Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

sharki

Elektrycznie podnoszona klapa

Polecane posty

Czyli lewy siłownik w klapie elektrycznej nie różni się niczym od zwykłego siłownika bez klapy elektrycznej? Skąd zatem tak duża różnica w cenie? 

No raczej się różni wyglądem, pewnie siłą , konstrukcją itp. Cena jest taka a nie inna... Zwykłych siłowników jest jak burych psów a tych do elektrycznej jak na lekarstwo...

Zauważyłem, że właśnie tych od elektrycznej ciężko dorwać nawet używany a nawet jak się trafi to tanio nie jest porównując do zwykłego. Wyglądem się różni bo jest zabudowany plastikiem - myślałem, że jest tam jakaś dodatkowa sprężyna. U mnie zamontował ktoś zwykły siłownik - stad pewnie problemy.

A no to dokładnie... Jest w środku sprężyna bo swoj rozbierałem... I jest bardzo mocny ... Ciężko go scisnąć. A taki zwykły to jest słabszy na bank...

Nasmarowałem ten swój zwykły siłownik i klapa działa prawidłowo więc niech póki co tak będzie a jak się trafi w dobrej cenie siłownik taki jak ma być nawet używka to zmienię. Dzięki za informacje. 

Ostatnio widziałem za 80zł była używka.

czytam i czytam i widze ze nie ma jednego rozwiazania na nie zamykajaca sie klape

Mam ten sam problem z klapa dojezdza do poziomu z dachem i sie zatrzymuje efekt ten sam czy zamykam z przycisku na klapie czy z pilota

Chcialbym sie dostac do tego potencjometra ktory tak opisujecie ale nie wiem gdzie sie znajduje, mooze jakies foty?

Jak bylo chlodniej to nie za kazdym razem chciala sie podniesc teraz jest ok ale zamykac to juz jak pisalem

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

Słabo coś u Ciebie z czytaniem, przejrzyj stronę 5 tego tematu. Tam masz jak na patelni

Napisano (edytowany)

Dzieki barmii

Jakos poprzednio foty nie wyswietlaly poprawnie ,teraz bede dzialal :)

edit: opracja skonczona pacjent bedzie zyl :ok:

Edytowano przez egon20041

Znowu bolączka wróciła. Walczę z tym potencjometrem juz 2 dzien. Zwykle szybka regulacja i było po sprawie a teraz żadne ustawienie nie daje efektu. Wszystkie możliwe styki potraktowalem kontaktem łącznie z czyszczeniem komutatora w silniczku. Ręce mi juz opadają.  Może ktoś odkrył jakis nowy patent na te klape? 

Ale co jest u Ciebie nie tak 

Is zrobilem tak jak jest opisane z przekreceniem do wyczuwalnego oporu I jak do ten pory dziala 

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/monthly_2017_06/1497195245523-636420773.jpg.fbcf08ac87421a05f17c0733598ba52b.jpg" alt="1497195245523-636420773.jpg.fbcf08ac87421a05f17c0733598ba52b.jpg" />Zatrzymuje sie na wysikosci dachu. Teraz juz dziala od tygodnia z taki ustawieniem potencjometru. Czasem sie zatrzyma tak z 5cm po starcie. 

Ja dopóki nie upewnilem się działa prawiowo nie zakładałem tapicerki 

Spróbuj jeszcze raz przekręcić do wtczuwalnego oporu i znowusz sprawdź cat jest ok

Tak ma być ustawione jak na zdjęciu ...

A jak cofniesz i dalej będziesz czuł że jak dajesz do tyłu i jest luz - to obkręcasz do momentu gdzie poczujesz opór i wtedy z oporem kręcisz dalej do tej pozycji co zaznaczone...

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć attachment

Edytowano przez SLAVIO

Drodzy koledzy.

Ten potencjometr to właśnie klucz do sukcesu naszych elektrycznych klap.

Ja go przekrecam co roku po pierwszych upalach o okolo dwa zeby dalej od poprzedniego ustawienia i na okolo rok wystarcza.

Siłowniki mają za zadanie tylko wypychac klape do góry 

Mi się osobiście wydaje ze w silownikach robi sie za duze cisnienie i dlatego klape przycina. Zimą nigdy nie ma problemu.

Dlatego trza próbować 

Ja nie zrobiłem jak na zdjęciach tylko do wyczuwalnego oporu i jest ok

Tak tego ustawienia próbowałem w pierwszej kolejności.  W popszednich takich przypadkach to ustawienie które sugerujesz zawsze działało i dla mnie to było oczywiste bo sprawdzone (wyczuwalny opór nie luz). Lecz nie teraz.  

Póki co działa tak jak jest, przy nastepnych problemach spróbuję pierwotnego ustawienia. Zobaczymy.

Dam znać 

Podzielę się swoimi spostrzeżeniami odnośnie klapy elektrycznej. Auto użytkuję od roku, kombi 2006 r. po lifcie.

Przeszedłem dość długą walkę z tym ustrojstwem. Rozbierałem cały mechanizm , czyściłem potencjometr itp. Kupiłem też drugi używany. Przewertowałem fora , także vauxhall z UK i Niemieckie. Znalazłem tą samą zależność - klapa zacina się w wysokich temp. Użytkownicy zgłaszali na gwarancję ale dostawali te same mechanizmy które po 1,5 roku użytkowania znów szwankowały. Moja klapa zacinała się zawsze gdy na dworze robiło się cieplej. Gdy było chłodno działała całkiem ok. Jestem pewny, że jest to spowodowane wiekszym ciśnieniem w siłownikach po nagrzaniu. Stabilus lub Opel dał ciała i system bezpieczeństwa przypadkowego zablokowania klapy ma wg mnie zbyt małą tolerancję. I tak gdy mechanizm trochę się zużyje, zębatki i linka stawiają większy opór itp. oraz dodatkowo siłowniki są nagrzane - opuszczanie zostaje przerwane. Można to łatwo sprawdzić - zdejmujemy lewy siłownik i klikamy przycisk zamknięcia - klapa na 100% pojedzie bezproblemowo w dół jeśli jest sprawny potencjometr. Moje rozwiązanie jest dość banalne i lekko druciarskie ale przynajmniej darmowe i działa:) Należy klapę dociążyć w zależności od stopnia zużycia siłowników i mechanizmu. U mnie potrzeba było około 1,5 kg umieszczone pod tapicerką klapy do jej stelaża najlepiej jak najniżej (większe ramię dla obciążenia). Następnie zamykamy ręcznie klapę i pozwalamy otworzyć do końca (z 2x). Pierwszy raz klapa działa tak jak powinna nawet w upalne dni. Podnosi się też szybko - tylko minimalnie zwolniła, zobaczymy jak będzie zimą. Pozdrawiam

Edytowano przez Soczkien

Zawsze to też jakiś sposób :-) U mnie to samo gorąco i zaczyna świrować...

Miałem przez chwilę ten bajer. Trochę kosztowny bo mnie od zera zrobienie wyniosło 800 zł i dużo własnej robocizny. Niestety przez napęd drzwi garażowych nie mogłem bagażnika otwierać w garażu (zbyt wysoko się otwierał, blokował się i później wariował). Ustawianie potencjometru już mnie osłabiało. Temu graty poszły w ludzi.

Ale wtrąciłem się w dyskusję bo ostatnio znalazłem na youtubie filmik z montażu uniwersalnego zestawu (montował jakiś angol w Rav4), który można otwierać do różnych poziomów.

Czy ktoś z forum z czymś takim się zetknął. Taki zestaw bi mi pasował.

U mnie od ostatniej regulacji było ok 

Teraz jest tak pierwsze z rana otwarcie puszcza 2 cm otwiera staje lekko ruszysz potem idzie sama

Następne otwierania już są ok

Ps.

A nie wystarczyłoby wymienić tego lewego amortyzatora ?

U mnie to już po obiadku. Wszystko sprzedałem. Ale myślałem o czymś takim

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

Siłownik lewy 300zł

Potencjometr nowy 400zł

Informacja od znajomego, który pracował w oplu taka, że w wypadku zacinania się klapy wymieniali potencjometr.

Informacja z elektrody, w wypadku zacinania się - potencjometr lub linka zacina się w pancerzu.

Moje wnioski, skoro pomaga przekręcanie potencjometru to znaczy że jest wadliwy i przekręcanie go powoduje pracę w innym (niewytartym/ zużytym ) zakresie,  stąd u niektórych i to nie pomagało po jakimś czasie.

Skoro pomaga obciążenie klapy to być może linka, podobno można zamontować inną z metra ciętą, lub zmienić pancerz od innej. Pamiętam jak to było w starych rowerach i linkach hamulcowych gdy pancerz był po całej długości.

Kalibracja wydaje mi się zbędna i nie jest kalibracją tylko rozruszaniem klapy dlatego potem jest lepiej. Moje doświadczenie jest takie ze im mniej się jej używa tym większe prawdopodobieństwo zacięcia.

Wymiana lewego siłownika chyba tylko poprawi ewentualnie wyrzucanie klapy przy niższych temperaturach.

Edytowano przez achpiotr

A nie spadnie na łeb z całą swoją mocą, jak to ma miejsce w wypadku normalnych klap z 2 sprężynami gazowymi że jak jedną zdejmiesz to klapa leci?

Nie spadnie, miałem przez jakiś czas tylko prawy siłownik założony bo razem z lewym klapa zacinała się. Stosunek siły siłowników jest na oko 90% prawy i 10% lewy. Dodam, że po dociążeniu klapy działa już 2 miesiące i ani razu nie zacięła się itp! A używam jej kilka razy dziennie. Żadnych regulacji w międzyczasie itp. 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.