Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Guest Cinek88

POMOC w doborze slnika

Recommended Posts

Guest Cinek88

Witam. Jestem nowym użytkownikiem forum w sierpni planuje zmiane swojej starej Viki B na C. Mam dylemat co do doboru silnika. Na samochód mam odłożone ok. 35 tys. zł. Skłaniał bym się bardziej do diesel. Ciągle oglądałem 2.2 dTi lecz jest strasznie dużo minusów z waszych wpisów o tym silniku a do tego zostały wycofane. Czy lepszy jest 1,9 CDTi?? kolejny problem 1,9 widzę na allegro tylko w kombi a chciałbym kupić samochód w Hatchbeku. Mógłbym prosić o pare wpisów pomoc i najlepeij o kontakt w tej sprawie. A może coś innego ?

CDTI to epoka w przód w porównaniu do dti. Byłu nie tylko w kombi. Musisz szukać

Kupisz sprowadzoną zapłacisz jeszcze 16% akcyzy .Za starszą konstrukcję dopłacać!!!!!!!

Nie 16 tylko 18,6

Please login or register to see this quote.

Dzięki za poprawienie.Za tę różnicę można słynny pasek rozrządu wymienić chyba ze dwa razy .

Guest babiś

jw 1,9 to jest cudny silniczek

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> jak w sierpniu to moge Ci swoja sprzedac

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> pozdrawiam

Guest Cinek88

Naczytałem się od groma o tych silnikach. Nigdy nie jeździłem diesel ale jakoś chciałbym zmienić tą wadliwą i niszczącą samochód LPG.... samochod planuje kupować we wrześniu po ciężko przepracowanych wakacjach...

Guest Cinek88

I dokładnie taką viki jak kolega przedmówca to jest marzenie... Kolego mógłbyś mi przytoczyć trochę o samochodzie czyli jak się prowadzi usterki na co patrzyć przy zakupie itd itd,.,

Guest daniel1966

Kupiłem miesiąc temu 3 letnią Vectre 1.9 CDTI 120 KM 126 tyś. km w Hatbacku zapłaciłem ponad 40 tyś. i musze powiedzieć że trafiłem chyba na lipny egzemplarz silnik słaby na wolnych obrotach i dotego dymi na czarno , samochód był kupiony w kraju i serwisowany . Poprzednio 7 lat jeździłem Vectrą B z silnikiem ISUZU , pomimo że silnik nie miał wielkiej mocy to nic przy nim nie robiłem ( bezopsługowy) Oczywiście poza wymianą oleju i pasków , ale to normalne.

Kilka gigabajtów jest napisane na ten temat na naszym forum. Wystarczy poczytać.

Kolego polecam ci vectrę c po lifcie 2006 r 1.9 150 ps fajnie się odpycha nie pali dużo i mało awaryjne na prawdę mogę powiedzieć ze auto super i wygodne

w 3 lata to już chyba cos kupił...

/emoticons/default_dash.gif" alt=":dash:">

Kolega nabija sobie konto i pisze każdym temacie nawet tym przed pięciu lat...

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Guest gsi20

hej to ze malo pali to sie zgodze ale ze malo awaryjne auto to juz troche przesada ja mam moje auto z tym silnikem od 2008 roku,kupilem trzetore letnie auto a juz wymienilm dwumas, alternator, sprezyny przod,trzeci wtrysk,kolektor dolotowy i wiele innch drobnych rzeczy,moze brak szczescia a moze taki typ i tak ma,nie wiem

/emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/sad@2x.png 2x" width="20" height="20"> , mam juz dosc i chyba czas na zmiane

nie zmieniaj bo już prawie wszystko co się psuje wymieniłeś

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20"> jeszcze może Ci strzelić szpilka przy kolektorze wydechowym, turbina, intercooler, skraplacz od klimy i to już chyba wszystko

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

Ja to w sumie na 120kę i 150kę w CDTI złego słowa nie powiem ale trochę mam taki żal sam do siebie że nie poszukałem sobie dłużej i nie przyczaiłem jakiejś 2,0T w benzynie...

Ale największy wybór jest w dieslu 1,9 jak by nie patrzeć...

Panowie się żalą czy chwalą?

Piszesz o szpilce ? Czym to się objawia ? Mocniejsze syczenie turbo , gwizd , jak to poznać ?

ja mam podobnie jak kolego slavio79

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

ale

kupiłem kombiacza 120KM CDTI i jestem zadowolony

auto jest ekonomiczne jeśli chodzi o spalanie trasa 5 miasto 7 z klimą 0.5więcej

co do napraw ja kupiłem stosunkowo tanio ale musiałem troche zainwestować suma sumarum cenowo wyszełem tak jak bym kupił w PL ale tu już mam mechanicznie wszystko zrobione łącznie z DM

co do napraw to wszystko zalezy od tego co kupisz i jak trafisz obecnie koncerny nie robią samochodów jak w latach 80'przykład mercedesa.

poczytaj na forum na temat awaryjności 120 a 150 eventualnie 184

dźwięk jest bardzo wyraźnie słyszalny, świst ze zgrzytaniem tak bym to nazwał