Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Guest lukass18

vectra C 2006- TELEFON

Recommended Posts

Guest lukass18

Witam.

Chciałbym wyjasnic sprawe telefonu w oplu vectra C.

Posiadam takie "modół" w mojej nowo nabytej vectra C.

Przejrzałem na forum kilka tematow na ten temat i zaden do mnie nie przemówil.

Mam pytanie co mam zrobic aby gdy ktos dzwon wyswiatlalo mi sie wszystko na ekranie głownym. Co mam zrobic zeby dzialalzestaw glosnomowiac??

Prosze o pomoc. Pozdrawiam

Please login or register to see this image.

Please login or register to see this quote.

Musisz podłączyć telefon - niestety kablowo poprzez przystawkę (nie było bluetooth????)

KN

Edited by zubek73
nie cytujemy fotek - usuwam / zubek

Obecnie też przerabiam ten temat

/emoticons/default_laugh.png" alt=":lol:"> . Musisz mieć "Adapter" czy jak go nazywasz "moduł" do odpowiedniego modelu telefonu. Ja znalazłem do swojej Nokii na Ebay'u tylko, ponieważ kosztuje 99 EURO, narazie odpuściłem sobie temat

/emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/sad@2x.png 2x" width="20" height="20"> . Tu nasz link:

Please login or register to see this link.

. Możesz trafić też coś "używanego" na Allegro, do mojego modelu nie znalazłem. Mikrofon do telefonu jest w środkowym palenu oświetlenia w podsufituwce, przed lusterkiem. Gdybyś miał newsy w tym temacie pisz.Pozdrawiam

Edited by cezarek67

Albo komunikacja przez Bluetooth , z minusem takim że nie ma ładowania :-(

Drogi "simplus'e" czy mógłbyś rozwinąć technicznie trochę TEMAT? Czy mam konfogurować swoją Nokię z CD70 przez bluetooth? CD70 wykryje mi komórkę? Jestem całkowicie "zimny" w tej kwestji.Jesli mogę liczyć na Twoje wskazówki w temacie tefon senk you

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Chyba CD70 musi być wyposażone w moduł bluetooth?

/emoticons/default_ohmy.png" alt=":o" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/ohmy@2x.png 2x" width="20" height="20">

Edited by zubek73

Nie wiem jak w CD70, ja mam Bluetooth w DVD90. Super sprawa. Włączyłem funkcję automatycznego połączenia i teraz jak tylko włączę zapłon telefon łączy się z "autem". Wszystko wyświetla się na monitorze komputera.

Ten "moduł" chętnie bym wyrzucił gdybym kupił gdzieś w rozsądnej cenie pułkę w to miejsce

Witam.

Dzisiaj moja Viki miał na chwilę podłączony moduł UWA tzn. będzie możliwość komunikacji z telefonem poprzez bluetooth. Udało się sparować moja N95 przez bluetooth i wykonać parę telefonów i bardzo fajnie moduł spisał się. Po małej chwili moduł zablokował sie i widniał komunikat "Phone SAFE".

Moduł zostanie w czwartek odblokowany i wróci na stałe do mojej Viki.

Obecnie mam CD 70 z modułem UWB i z portem do telefonu 6230/6230i i specjalnie pod tą instalację kupiłem na allego taki telefon by sprawdzić jak i czy działa obecny zestaw.

Wszytko spisuje sie super ale jednak bluetooth pozwoli mi na połączenie się z dowolnym telefonem.

Także jak wszytko dobrze pójdzie już w czwartek będę miał zamontowany UWA:)

Dzięki temu na sprzedaż będę miał moduł UWB z portem na telefon i przystawką dla 6230/6230i a dla chętnego także telefon 6230.

Parę fotek z dzisiejszych testów i sprzęt na sprzedaż.

Jak się okazło wymina UWB na UWA to 2 min pracy. Reaszt to juz konfiguracja Techem2.

Edited by lechu54

Możesz napisać jak to wyglądało? Chodzi mi o to skąd miałes moduł, kto ci to aktywował? ASO?

A mógłbyś trochę rozwinąć ten temat?

Mam w samochodzie DVD90 i co mam zrobić i w jaki sposób aby podłączyć telefon z samochodem

Moim zdaniem nie ważne czy masz CD 70 czy DVD90, ważne jaki jest zainstalowany moduł czy UWA (z bluetooth) czy UWB.

Jeśli masz UWA to kiedy z głównego menu wejdziesz w zakładkę telefon to chyba jaką czwartą pozycje powinieneś widzieć pod menu Bluetooth. Jeśli jej nie masz lub bez podłączonego telefonu w ogóle nie możesz wejść w zakładkę telefonu to nie masz UWA tylko UWB.

Przynajmniej u mnie tak jest jeśli jest telefon wpięty w port to mogę wejść w zakładkę telefon i mam jakieś menu do dyspozycji ale jak telefon nie jest podłączony to nie można wejść w zakładkę telefon. Moim zdaniem będzie możliwość wejścia w zakładkę telefony bez podłączonego telefonu kiedy będzie moduł UWA i będzie dostępny blutooth, choćby właśnie po to by poprzez bluetooth sparować dowolny telefon.

Kiedy będę juz po instalacji dam znać co i jak i dodam foty z nowym menu.

Pozdrawiam.

Lechu54

Edited by lechu54

Czekam z niecierpliwością... Sam próbowałem ten temat rozwinąć w ASO, ale tam za bardzo nie wiedzą z czym to się je...

Możesz mi namiary na tego człowieka wrzucić na priv?

W jednym z poznańskich ASO także nie wiedzieli o czym mówię.

Może wydrukuj powyższe fotki i idz ze zdjęciami do ASO i pokaz im o co chodzi.

Co do kontaktu, to wpierw spytam czy mogę dalej podać i czy miałby możliwość zorganizowania kolejnego UWA.

pozdr.

Sprawa okazuje się bardziej skomplikowana z rozkodowaniem tego ustrojstwa.

W Poznaniu niestety nie ma nikogo kto może takie cos zrobić, ale właściciel tego UWA zdobył kontakt do kogoś kto może to zrobić tylko trzeba zrobić trasę z Poznania pod Leszno.

W poniedziałek będę w mojej Viki wymieniał piastę i będę starał się już we wtorek pojechać pod Leszno spróbować to odkodować.

Dam znać co i jak.

Pozdro.

---------------------------EDIT 12.09.2009:

Byłem dzisiaj w ASO i pokazałem im zdjęcie modułu UWA.

Dopiero kiedy gostek zobaczył zdjęcie wiedział o chodzi i mógł sprawdzić ile kosztuje taki moduł. Czas oczekiwania 2 dni. cena: .... 1549 zł brutto

/emoticons/default_ohmy.png" alt=":o" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/ohmy@2x.png 2x" width="20" height="20">

Edited by lechu54

Witam.

Chciałem zameldować, że moduł UWA (bluetooth) jest juz na pokładzie i działa.

Jak pisałem wcześniej, mój moduł UWB z portem i uchwytem na 6230/6230i wyląduje na dniach w dziale "Sprzedam"

Zamówiłem dzisiaj w ASO nowy uchwyt na kubki (166 zł po rabacie).

Trochę było jazdy z instalacją, m.in. odkodowaniem o którym pisałem wcześniej. Na szczęście nie było potrzeby jechać pod Leszno, tylko jakoś koledze z techem2 udało się to wszytko zgrać. Ok 2h pracy.

Nie na pisze więcej bo tym razem nie mogłem być przy tej akcji, musiałem inne rzeczy pozałatwiać i oddałem auto w fachowe rączki.

Poniżej kilka fotek.

A na koniec by nie wydawało się że życie jest piękne z UWA to napiszę ciekawostkę i info dla tych co chcieliby korzystać przez bluetooth z Nokiami serii N.

Niestety Nokie te w symbianie nie maja takiego czegoś jak PBAP (Phone Book Access Profile). Oznacza to, że nie dostaniemy się do książki adresowej przez panel radia, kiedy ktoś dzwoni widzimy tylko nr a nie opis osoby zapisanej w telefonie.

Na bak jest tak z N95, N95 8G. A w necie wyczytałem, że wszystkie N series.

pozdr.

Edited by lechu54

Gratulacje

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20"> Chyba tez pomysle o takiej zamiance

/emoticons/default_rolleyes.gif" alt=":rolleyes:">

Drogi Lechu, w sprawie widocznej książki adresowej spróbuj ustawić dostępność telefonu jako "publiczny" Może się uda!!!

Dziękuję za chęć pomocy ale za nim przeczytałem o PBAP (Phone Book Access Profile) to przesiedziałem w aucie chyba z godzine i testując różne ustawienia.

Poprostu w Nokii brak PBAP.

Dzisiaj testowałem z E51 i E60. Także nie działa.

Mnie w Nokii 6310i identyfikuje kto dzwoni a CD70 swoje "Unknown Call" ale to wczoraj chwilke kombinowalem a juz jest sobota

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20"> to jeszcze trzeba bedzie sie pobawic i zobaczymy co wyjdzie. Chyba, ze ja jestem lewy

/emoticons/default_laugh.png" alt=":lol:">

Od zawsze miałem telefony Nokii i nigdy nie zawiodłem się na nich aż do teraz. Sama Nokia strzeliła sobie gola bo "ichnie" telefony także z ichnimi "car kitami" nie działają prawidłowo i dlatego napisali program

Zainstalowałem program w mojej N95 i poszedłem do autka i faktycznie teraz zobaczyłem "loading" ale niestety na tym koniec. Czekałem ok 5 min i rozłączyłem się. Kontakty nie wyświetliły się. Było to dzisiaj 1:30 w nocy i nie chciało mi się dłużej czekać. Dzisiaj kombinacji ciąg dalszy.

pozdr.

Dzisiaj zamontowany został nowy uchwyt na kubki:)

jak odpiąłeś to 'gniazdo' od telefonu przy ręcznym to bluetooth dalej Ci działał? ja kozystam tylko z bluetootha i chętnie bym zamienił to na zasuwany schowek

pozdro

Bedzie dzialal

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

dzięki, jutro będę wypinał, w tej chwili nie ma nawet jednego uchwytu na głupią puszkę z napojem

mam N73 i troszkę sie rozczarowałem brakiem dostępu do książki telefonu

/emoticons/default_dry.png" alt="<_<">

Ja mam ten uchwyt i niestety jest on kiepski. Puszka kiepsko się trzyma i może się wywrócić. Raczej rzadko z niego korzystam.

Edited by Shinneko

ja miałem w poprzedniej i 'działał' elegancko

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

głównie trzymałem tam klucze

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">