Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Arek_21Byd

Bęzyna a chodzi jak Disel

Recommended Posts

Witam szanownych forumowiczów moja viki wydaje jakiś dziwny dźwięk objawia się to podczas jazdy gdy stoi odpalony nic nie słychać chyba że dodam gazu zastanawia mnie co to może być czy to ten nieszczęsny kolektor a może jakaś nieszczelność wydechu dźwięk dochodzi z okolic mniej więcej silnika lecz nie centralnie z niego a najważniejsze silnik mam x20xev możecie mi podpowiedzieć co to może być ???

moze ci wydmuchalo uszczelke z pod kolektora wydechowego

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

jak to uszczelka to jeszcze nie tragedia ale jak kolektor no to ohoh 500 zł ufff troche jest

Please login or register to see this quote.

tez mozliwe.jak odpalisz rano auto,to slyszysz takie metaliczne stukanie przez jakis czas ??

Moze głupio zapytam,ale sprawdzałeś poziom oleju? Ja mialem tak samo i okazało się ze brakowało sporo oleju

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

olej ma poziom odpowiedni a o jakie szklanki chodzi a co do dźwięku to on nie brzmi metalicznie tylko jakby coś pod ciśnieniem pykało a w sumie wydaje mi się że mam poziom oleju dobry bo bagnet w tym samochodzie jest tak dziwny że terez to nie jestem pewien jak na to patrzeć może ktoś wstawić fotkę z zaznaczonym miejscem gdzie powinien być optymalny poziom oleju

Edited by Arek_21Byd

szklanki-czyli hydralauliczne popychacze zaworow,znajduja sie w glowicy

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20"> jezeli nie trzymaja oleju,lub sie nie napelnia nim to wlasnie stukaja

a jakby to było to co mówisz to jaki jest koszt naprawy

Około 30zł za szklanke(te tańsze) moim zdaniem jaki juz wymieniac to wszystkie .Policz sobie-tanio nie będzie

/emoticons/default_ohmy.png" alt=":o" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/ohmy@2x.png 2x" width="20" height="20">

za same szklanki 480zl+robocizna

Nie stresujcie chlopaka.Niech sobie zacznie od sprawdzenia uszczelki i pozniej sie zobaczy co dalej.

Skoro chodzi jak diesel to nasuwa mi się jeszcze rozrząd.

A co ma rozrzad do klekotania??

Obsluchaj teren przy filtrze powietrza i przy kolektorze wydechowym. Jak masz na nim oslone to ja odkrec,odpal silnik,wez do reki troszke mąki i relikatnie posypuj po nim. Zobaczysz wtedy w ktorym miejscu osiada a w ktorym wydmuchuje ja.

dzisiaj posprawdzam dokładniej gdzie to jest słyszane mam nadzieje że to nie rozrząd bo mam zamiar wymieniać go w wrześniu

oglądałem auto ale jak silnik był ciepły bo się spieszyłem i miałem czas po przyjeździe mój 1 wniosek to to że jak silnik jest ciepły dźwięk ustaje ale jeszcze taki dziwny dźwięk wychodzi z zdjęcie nr 1 i mam jeszcze jedno pytanie na zdjęciu nr2 rura wychodząca z filtra nie styka się dobrze z tym wejściem i czuć jak ciągnie powietrze po bokach czy to w czymś koliduje

Please login or register to see this attachment.

Please login or register to see this attachment.

Edited by Arek_21Byd

Mam taki sam problem juz chyba z pol roku albo i dluzej i zaden mechanik jak do tej pory nie potrafil mi pomoc

/emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/sad@2x.png 2x" width="20" height="20"> a wymieniac wszystkiego po kolei, az trafie na odpowiednia rzecz nie mam zamiaru. Jak silnik cieply to chodzi w cicho, jak zimny klekocze jak diesel i trzepie silnikiem, calym wydechem i ogolnie calym autem. Na razie jezdze tak caly czas, moze ktos wreszcie wpadnie na pomysl co to moze byc, albo calkiem sie cos rozleci to naprawie.

Guest chudy198125

co do tej rury wychodzacej z filtra to mam to samo odkąd posiadam viki nie sądze zeby był to powód twojej usterki

w moim przypadku jest to chyba kolektor tylko jak mam sprawdzić go by być w 100% pewien że to on

jeśli masz osłonę na kolektorze to ściągnij ja i sprawdź czy nie jest okopcona gdzieś.

a ta rura co wchodzi w obudowę filtra może trochę pogorszyć prace silnika ponieważ

ona doprowadza powietrze z poza komory silnika tj chodzi o to żeby powietrze było jak najbardziej chłodne

a jeśli jest tam nieszczelność to po rozgrzaniu się silnika może ciągnąc cieple powietrze.

może być to nie odczuwalne ale ja ją pewnie tam "wsadziłem" żeby właśnie tego ciepłego powietrza silnik

dostawał jak najmniej.

No to troszkę odświeżę temat z biegiem czasy poznałem troszke silnik dźwięk jest taki jak na tym filmiku

i ewidentnie dochodzi z okolicy kolektora ssącego dodatkowo jest chyba jakaś nieszczelność na tej rurce co wchodzi to tej rury od powietrza zdjęcia powyżej to pierwsze przy łączeniu są jakieś bąbelki

/emoticons/default_huh.png" alt=":huh:">

Brzmi jak nieszczelnność koletora (pęknięcie lub uszczelka) ale głowy nie dam sobie uciąć

BTW: Nic przez ten czas nie wykryłeś??

i popraw tytuł bo jest byk

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

No ja też bym się ku temu skłaniał ,że to nie szczelność kolektora. Koledze też tak cykało a nawet bardziej i to był pęknięty kolektor. Powodzenia

Guest pl.mario021

Witam

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20"> co do kolektora odkręć osłonę i sprawa się rypnie co do terkotu to kiedyś zalałem lagune złym olejem zamiast 10W40 wlałem 15W40 efekt był taki ze na zimnym głośniej chodził .

No mechanika to ja nie jestem swoją drogą myślałem że ssące nie pękają hmm a jeśli to uszczelka to czy dałbym rade wymienić ją samodzielnie a olej i tak wymieniam za parę dni o właśnie może wy powiecie mi jaki olej było by najlepiej wlać do x20xev przebieg 192 000 km zaznaczam że nie mam pojęcia co było wcześniej lane bo auto jest sprowadzone

Edited by Arek_21Byd