Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Guest michał96

Dziwny problem:/

Recommended Posts

Guest michał96

Witam.Mam dziwny problem nie wiem czy na pewno dotyczy skrzyni biegów czy też układu kierowniczego bo trudno jest mi tą usterkę rozpoznać

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_unsure.png" alt=":unsure:"> ale postanowiłem go tu napisać.Problem z Vectrą wygląda tak ,że gdy jadę autem i hamuje silnikiem a samochód zwalnia np. na 2 biegu mam 10-20km/h(problem występuje na każdym biegu) słychać trajkotanie przy skręcaniu w lewo i prawo jest tak samo wrzucam na luz i jest to samo, czym wolniej auto jedzie tym bardziej słychać to trajkotanie(poniżej 10km/h słychać to najlepiej) dodaje gazu i trajkotanie zanika.Co to może być skrzynia czy przegub?

Przegub ?

Guest michał96

Mechanik powiedział mi że to czujnik abs, niechce mi się w to wierzyć, czy jest to możliwe?

Wymień i zobacz .

Jezeli tak masz tylko przy skręcaniu w prawo lub w lewo to Ja stawiam na przeguby,ja jeszcze bym na twoim miejscu kolego michał96 podniusl przednie koła i przebadał czy niemasz zadnych luzów...

Guest michał96

Luzów żadnych nie ma już sprawdzałem ,czujnik abs odkręciłem jeden i drugi wyczyściłem nie ma tam żadnych śladów żeby ten czujnik o coś zawadzał.Przegub wewnętrzny z lewej strony jakieś 2 miesiące temu wymieniałem dzieje się to przy skręcie w prawo w lewo,na prosto.Najbardziej słychać przy hamowaniu silnikiem jak samochód jedzie 10-15km/h.Nie wiem może ten prawy trzeba będzie wymienić.Pojadę jutro do innego mechanika.

Guest michał96

podniosłem cały przód do góry pozdejmowałem koła, odpaliłem silnik, wrzuciłem 1 bieg potem 2 i nic nie trajkocze a na drodze jak jadę trajkocze......

Może łożyska ?

Please login or register to see this quote.

Nie trajkocze bo nie masz obciążenia jak auto w powietrzu.

Odpal, wrzuć dwójkę, wciskaj po woli hamulec i skręć kołami w lewo i w prawo. Jeśli będzie trajkotać przy skręconych kołach to przeguby do wymiany.

Tylko nie hamuj przy zdjętych kołach bo pourywasz śruby którymi są przykręcone tarcze do piasty.

Guest michał96

Dziś byłem u mechanika przejechał się ze mną skręcałem w lewo w prawo itd, stwierdził że to nie przeguby a może to być coś ze skrzynią.Jadę jutro z rana do niego na podnośnik, obejrzy wszystko od spodu dziś miał za duży ruch i nie dało rady wjechać

/emoticons/default_dry.png" alt="<_<">

Guest michał96

No dobrze nie ma obciążenia i nie trajkocze to znaczy że skrzynie można wykluczyć??

Guest michał96

Trajkotanie to jednak wina mechanizmu różnicowego, koszt skrzyni z robocizną 1500zł jutro wymiana

/emoticons/default_dry.png" alt="<_<">

Guest Przemo21

Coś dużo.

Inne osoby na forum robiły to za mniej niż 1000 zł.

skrzynia 700

robota 700

olej/płyn ham. 100

i jest 1500

Nie widze nic wygórowanego.

Raczej nastawiał bym sie również że już pora na sprzęgło i wtedy jeszcze +1000zł

Guest michał96

Na pewno znalazło by się coś taniej ale miałem jeden dzień na znalezienie skrzyni i zaprowadzenie auta do mechanika dziś po południu odbieram samochód i jadę nad morze 400km więc nie miałem wyjścia bo to co raz bardziej trajkotało mogło się w każdej chwili rozlecieć i w najmniej oczekiwanym momencie a tego anglika mam prawie pod nosem.Na Allegro skrzyni F18 nie znalazłem tańszej niż 1000zł sory była jedna za 300zł ale pewnie taka sama jak moja, może te osoby które to robiły za 1000zl zakładały inne skrzynie może do 1.6 mojego kolegę wyniosło to 800zł z robocizną.

Mam podobny problem lecz nie do końca. A więc ostatnio przejeżdżałem na moście po metalowym łączeniu które było półkolistym wzniesieniem . Przejechałem przednimi kołami i zawisłem na silniku - nie wiem dokładnie na czym wydaje mi się że na tłumiku. Od tego czasu skrzynia biegów jak by łagodniej zaczęła chodzić ale gdy auto zwalnia z 20do 0km/h słychać tyrkotanie które czuć na drążku skrzyni biegów. Jest to nie zależne czy jadę na biegu czy na luzie i czy skręcam kierownicą czy też jadę prosto. Czy może to być poduszka silnika? Napiszcie co o tym sądzicie