Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

sharki

Elektrycznie podnoszona klapa

Recommended Posts

Witam.

Problem następujący.

Chciałem otworzyć klapę a tu cisza. Bezpiecznik OK,  awaryjne migają, podświetlenie tablicy też działa.

Po otwarciu awaryjnym podnosi się do góry i zamyka elektrycznie z tym że bez dociągu, tzn siłą opadania.

Problem tkwi z zwalnianiu i dociąganiu elektrycznym.

Miał ktoś podobny przypadek? Z tego co wiem zwykły zamek jest już rozpracowany i tam przeważnie pomaga oczyszczenie a w elektrycznym?

Jest sens rozbierać czy szukać drugi? 🤔

Please login or register to see this quote.

Szukać można, ale ciężka sprawa i cena powala

Please login or register to see this link.

Ostatnio naprawiałem kilka różnych elektrycznych gadżetów samochodowych: zamki, elektryczne lusterka. Głównym problemem okazywały się zaśniedziałe piny, zawalone syfem (kurz, smar, pył ze szczotek) silniczki. Naprawy polegały na rozebraniu, czyszczeniu, smarowaniu i złożeniu. Dlatego zawsze warto rozebrać i sprawdzić.

Spokojnie, używkę można znalezc spokojnie za 300-500 zł więc kwota jeszcze akceptowalna. 😉

Z drugiej strony dwa tygodnie temu byłem na konkretnej myjce gdzie dłuższy czas domywałem podwozie i nadwozie po zimie, potem przez dwa tygodnie nie dotykałem bagażnika więc chyba najpierw wyjmę, rozbiorę i zobaczę może uda się go zreanimować. Jak będzie czas to w następny weekend biorę się do pracy.

Kiedyś kupiłem za 120 zł, ale gość chyba nie do końca wiedział co sprzedawał. Natomiast jest tych zamków coraz mniej i dużo niesprawnych, trzeba uważać przy kupowaniu.

Witam

Mam pytanie z innej beczki,a mianowicie czy jest duży problem zamontować klapę elektrycznie sterowaną jako zwykłą. Trzeba dużo przeróbek?

1. Wymiana wiązki od REC do zamka.
  2. Wymiana zamka.
  3. Wymiana rygla.
  4. Wymiana siłowników.
  5. Zmiana przegubów mocujących siłowniki w klapie lub wymiana klapy.
  6. Programowanie BCM i REC.

Mi osobiście zajęło ok. 6 godzin.

Dzięki za odpowiedz, dokładnie chodzi mi o to: obecnie mam klapę zwykłą, muszę wymienić obecną  (uszkodzona) trafia mi się sterowana elektrycznie pod kolor, ale chcę pozostać przy zwykłej czyli czy trzeba wymienić okablowanie (z elektrycznie sterowanej wymontować a wstawić z mojej starej)?

To masz łatwiznę. Trochę nerwów stracisz przy wyciąganiu i wkładaniu wiązki. Już nie pamiętam, ale chyba wyciągałem piny z kostki zamka.

Zamek rozebrany. O ile mechanika wydaje się w porządku to tyle po rozebraniu części elektrycznej taki widok się pokazał. Stawiam że tu jest problem.

Please login or register to see this link.

Może czyszczenie i sprawdzenie ścieżek uratuje zamek. Nalot na płytce nawet jak robi zwarcie, to ma dużą rezystancje i temu niekoniecznie musiał uwalić całą elektronikę 

Po bliższym przejrzeniu okazuje się że czuć delikatnie spalenizną z tego największego lutu na zalanej części. Niestety nie mogę wyjąć płytki bo trzyma je jakiś klej na dwóch kółkach widocznych na zdjęciu. I o ile to małe z lewej strony puściło to te trzymają jak wściekłe. 😒😏👍

Miałem tak samo ale płytka była sprawna, u mnie poszło ok.70% pinów w kostce(zgniłe) teraz mam instalację do płytki polutowaną. Muszę wymienić siłownik bo słabo ją podnosi a sama klapa działa mi tylko od tem.5st. w górę a w zimę nawet nie drgnie😀

Dzięki za odzew. Sam lutowałeś czy oddałeś do elektronika? W jaki sposób udało Ci się wyjąć tą nieszczęsną płytkę?

Siłownik z czasem traci moc, u mnie po dłuższym postoju zimą tęż dosyć powoli się otwierała ale póki co nie ruszam.

Sam lutowałem, ale lubię się z tym bawić no i zawód wyuczony elektryk samochodowy ale to już dawna przeszłość.

To masz łatwiznę. Trochę nerwów stracisz przy wyciąganiu i wkładaniu wiązki. Już nie pamiętam, ale chyba wyciągałem piny z kostki zamka.

Dzięki za informację

Widziałem kilka płytek i na wszystkich w tym samym miejscu zaczyna się utleniać. A jakie mieliście objawy padniętego zamka? 

Bo akurat w tym miejscu na obudowie jest gąbka, która zalana prawdopodobnie długo trzyma wilgoć. 🤔

Objawy u mnie to brak zwalniania i dociągu. Na szczęście temat będzie ogarnięty. 🙂

U mnie jak zamek zamknął to nie chciał otworzyć. Poprawiłem luty na przekaźniku na płytce i puścił po czym znowu zamknął. 

Dałem nowy przekaźnik, poprawiłem luty i zonk. Po podłączeniu i wciśnięciu przycisku zamknięcia za każdym razem się uruchamia i dociąga zamek chociaż klapa otwarta. 

W czym szukać problemu? Myślę ,że to płytka ale na oko wygląda ok.

Posted (edited)

Witam ja mam problem taki ze wgl nie działa domykanie ani otwieranie ani mechanizm zamykania, mrugaja kierunki jeśli kliknie że środka jak i również na pilocie. Na pierwszy ogień poszedł zamek napięcie do kostki dochodzi na płytce też jest ale silnik nie kręci, rozlozylem ten zamek na części pierwsze i po podaniu napięcia na silnik zamyka i otwiera ale po włożeniu do auta i podpięciu do kostki zero reakcji. Póki co mechanizmem zamykania klapy się nie interesuje bo ważniejszy dla mnie zamek bo muszę nurkować za siedzenia. Jakieś sugestie? Porady? Dodam że nie działa mi centralne zamykanie drzwi z strony kierowcy i za kierowca prawa strona ładnie chodzi zamyka i otwiera z pilota lub ze środka, do tego rygielki  ręcznie też płynnie chodzą zamykają i otwierają się drzwi ale ręcznie jakiś pomysł co sprawdzić najpierw może to zależne jest od klapy pomocy bo walczę już kilka dni. Kilka zdjęć zamka w zasadzie nie ma co tam się zepsuć prócz elektroniki i mikrostykow wszystko jest na porządnych zebatkach. 

Please login or register to see this image.

/applications/core/interface/imageproxy/imageproxy.php?img=&key=58b94d39efbcb5500fd8c0cc0a724b5769e62fbdcc60b7a918b5a99f5a636672" />

Gdyby ktoś mógł mi sprecyzować czy da radę wymienić sam zamek tylko na ten z mniejszą ilością pinów i jak przerobić te wtyczki ewentualnie czy trzeba coś programować itd jakąś jasna instrukcje co i jak bo chyba płytka padła w moim zamku a że względu na cenę i dostępność zmuszony jestem zmienić go na ten bardziej popularny jeśli się da :)

Please login or register to see this attachment.

Edited by Kowal123a
Kolejne pytanie związane z tematem

Hmmm... z tego co powiedzial elektronik naprawiajacy moja plytke uklad jest dosc prosty I kumaty ppwinien odtworzyc wszystko na nowej.

Ja bym poszedl w tym kierunku zamiast przerabiac zamek na zwykly.

No to chętnie bym poznał tego elektronika niestety w moich okolicach jak tylko spojrza to od razu uciekają. Twierdzą że nie podejmą się i że nowy zamek.. Zastanawiam się bo op com szczytuje mi błąd rec tylnej elektroniki b3929 komunikacja can bus z rec tylna centrala elektryczna ktoś coś podpowie bo mi to nic nie mówi. 

Wrzuć zdjęcie płytki.