Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
chudyy87

wentylator sie nie wlacza a na krotko tak!

Recommended Posts

witam mam nowa chlodnice czujnik chlodnicy wywalilem termostet a wentylator sie nie wlacza choc nowy czujnik. na krotko tak.

cisnienie normalne bo przewody nie sa twarde i pompa wody dziala bo chlodnica i oba przewody sa gorace.

bespiecznik dobry tez jest i nie wiem czemu nie chce wlaczyc wentylatora i na starym czujniku tez tak bylo! kto mi doradzi bo juz glupi jestem.

dochodzi do 110 stopni i nie chodzi choc wczesniej sie wlaczal troszke ponad 90 jak stalem w korku. wlaczm na krotko i silnik chlodzi wiec co to moze byc?

prosze o szybka pomoc bo nie mam jak jezdzic.

vectra 2.0i 8V 90rok

ostatnio był temat, kolega kupił termowłącznik i by od razy padnięty, zmienił na kolejny i działa

Please login or register to see this quote.

Moim zdaniem kolego to masz padnięty termostat miałem taki sam problem i wystarczyło wymienić termostat teraz jest ok 90 st.i wentylator działa możesz również sprawdzić sam wentylator nie zaszkodzi.

jka przewody i chłodnica gorące to zepnij na krótko kabelki od czujnika tego wkręcanego w chłodnice, jak zakręci wiatrak to czujka do wymiany (wiem pisałes że na krótko kręci, ale nie weim czy zwierałeś kabelki we wtyczce, czy może podpinałeś sam wiatrak do aku)

Czytalem gdzieś ze popsuty korek od zbiornika przelewowego też potrafi nabruździć (tzn za niskie ciśnienie i czujni nie załącza czy coś) osobiście się z tym nie spotkałem, wręcz sam kiedyś (fakt kadetem C13NZ) jeździłem całkiem bez niego a mimo to wentyl się włączał.

do kolegi Artus:

zwrot "padnięty termostatu" od razu sugeruje wymianę tego małego "gówienka" sterującego obiegiem mały i dużym, a u kolegi węże i chodnica są gorące więc termostat na pewno otwiera.

wiatrak sprawdzalem przez odlaczenie wtyczki od czujnika w chlodnicy wiec dzialalo na krotko a wczesniej i bez korka sie wlaczal ale sprawdze zaraz i zobacze.

dzieki za podpowiedzi ale to co pisaliscie juz sprawdzalem

Guest krzycho2.0

To pewnie chodzi o mnie ale to prawda sprawdź jeszcze raz termowłącznik mi pomogło, mam taki sam silnik jak ty termowłącznik musi być dwu biegunowy

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

i dziala wiec dzieki koleszko bo juz smigam hehe podziekowal wszystkim

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">