Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Guest lukass18

vectra C 2006- TELEFON

Recommended Posts

Poczytaj, masz opisane kolory itd.

W oryginalnej instalacji nie ma wtyczki anteny przy module, mikrofon jest w zaślepce obok lampki podsufitki, nie masz modułu, pewnie mikrofonu też, kostki brak...Wniosek dla mnie jest prosty, nie było w tym aucie UWA, tylko jakiś inny bluetooth.

Sizon, dzięki za linka do wątku. Przejrzałem dokładnie. Trochę mi się rozjaśniło. Jeden z użytkowników miał kable dokładnie w takich kolorach jak ja i zamontował UWA. Jest nadzieja zatem. Napisałem mu na priv czy były jakieś problemy.

Pierwsze co zrobiłem po lekturze to poszedłem sprawdzić wersję oprogramowania wyświetlacza. Okazało się, że ok, wyświetlacz obsłuży UWA:D. 

Odnośnie tej instalacji co mam, to po sposobie jej wykonania raczej jestem pewien, że to jest fabryczna sprawa, poza tym po vinie wychodzi UW8 - instalacja telefonu komórkowego. Widzi mi się, to jest taki typ instalacji (z tym dokładanym telefonem) nie zintegrowany z szyną CAN.

Zaraz idę przyjrzeć się jak jest ten mikrofon mój zamontowany, czy jest jakaś kostka tam czy po prostu kabel schodzi w dół do tej wiązki, którą potem ktoś na chama uciął. 

No i okazało się, że mam normalnie oryginalny mikrofon... a oprócz tego ktoś zamontował drugi (zwykły czarny przyklejony koło lampek). Tylko po co? może ten fabryczny walnięty jest?

Edited by newman82

Tak na marginesie, skoro masz SIGa przejściówkę to UWA nie było oryginalnie, występowały dopiero w poliftach.

Mam środek polift z zewnatrz przedlift. Czyli przejsciowke.Ja nie twierdze ze w tym aucie kiedys byl Uwa. Z pewnoscia nie bylo. Gdyby byl to nie robilbym calego zamieszania. Z tego wszystkiego wychodzi ze byly 4 możliwości. 1. Fabryczne uwa, 2. Fabryczne uwb, ktore łatwo mozna przerobic na uwa podmieniajac modul i programujac go, 3. to co mam ja - "kopyto" pod Nokię lub jakis inny tel z instalacją ubozsza o wpiecie w Can, 4. zero czyli nic;) czyli cala instalacje plus moduł do dołożenia. 

z tego podeslanego przez Ciebie wątku wynika ze zeby dolozyc uwa jeszcze trzeba miec jeszcze wyswietlacz w odpowiedniej wersji oprogramowania - powyzej 059 chyba.

Wiem, że nie twierdziłeś, tylko chciałem Ci napisać, że go po prostu nie było :)

Możliwe, że w ASO dołożyli jakiś uniwersalny oplowski zestaw głośnomówiący.

Moduł z wtyczką juz zamówiłem. Jak juz przyjdzie i zarezerwuje sobie wolne popoludnie to rozbebesze wsio co tam trzeba i postaram sie połączyć kabelki. martwi mnie ten dolozony mikrofon. to moze wskazywać ze z tym oryginalnym cos bylo nie halo. Wsio sie okaże jak podepne moduł.

Nastepna rzecz w kolejce to wewnetrzne fotochromatyczne lusterko a potem paktron tyl.

Jak tak mysle to to moje signum jakieś gołe.

Pamiętaj o tym, żeby moduł był wylogowany, dowiedz się jaki ma soft, dobrze żeby był minimum 3.2.

Przy założeniu, że ktoś dokładał uniwersalny zestaw, to nawet mógł o oryginalnym mikrofonie nie wiedzieć, podłączył co miał.

Lusterko fotochrom akurat to prosta i tania modyfikacja.

Dołożysz to i owo i przestanie być golasem, przynajmniej nie będziesz się nudził :D

Odświeżajac temat. Uwa zamontowane. Teraz czas szukac kogos z techem w okolicy Katowic lub Krakowa kto umie ogarnąć część elektroniczną montażu. Jesli chodzi o sam montaż to częściowo skorzystalem z istniejącej instalacji z "kopyta" pod siemensa czy Nokie(nie wiem co tam bylo). a w Can wpialem sie w wyswietlaczu. Mikrofon byl zamontowany fabryczny - niestety nie znalazlem gdzie wychodza jego kable i musialem ciagnac instalacje od nowa. wiec teraz przy lampkach mam 2 mikrofony;). 

Moze jest ktos z moch okolic (Chrzanow małopolska) z techem kto podjął by sie zaprogramowania modułu?

Z mojej strony Gliwice ewentualnie Ruda Śląska :)

A kiedy mógłbym podjechać? No i gdzie (ruda czy gliwice)? no i ile to kosztuje:D.

Aha zapomniałem dodać, że to co można było zrobić Op comem już zrobione. Wyświetla komunikat UHP Safe.

Edited by newman82

Podaj telefon na PW nie będziemy śmiecić w temacie.

witam tak czytajac temat

Chcialem podlaczyc telefon ale nie mam opcji bluetooth do vectry c 2006 mam tylko tzw adapter czy tez modu . wedle vin 

PORTAL TELEFONU KOMÓRKOWEGO, UCHWYT Z ŁADOWANIEM BATERII, BEZ STEROWANIA GŁOSEM, BEZ BLUETOOTH

czy mozna jakos sklalibrowac telefon by do podlaczyc .?

Wymiana modułu UWB (ten który masz obecnie) na moduł UWA z obsługą BT.

Witam

Skoro w uchwycie można ładować telefon to jest w kostce napięcie 5V? Myślałem, żeby w tym miejscu zamontować jedno lub dwa gniazda USB do ładowania telefonu. Próbował ktoś coś w tym temacie?

Pozdrawiam

Witam,

Odgrzewam kotleta.

Czy UWA będzie współpracować z teraźniejszymi telefonami, np Samsung Galaxy 7?

Pozdrawiam.

Please login or register to see this quote.

u mnie działa

Edited by siwy1538

Podpowiedź jak to ogarnąć.

Edited by najmro

u mnie też chodzi aż miło :) 

Soft 3.2.

Jakiś firmware możecie podesłać? I jak to wgrać do urządzenia?

Nikt Ci nic nie podeśle, bo trzeba zrobić aktualizację softu za pomocą techa/mdi.

aaaa czyli rozumiem ze jak ktoś będzie miał Tech-a to mi to ogarnie tak?

Czy są jeszcze jakieś czynniki do spełnienia oprócz w/w ?

Tech+ połączenie z Tisem + odrobina pojęcia.

Robi się SPS - System Programowania Serwisowego.

Albo możesz wysłać, są na forum spece, którzy ogarną to bez problemu.

Dzięki za info.