Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Guest bobek358

wyciek oleju pomiędzy skrzynią a silnikiem

Recommended Posts

Guest bobek358

Witam

Męczę sie z problemem wycieku między skrzynią a silnikiem.

Na samym początku wymieniłem uszczelkę pokrywy zaworów bo standardowo ciekła.

Następnie wymieniłem uszczelki pod miską olejową (a tak właściwie to dwiema miskami - silnik x18xe, ale nadal cieknie).

Sprawdziłem, nie ubywa oleju ze skrzyni ani płynu z hamulców.

No i niestety nadal cieknie więc będzie trzeba zdjąć skrzynie, ale mam do was pytanie. Czy na łączeniu skrzyni z silnikiem znajduję się coś jeszcze gdzie mógł by wyciekać olej - na 99% nie leci spod głowicy ponieważ nie ścieka to z góry silnika (sam silnik jest czysty) - wewnątrz przestrzeni gdzie jest zamknięte sprzęgło. Pytam bo nie wiem czy tam jest sam simerring czy coś jeszcze?

Mi tez się sączy olej w tym miejscu.Słyszałem ze do wymiany jest tylko simerring ale czekam z tym do wymiany sprzęgła

Guest bobek358

Ja sprzęgło zostawiam - mam przejechane 150 tys i jeszcze działa ok a i tak robię wszystko sam wiec kosztów nie będzie jak sprzęgło siądzie po 2-3 miechach.

Guest maka7777

Sam zimering. Kup dobrej jakości. co do sprzegła to ciągle zastanwiam się skąd sie biorą Vectry B 11 letnie z przebiegiem 150 tyś.

Edited by maka7777

Guest bobek358

A jakiej \firmy będzie najlepszy ? Będę kupował w poznaniu u stachowiaka.

Co do przebiegu to wiem że jest realny - 2 właściciel w niemczech to znajomy więc tutaj jestem pewien w 100%

Guest maka7777

Please login or register to see this quote.

droższy będzie lepszy. Jak kupujesz u stachowiaka to oni ci doradzą tylko mała rada patrz co kupujesz bo czesto jest tak ze zamawiasz drozszy a dostajesz tanszy i tłumaczenie tej firmy jest typu nasza firma sprzedaje dwa modele i jeśli omyłkowo został podany kupujacemu tani chinski zamiennik to przepraszamy .

Guest bobek358

Właśnie naczytałem się o tym w ich komentarzach na allegro. Ja zawszę jadę do nich osobiście i nigdy nie miałem problemu, a towar i tak sprawdzam

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Zaproponowali mi takie firmy:

Corteco 49 zł, Reinz 58 zł, Elring 37 zł, Goetze 56 zł, HP 23 zł, Dello 15 zł

Podobno simering firmy Corteco był standardowo montowany w oplach i jakościowo wypada najlepiej.

No i mam jeszcze jedno pytanie. Jak wygląda sprawa zdejmowania sprzęgła i koła zamachowego.

Wiem że sprzęgło nie sprawia problemów - poluźniamy śruby docisku i jak już jest luźne to odkręcamy i ładnie sprzęgło wychodzi z dociskiem, ale co z kołem zamachowym (dwumasowym)?

Please login or register to see this quote.

Który z tych simmeringów Koledzy polecacie,bo mnie też właśnie czeka wymiana

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> ?