Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Guest VIKI B

Dziwne odgłosy po włączeniu climatronic

Recommended Posts

Guest VIKI B

Witam Wszystkich. Zwracam się z następującym problemem; po włączeniu klimy słychać dziwny odgłos dobiegający od strony deski rozdzielczej - coś pomiędzy delikatnym" metalicznym szuraniem" a "syczeniem" Odgłos jedynie przy włączonej klimie, normalnie wentylacja bez zarzutu. Czynnik roboczy uzupełniany w ubiegłym roku (kwiecień), klima chłodzi elegancko. Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedzi -)

Guest VIKI B

Widzę, że jednak wakacyjna cisza nastała.. -)

Please login or register to see this quote.

Kolego , niestety na 99,9% masz gdzieś nieszczelność. Podjedź do serwisu klimy i poproś żeby to obadali lampą UV. Metaliczny dźwięk to oznaka początku kończącego się gazu/czynnika w układzie.

Pozdrawiam Jenot

jeśli to występuje tyko chwilę po załączeniu to jest norma - ustawiaja się siłowniki. Jeśli cały czas to może być jw.

Guest VIKI B

Panowie, pięknie dziękuję za fachowe opinie. Pędzę natentychmiast do szpeca w celu usunięcia usterki. Pozdrawiam i życzę udanych podróży wakacyjnych Waszymi Wiktoriami

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

Guest ARTCEV

Napisz, kolego, co to było. U mnie też rzęzi ale stawiam na olej nie czynnik.

U mnie jest podobny objaw jak włączam klimatyzację to słychać takie zassanie trwa to może jakieś 4-5 s od załączenia klimy. Klimatyzacja manualna.

Guest VIKI B

Witam ponownie. Panowie powyżej, wszystkim pragnę podziękować za zainteresowanie i fachowe porady. Podjechałem do takiego niedużego warsztaty w Buku k/Poznania (oczywiście z polecenia

/emoticons/default_rolleyes.gif" alt=":rolleyes:"> ) i sprawę załatwiłem od ręki; czynnika chłodzącego było zaledwie 290 g (katalogowo powinno 975 g) a olej do sprężarki też był na poziomie minimum. Cała operacja (odessanie czynnika i oleju/ próżnia/ kontrola szczelności/ ponowne napełnienie/ nowy filtr kabinowy) potrwała niecałą godzinę i wyniosła 152 zł. Klimatronik chodzi już bezszelestnie i chłodzi jak złoto - przy wylocie kratki zmierzyliśmy 5 stopni celcjusza, więc naprawdę nieźle. Szerokiej drogi i jeszcze raz dziękuję.

a czy była jakaś nieszczelność?????

Guest VIKI B

No właśnie Marcinku drogi, tutaj mały pojawia się Zonk -) Wiele osób na forum poświęconym uzupełnianiu klimy twierdziło, że szpec powinien dolać barwnika do czynnika i umówić się na kolejną wizytę za około 2 tygodnie żeby zbadać przy pomocy UV czy nie ma wycieku. Moi Mistrzowie natomiast twierdzą, że ten kombajn napełniający układ nie zrobiłby tego gdyby wykrył nieszczelność (faktycznie maszyna miała załączony taki program przez około 10 minut) Na razie wszystko gra, a ten szmer słyszany wcześniej to nie był odgłos uciekającego czynnika tylko widocznie spowodowany małą ilością oleju w sprężarce -( Moje niedopatrzenie że nie sprawdziłem po zakupie. Pozdrawiam

a właśnie!!!

a wiesz jak to sprawdzić??

koledze w fordzie cougar poszla przez to sprezarka.... i pasek

ten kombajn mi tez nie chcial napelnic poki nie spradził szczelnosci, a takie sprawdzenie przezto urządzenie ma się nijak a w rzeczywistosci pokazał ze jest szczelnosc napelnili mi klime i za 2 dni 140zł do kosza, tak to wygladało

koledzy ja mam podobny przypadek z tym ze jest dziwny odglos po właczeniu klimatyzacji (manualnej)...

bylem sprawdzic i okazało sie ze jest full klimatyzacji... (miesiac temu nabijałem) ale przy tym dzwieku niestety mi nie chłodzi sprezarka sie zalacza ale wentylatory ani nic nie dziala i nie chłodzi klima, a z tego co wiem jak klima jest pusta to sprezarka nie dziala... wiec co jest powodem tego ze mam pełną klimatyzacje a mi nie chłodzi??

Guest VIKI B

Witam. Przepraszm, ale dawno mnie tu nie było

/emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/sad@2x.png 2x" width="20" height="20"> Nie wiem co mogę wam poradzić, koledzy. U mnie na razie wszystko działa a klima chłodzi jak głupia. Autko niestety sprzedaję, więc nie będę miał okazji sprawdzić stanu czynnika np. za rok. Przeszukajcie forum dotyczące tego tematu i może znajdziecie namiary na dobrego fachowca w wasszej okolicy - od niego dowiecie się najlepiej. Pozdrawiam i życzę jak najmniej problemów

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

Dziś zauważyłem na parkingu po powrocie z pracy ze jak na włączonym silniku wyłaczyłem klimatronik zrobiło się o wiele wiele ciszej w aucie....

nie zauwazyłem tego wcześniej bo uruchamiam viki zawsze na włączonej klimatyzacji...

czy to brak oleju w sprężarce????

Witam

Podczepiam się pod temat żeby nowego wątku nie zakładać. Klimatyzacja nabijana w sierpniu i chłodzi aż miło, ale w tym też ból, że zima już się zbliża a klima chłodzi i chłodzi bez przerwy bez możliwości zmiany temperatury. Przy przełączaniu nawiewów słychać dziwny dźwięk a przy automacie dmuchawa w ogóle nie działa ... wcześniej automat działał, ale dzisiaj odkręcałem klimę żeby sprawdzić czy wszystkie wtyki są dobrze podłączone i od strony pasażera za schowkiem poruszałem jakimś siłownikiem który otwiera i zamyka jakąś klapkę. Nie wiem czy to mógłby być bezpośredni powód, ale faktem jest że teraz automat nie działa.

Od czego zacząć sprawdzanie klimy?

Edited by Visby

u mnie jest przypadek taki a mianowicie po wyłączeniu klimy climatronic odchodzi taki własnie dziek jakby syczenie metaliczne co takiego ciężko to opisać po włączeniu przycisku ECO nastaje cisza i jest ok wyłączam  ECO dziek syczenie jak opisywałem wyżej   co to może być ?????

Edited by kuba1227

Mało czynnika

czyli nie szczelny układ klimy 

Możliwe. Kiedy była nabijana?

najpierw była nabita azotem żeby ja sprawdzić czy jest szczelna i tak jeździłem przeszło rok, pod koniec marca tego roku nabijałem czynnikiem w trakcie wymiany nabijania azotu było tyle ile trzeba czyli cały układ. Po uzupełnieniu klima chodziła bez zarzutu ale pojawił ze zielony kolor czynnika pod autem na sprężarce ale najdziwniejsze jest to ze tylko dół sprężarki bym mokrawy delikatnie i nie wiem skąd to leci góra jest sucha. może stąd ta nieszczelność. Co byście doradzali wykręcić sprężarkę i ja sprawdzić???? 

Pewnie uszczelnienie na łączeniu padło. Nie ma innego wyjścia. Trzeba rozbierać

ale uszczelnienie na łączeniu czego tam gdzie są przykręcone przewody od układu ( chodzi mi o te co czynnik idzie w nich ) do sprężarki czy sama sprężarkę trzeba rozebrać????  no to będzie trzeba to rozebrać teraz nie dam rady ale moze w następny weekend mi się uda 

Nie widzę tego, ale z opisu wynika że nieszczelność jest w samej sprężarce. Tu z reguły puszcza albo na łączeniu korpusu albo na wałku