Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Guest kilwap

abs - stukanie?????

Recommended Posts

Guest kilwap

Witam, powiedzcie Drodzy Koledzy i koleżanki co może stukać w systemie ABS. Problem jest taki jak opisywałem w innym poście - link tutaj:

Please login or register to see this link.

do tej pory nic z tym nie zrobiłem chociaż wykluczyłem sprzęgło i przeguby. Ostatni zaczał włanczać sie mi ABS bardziej nawet przy lekkim hamowaniu niż przy silnym. Wkurzyłem się na tą ciągłą pracę pompy ABS i wująłem odpowiedni bezpiecznik.

O dziwo stukanie ustało razem z wyłączeniem absu. Nadmieniam iż stukanie bylo bardzo głośne co najmniej jakby kawał metalu wisiał na jednej srubie koła i przewalał się przy wolnej jeździe...

Prosze o pomoc

Kolego miałem chyba coś podobnego... wyjołem bezpiecznik i wszystko było ok. Poprostu poleciała pompa ABS-u proponuje Ci kupić sobie jakaś używana, jest to nie drogi koszt ( ok 70 zl ) a może rozwiązać problem. Jak nie pompa to czujniki sprawdz. Ja wymieniłem pompe i jest cacy

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Jeżeli odłączyłes ABS i jest ok, to chyba wiadomo w czym problem

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> Pozdrawiam

Witam!Jak już to raczej pompa jak kolega pisze bo jak czujnik nawali to poprostu wyswietli błąd abs i go wyłączy i jeżdzisz jak bez.

Guest kilwap

czyli mam rozumieć że pompa abs pracuje gdy samochód się porusza, bo to stukanie wystepuje gdy samochód jest w ruchu (gdy kręcą się koła)???

Aha i jeszcze jedno: w którym miejscu znajduje się pompa abs? Oczywiście w moim autku

Edited by kilwap

Wychodzi na to, że pompa może sie popsuć w różny sposób jeżeli jedziesz i Ci stuka a po wyłączeniu nie stuka...

U mnie wyglada to tak... u Ciebie napewno tak samo.

Guest jasko122

Ja sprawdziłbym czujniki ABS znajdujące się przy piastach kół. Mechanik przy wymianie łożysk w

przednich kołach złamał mi kołek ustalający czujnik. Czujnik się odsunął i ABS zaczął "grać".

(ABS w naszych Viki na śliskiej drodze podczas hamowania właśnie stuka pracując.To normalny odgłos jego pracy)

Dobrze zaczynać szukanie usterek od prostych rzeczy. Unikniemy kosztów i wiele pracy.

Powodzenia jasko122

Edited by jasko122

Z tego co kolega pisze to ABS chodzi i kontrolka się nie pali podczas jazdy chyba że zle zrozumiałem a jakby coś było z czujnikami nie tak i brak odczytu nawet z jednego koło o odrazu zaświeci się kontrolka ABS-u i auto jeżdzi bez ABS-u.Pozdrawiam

Guest jasko122

Jeżeli czujnik od ABS nie jest uszkodzony, tylko odsunięty, lub uszkodzone są zęby na piaście, kontrolka od ABS nie zasygnalizuje uszkodzenia