Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Guest Linek

Problemy z turbo.

Recommended Posts

Guest Linek

Witam,

Mam pytanie dotyczące przyśpieszenia, bowiem od pewnego czasu moje autko przymula strasznie. Normalnie powyżej 2 tyś obrotów włączała się turbina i auto miało przyśpieszenie. Od jakiegoś czasu jest zupełnie inaczej, przyśpieszenia nie ma. Nie wyskakują żadne błędy, byłem u mechanika na komputerze i nic nie wykazało. Objawy są takie jakby turbo wogóle się nie załączało. Nie ma żadnych innych oznak, silnik pracuje normalnie, nie ma jakichś klekotów itp. Ma ktoś może jakiś pomysł co to może być?

Z góry wielkie dzięki.

Napisz kolego czy coś przy silniku robiłeś. Może zawaliło ci już kolektor dolotowy. Od jakiego czasu jest zamulona????

Guest Linek

Przy silniku nic nie majstrowałem, a zamula już od miesiąca około.

I jeszcze tylko dopisze, że miałem problemy z chłodnicą i raz zagotowałem silnik, może to miało na to wpływ.

Edited by Linek

Guest Kołcz

Proponuje najpierw powiedziec jaki to silnik po drugie przejzec forum ostatnio było poruszanych przynajmniej 5 takich tematów.

Guest Linek

Silnik 2.0 DTI (101 KM)

Czytałem i przeglądałem forum, ale tam jest problem trochę inny ponieważ w większości przypadków wyświetla się jakiś błąd, u mnie nie. Poza tym u mnie po prostu nie ma przyśpieszenia, nie załącza się turbo ale samochód normalnie jedzie, nie ma tak np że powyżej 110 nie pojedzie. Chodzi po prostu jak zwykły diesel, jest otępiały.

Miałem podobnie w swoim. Okazało się że nie działał ten zawór- (metalowe cięgno przy turbinie) Coś się w nim zacięło i nie przyciągało. Normalnie jak jest wszystko OK to po odpaleniu silnika ma przyciągnąć i dosyć twardo trzymać. Tak że praktycznie ręką trudno ruszyć. Sprawdź też zawór EGR u mnie też nie było błędów a był nawalony.

pozdrowienia i życzę cierpliwości bo przy tym aucie będzie Ci potrzebne.

sprawdź jeszcze węże podciśnienia, generalnie powinny wyskakiwac jakieś błędy

Generalnie powinny wyskakiwać.. no chyba ze żarówka Check-a zjarana jest..... wtedy to nie wyskoczy raczej żaden błąd

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20">

Sprawdź najpierw cięgienko przy turbinie czy jest zaciagnięte. Z tego co piszesz wnioskuję, że raczej zaciagniete nie jest. W takim wypadku trzeba szukać czy nie spadł jakiś wężyk podciśnieniowy, a jeśłi wszystkie są na swoim miejscu to może elektrozawór od turbiny sie już skończył..

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

PS. A tak w ogóle temat nie w tym dziale zapodany

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Edited by van Boleck

Guest Linek

Sprawdzałem i niby wszystko w porządku, samochód oddałem do znajomego mechanika i niby dzisiaj ma wykryć przyczynę, ponieważ ma podejrzenia co to może być. Ostatnio miał taki sam przypadek. Jak zrobi to napisze co się stało, może komuś się przyda.

Wielkie dzięki za odpowiedzi

pozdrawiam

witam

ja miałem podobny objaw właśnie w takim silniku i okzało się że wypadł wężyk podciśienia przy siłowniku klapek zawrowań (z prawej stronysilnika). Gdy włożyłem go na miejsce saochód dotał mocy, ale check migał mi na wolnych obrotch. poszukuję jakiś publikacji na temat działania tego układu w silniku X20DTH. Ktoś może ma jakiś fajny link.

Guest brookeet

Przepływka była sprawdzana ?