Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Kokuś

Poduszka silnika :( pomocy

Polecane posty

Gość Kokuś

Witam mam problem z poduszka silnika mianowicie nigdzie nie umie dostac zamiennika albo jak juz jest to niby lewa górna,chciałbym zeby ktos mi pomógł bo nie chce kupic złej, a zepsuta jest górna od strony pasażera

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

czy cos takiego wchodzi w gre? jest to zamiennik a orginał kosztule od 380 - 450zł

mój samochód to vectra b 2.0 dti

Edytowano przez kokus

dowiedz sie jaki to producent, jesli hans pries to daruj sobie, lepiej załozyć oryginał niestety.

Gość busola

Kolega niestety ma rację, wymieniałem u siebie ostatnio 2 poduszki, tylną, i lewą ( od kierowcy). Tej od pasażera nie mogłem znaleźć nigdzie dobrej firmy( Lemforder albo Febi polecają) kupiłem jakiś zamiennik w sklepie za 140 zł. Dziś dzwonił mechanik, że to jakiś bubel jest i nie może go zamontować. Część oddałem do sklepu ale 70 zł za próbę wymiany mnie skasowali. Może pojawią się dobre zamienniki, bo oryginał to jakieś 380 zł. Na razie po wymianie 2 poduszek, jest dużo lepiej, nie rzuca budą, lepiej zmienia się biegi.

Witam. Jakie mieliście objawy, że zdecydowaliście się wymieniać poduszki pod silnikiem?

Od tygodnia jeżdżę vectrą 1.8 rok99. i przy puszczaniu sprzęgła, na pedale czuję drgania silnika (auto rusza płynnie).

Proszę o radę.

Pozdrawiam.

Objawy:

1. Przy utrudnionym odpalaniu (co w vectrach jest standardem) strasznie trzęsie budą

2. podobne wstrząsy są przy gaszeniu silnika

3. Przy nagłym ruszaniu i utracie przyczepności kół słyszysz/czujesz silne drgania i uderzenia

4. jadąc na niskich biegach I i II gdzie masz największa siłę napędową czujesz latanie silnika przy przyspieszaniu

5. przy hamowaniu silnikiem na biegu I i II przy wysokich obrotach trzęsie budą i chodzi ci lewarek

6. przy 50 km/h wrzucasz V bieg i słyszysz cała swoja konsole środkową =)

Dodam że poduszki wymienia się wszystkie razem. Niestety podczas gdy ja wymieniałem nie miałem takiego doświadczenia. Mechanior wymienił tylną -środkową poduchę za 350 zł + 310 zł cena poduchy w ASO. Efekt?? Po przejechaniu 5 km w super stanie i bez drgań drgania... powróciły - uszkodzone pozostałe poduszki naderwały poduchę nową....

Kupujesz zamienniki? unikaj HANS PRIES/TOPRAN.

Polecane FEBI, LEMFORDER czy GM

Edytowano przez adam_hybrid86

Gość KrisKRAK

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

Poduszka Febi kosztuje 260 zł a Lemforder kosztuje 300 zł dotyczy lewej poduszki.

Natomiast prawa strona Lemforder 215 zł lub 200 zł.

Edytowano przez KrisKRAK

Witam, miałem ten sam problem w mojej viki. Niedostaniesz zamiennika tej poduszki, bo akurat ta jest tylko w orginale. Inne tak, od skrzyni lewa i srodkowa jest w zamienniku. pozdro

Jaki będą objawy uszkodzenia górnego łącznika silnika z nadwoziem? może i to jest przyczyną drgań przy rozruchu ?

Jeżeli chodzi ci o to

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

to u mnie jak był uszkodzony to przy ruszaniu i zmianie biegu było słychac metaliczne pukniecie z komory silnika.

Podepnę się też pod temat z pytaniem czy jakiś związek z poduszkami silnika ma objaw taki, że przy puszczeniu pedału gazu (hamowanie silnikiem) czuć szarpnięcia tzn. obroty nie spadają płynnie tylko na początku jest jedno, dwa szarpnięcia i potem dopiero jest płynnie?

Gość busola

U mnie było czuć na pierwszym biegu, przy nagłym odjęciu gazu strasznie rzucało samochodem, tak jakbym nagle zahamował. Ale w DTI mogą być inne objawy niż w benzynie.

Jak się skończyła poduszka prawa(od pasażera)też miałem głuche stuki przy ruszaniu ale najczęściej po wcześniejszym hamowaniu i nieraz przy zmianie biegów. Ponieważ stuki się przenoszą ja je słyszałem bardziej z tyłu i dla tego długo się bujałem zanim zlokalizowałem faktyczny problem.Czuć też większe drgania silnika.

U mnie była poduszka zużyta w środku i metalowy trzpień tarł w środku o góre poduszki że aż widać było w około niej opiłki metalu-wtedy byłem już pewien.Walnięta poduszka jest tuż nad nadkolem do którego jest przymocowana tak że prawie nie można wcisnąć palucha

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.