Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
flybird

hamulce tył viki a

Recommended Posts

Czesc,

Napraw ciąg dalszy...

Po dzisiejszym przeglądzie ( ktorego nie przeszedłem ) bo gościu kazał mi wymienić : Hamulce tył ( nie równo zbierają a wręcz w ogóle ) do tego hamulec ręczny no i sworzeń wahacza przod prawy.

Oki pojechałem sobie do skelpu i grzecznie kupiłem :

1. Szczęki kompletne na tył

2. Sworzeń wachacza na przód

I teraz moje pytanie :

Pyt 1 :

Czy jak wymienię szczęki na bębny , ładnie wszystko oczyszczę to będzie ładnie chodziło ?

Pyt 2 :

Czy jak wymienie te szczęki to i od razu czy ręczny zacznie łapać jak należy czy coś jeszcze dokupić.

Moje środki po wymianie sprzęgła i kilku innych naprawach bardzo zmalały i staram się ciąć koszty tak aby to wszystko ładnie działało. Jeżeli macie jeszcze jakieś pomysły to piszcie. A dodatkowo zapytam czy wymiana jest trudna ?

dziesiec tematow o tym samym.

poszukaj bo niedawno było o tylnich tez.

Ale ty mnie nie rozumiesz tam się nie doczytałem, czy są jakieś dodatkowe okładziny do hamulca ręcznego. Dodatkowo czy te bębny maja mieć na środku taki rowek tak jak by kontrolny ? bo zeszły mi gładko i bez problemów. Syf wyczyszczony szczeki zakupione, spręzyny oraz cylinderki. Bębnów nie kupowałem bo wzrokowo nie widać tam zbytnio jakiś uchybień po za tym jednym rowkiem na środku bebna, okladziny na szczekach są i tez bez żadnych wyżłobień. Nie hamował jak należy bo cylinderek przepuszczał płyn hamulcowy i zalał mi całe okładziny na szczękach.

Więc jak myślicie bębny zostawić ?

Kolego jezeli masz silnik 2.0 to masz tarczo - bebny. Tak jak to jest w moim przypadku. Wtedy musisz wymieniac klocki i szczeki. klocki sluza do hamowania zwyklym hamulcem a szczeki sa od recznego. Trudno to u Ciebie okreslic bo nie wiem co masz za silnik i jak to wyglada. Jak mozesz pokaz ote to sie okresli na 100% Ale jezeli masz silnik 1.6 to masz tylko Bebny i to oznacza ze dobrze kupiles

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

A jesli chodzi o wymiane to jest prosta sprawa. Wystarczy ładnie przeczyscic z rdzy zeby lepiej dopasowac no i poprostu powymieniac to co trzeba stare na nowe i gotowe. Ale Ty lepiej sam sie za to nie bierz.

Edited by lejo

wcale teznie jest tak prosto z bębnami nawet w 1.6

Ja widziałem 2 rozmiary bebnów w 1.6

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20">

Po wymianie bedziesz przez jakis czas czul dgania z tylu przy hamowaniu i sie czasem nie przestrasz

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> bebny napewno lekko masz zjechane i jak wszystko nowe zalozysz a bebny beda stare to sie bedzie musialo wyrobic. tak bylo w moim przypadku

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> juz smiga idealnie

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> ja wymienialem sama linke recznego i tak bylo. moze u ciebie nie bedzie. pozdrawiam

A więc do poprzednika mój silnik to ; C18NZ

Co do samej kwestii bębnów to na 99,9% są zwykłe bębny bo i tak piszą w książce.

A czy ten rowek po środku wewnątrz bebna musi być? bo innych rys nie ma.

Dodatkowo nie widziałem tam żadnych klocków , a wiem jak wyglądają.

przechodząc do sedna sprawy :

na 100% wymiana cylinderków ( ciekną ) i zalewają okładziny

na 100% wymiana szczęk z okładzinami ( bo stare zalane )

no i ostatnia sprawa to czy regulować ( naciagac linke ) hamulca recznego ? Bo z tego co wyczytałem w książce to on tam nie ma żadnych dodatkowych opisow.. poprostu zachacycz krótkie linki o ten końec tego odstajacego metalu i to niby wsio.

A no i spreżyny wymieniam. Zobaczymy a jak powinny sie sprawowac po wymianie ? pedal powinien w miare ciezko chodzic ? bo pprzy okazji poleci nowy płyn wszedzie ;-)

Guest toretto

Witam bo do recznego to amatorsko bierzesz lewarek podnosisz z ktorejs strony wlazisz pod auto i dokrecasz linke a jesli to nie zadziala to znaczy ze masz zapieczona linke i juz nie lapie . ja wymienilem sobie te dwie linki i lapie pieknie:D:D co do cylinderkow i okladzin to jesli sa zalane to koniecznie wymienic. jak chcesz to foce zrobie i wkleje co z tymi linkami od recznego to zobaczysz co i jak. Pozdrawiam