Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Blast

VB 2.5v6 `97 wspomaganie dziala jak sie doda gazu

Recommended Posts

Witam,

mam pytanie czy to normalne - auto od zakupu to ma - że wspomaganie kierownicy przy parkowaniu w tym modelu działa tylko jak się wciśnie sprzęgło i doda gazu??

Guest damian88

Witam to raczej nie jest normalne zeby wspomaganie nie dzialało:D Miałem podobnie, to pewnie bedzie padnięta pompa wspomagania, przynajmniej u mnie pomogła wymiana na nowa.

Wygląda na to, że pompa nie podaje już odpowiedniego ciśnienia dlatego na wolnych obrotach brakuje wspomagania.

Please login or register to see this quote.

reasumując - czyli jak stanę na parkingu, na luzie bez gazu to jedna ręką powinienem obrócić kierownice do oporu??

PS. Dzwoniłem do poprzedniego właściciela i on twierdzi ze tak miał od zawsze... ;( Pierwszy wlasciciel, kupione w salonie, pelen serwis...

PS2. Błedu żadnego nie pokazuje

Sprawdzałeś poziom płynu?

sprawdzę ale tak jak pisałem sprzedajacy powiedzial ze ten typ tak ma i zbytnio sie nie interesowalem do czasu jak mechanik powiedzial ze tak nie moze byc... Duzo jest roboty z wymiana pompy wspomagania w V6??

No to UPek

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Mam to samo >?? płynu jest OK

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Więc jak zdiagnozować czy to pompa wspomagania >?

Według mnie mogła pasc pompa ale sprawdz czy nie masz nigdzie załamanego weża .

Guest Skowronn

Pompe masz na pasku przecież. Jeżeli na wolnych obrotach ciężko idzie a na wyższych dobrze to sprawdź najpier pasek i koło pasowe a potem pompe.

Wyjaśnione wyżej już

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> no i jeszcze pytanie kiedy płyn miałeś wymieniany? bo jeśli nigdy to też może być przyczyna..

pompa na 99% ewentualnie ktos wie do czego jest czujnik na pompie wspomagania

no właśnie czy ktoś wie do czego jest czujnik bo u mnie tez już jakiś czas mam podobne problemy.Jakoś nauczyłem sie z tym obchodzić ale wiem że tak nie powinno sie to zachowywać! Co do czujnika to już chyba doszedłem ten czujnik to jest zawór który zmniejsza i zwieksza przepustowość oleju.Po podłączeniu pod op coma jest takie coś jak wspomaganie układu kierowniczego i ten parametr wyświtlany jest w voltach

im mocniej skręcamy tym bardziej wzrasta nam napięcie na tym czujniku zwiększając przepustowość .

Edited by lukaszsolecki