Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Gość ondul

PANEL STEROWANIA KLIMATYZACJI

Polecane posty

Gość ondul

Witam szanownych kolegów ... Mam problem - nie działa właczanie menu środkowym pokrętłem od klimy ( klimatronik dwustrefowy) . Czy można jakoś to naprawić ? Czy muszę kupić nowy ( tzn używany z allegro ) panel sterowania?

szukaj na forum VC o poprawianiu lutów kontakt sprayach itp.

Edytowano przez zubek73

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

one mają wade fabryczną i z allegro możesz kupić też uszkodzony ,u mnie jest to samo a najlepsze jak byłem z lkimą w żeby ją odgrzybić nie mogłem wejść w menu żeby ją wyłączyć śmiechu było co nie miara

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_laugh.png" alt=":lol:">

temat klimatronika

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

Edytowano przez dare40

Dare40, a nie miałeś przypadkiem włączonej funkcji nawiewu tylko na szybę? U mnie wtedy nie mogę włączyć/wyłączyć klimy.

Ondul, u mnie czasem także się zawiesza ten przycisk, ale mocno go "pyknąć" i gra!

nie no ten manewr to znam normalnie trzeba go z pięści potraktować i jest ok

/emoticons/default_laugh.png" alt=":lol:"> no ale naszczęście klime wyłączam tylko na zime i też nie całą

Gość ondul

podziałał spray do potencjometrów

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

u mnie także spray do elektroniki sprawił że teraz to działa poprostu idealnie

/emoticons/default_yahoo.gif" alt=":yahoo:">

Spray może działać na krótką chwilę. Ja musiałem rozebrać panel klimy i poprawić zimne luty przy potencjometrze.

U mnie tez ten problem sie pojawia tyle ze przy dalszej trasie jak juz sie w aucie nagrzeje to przycisk dziala spoko a jak pytalem znajomego elektronika o ten temat to najbardziej zszokowala mnie jego odpowiedz iz faktycznie jest to typowa bolaczka VC natomiast on nigdy sie nie spotkal z usuwaniem ten usterki poprzez poprawianie lutow czy te zimne luty jak wy to nazywacie! Troche mnie tym zdziwil poniewaz z tego co wiem to jest to koles ktory zna sie na rzeczy!!!!!

Robiłem jeden panel climatronic od przedlifta,tam nie działało środkowe pokętło,samo przelutowanie czasem nie pomaga,trzeba kombinować z potencjometrem

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

U mnie jak się zrobiło ciepło w aucie to też działało prawidłowo

oczywiście że poprawienie lutów pomaga sam to niejednokrotnie robiłem w kilku panelach i już od ponad 2 lat jest ok

może się i zna ale widocznie che cię naciągnąć na kasę , zauważ że kiedyś nie było takiego problemu z lutami kiedy był stosowany ołów w cynie a teraz to sa bardzo czeste usterki elektroniki od laptopów (bardzo częste szczególnie w HP) po samochody

Edytowano przez dare40

Potwierdzam słowa dare40 - zazwyczaj wystarczy staranne poprawienie (oczyszczenie styków i zastosowanie pasty lutowniczej) punktów lutowniczych od potencjometra i gniazd przyłączeniowych panelu klimatyzacji.

Mój panel śmiga bez problemu ok. 1,5 roku od czasu przelutowania.

Łatwo go wyjąć i warto spróbować naprawić przy odrobinie sprytu nawet samodzielnie.

Ma ktoś do tego jakąś poradę jak to dokładnie po kolei robić (nie chciałbym nic zepsuć a u mnie też się nie da wejść w menu klimy). Mechanik pewnie powie, że trzeba wymienić i nie będzie chciał się bawić.

Tutaj Masz, post 52 :

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

Dzięki

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Bajecznie proste i to robione przy -15 stopniach

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20"> narazie tylko sprayem firmy Kontakt, ale jak przestanie znowu działać to zawioze płytkę do elektronika niech ją potraktuje lutownicą i będę miał problem z głowy.

Witam ! Dzisiaj rozebrałem panel sterowania klimatyzacji, poprawiłem zimne luty pokrętła sterowania klimatyzacją DZIAŁA!!!!!! 5 lat się mordowałem z tym pokrętłem. Dzięki wielkie za poradę

/emoticons/default_yahoo.gif" alt=":yahoo:"> Jak potrzebujecie pomocy to chętnie pomogę , bo już wiem jak to zrobić. asia-dg@o2.pl- kontakt:)

jeśli pokrętło klimy nie działa to trzeba koniecznie zdemontować panel klimy,poprawić zimne luty.Spreje do potencjometrów poprawią tylko styki a nie potencjometr i to na krótką chwilę.Sprejem można tylko uszkodzić potencjometr bo jest to potencjometr optyczny .Cała partia tych paneli sterowania klimy w oplu vektrze od 2002r do2006r stwarza problemy przez właśnie zimne luty tzn.zbyt dużą zawartość ołowiu w cynie .Nie ma sensu kupować całego panelu klimy z powodu ,żle działającego potencjometru.Lutownica do lutów precyzyjnych i w 15min.po problemie.

I tu się z kolegą nie zgadzam, "zimne luty" powstają właśnie gdy ołowiu jest zbyt mało w cynie. Ołów ma za zadanie obniżyć temp. topnienia cyny i zwiększyć elastyczność lutu. Wszystkie cyrki związane z obecnie powstającą elektroniką, to efekty cudownej dyrektywy RoHS, która zabrania stosowania ołowiu.

dokładnie tak jest dlatego tak pada elektronika nie tylko w autach słynne karty graficzne , które wystarczy w piekarniku wygrzać

Witam.

Moj problem byl taki sam jak u wiekszosci, mianowicie ; nie dzialalo srodkowe pokretlo klimy, zwiekszanie , zmniejszanie stopnia nawiewu ok, ale wciskanie aby wejsc w ustawienia to juz lipa a zwlaszcza jak jest zimno. Wczoraj zabralem sie za to i.... robota banalnie prosta, wyjalem panel rozebralem go tak aby mozna bylo sie dostac do plytki. Poopryskalem caly potencjometr WD-40 pokrecilem, powciskalem, ponownie popsikalem, wytarłem nadmiar plynu i wszystko dziala jak trzeba.Polecam... na poczatek warto sprobowac tej metody.

POZDR.

kolejne zastosowanie niezastąpionego wd40....

tyle, że za jakiś czas nalepi się do tego tyle kurzu że potem naprawa może być dużo droższa

Witam, trochę odświeżę temat...mam problem z panelem klimatronika dwustrefowego. Mianowicie panel raz się załącza a raz nie. Próbowałem już sprayu kontakt, potem lutowania, potem jeszcze lutował to znajomy elektryk, więc wydaje mi się, że na pewno jest to zrobione dobrze. podświetlenie zawsze działa natomiast przyciski albo działają idealnie albo wcale. Akumulator jest nowy. nie wiem co może być. może ktoś się spotkał z problemem i wie jak pomóc. z góry dziekuje za jakąkolwiek pomoc.

miernik i sprawdź ten potencjometr

A czy błąd o treści "Brak łączności między radiem a szyną zbiorczą CAN-BUS" może mieć coś z tym wspólnego? i wogóle jak z tym błędem walczyć, bo usunięcie nic nie daje...

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.