Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Guest ozi

nie odbijają kierunkowskazy

Recommended Posts

Guest ozi

witam mam taki problem szukałem na forum i nie mogłem znaleźć,a mianowicie kiedy wcisnę kierownice ok 1 cm to kierunkowskazy odbijają a jak ją puszcze to wraca kolumna jest dokręcona. na dole jest taki krzyżak koło pedałów czy da sie to wyregulować czy do wymiany to będzie, prosze o pomoc dodam że miałem małą stłuczke ale nie widać żeby sie coś przesuneło.ma ktos jakies pomysły

Guest ozi

Please login or register to see this quote.

tak to wyglada jesttam sprężyna co odbija kierownice

Please login or register to see this attachment.

Please login or register to see this link.

Guest ozi

czytałem to manetke mam dobra bo mam juz trzy chodzi o to że jak kierownice docisne z centymetr to e tedy odbijają cos z tym krzyżakiem

jak dobrze poszukasz to znajdziesz moje posty o tym....

trzeba troszeczkę zsunąć pierścień pod kierownicą-ten w którym są te zagłębienia...

Guest ozi

a mógbys napisać o jaki pierścień chodzi i jak mam to zrobić

Guest ozi

między kierownicą a osłoną manetek jest przerwa ok1 cm jak docisne kierownice to odbijają kierunki

zdejmij osłonę stacyjki i płaskim śrubokrętem zsuń w dół to co zaznaczyłeś.

Guest ozi

jutro zobacze .chodzi o ten plastik co odbija ten bolec w manetce??

U mnie ktoś źle założył taśmę poduszki tzn. całą osłonę taśmy i zamiast na zaczepach był osadzona przy samej kierownicy. Niestety, żeby do tego dojść musiałem 2x zdejmować kierownicę.

Ponieważ plastik, który wyłącza manetkę znajduje się w osłonie taśmy, to właśnie osadzenie tej osłony wpływa na wyłączanie manetki. Inna możliwość to złe osadzenie samej manetki - trzeba ją wysunąć i włożyć z powrotem tak jak na 100% jest prawidłowo. Jak wyjmiesz manetkę, to możesz sprawdzić czy ten plastik osłony taśmy porusza się przy kręceniu kierownicą prawidłowo w szczelinie, która się odsłoni po wyjęciu manetki. On powinien pracować tak, aby zahaczać o trzpień wystający z manetki.

tak.o ten.

Guest ozi

chodziło oten plastik, pomogło śrubokrętem zsunąć trzeba było.temat do zamknięcia

Guest Piotre.k

mam taki sam problem to znaczy nie odbijają mi kierunkowskazy już rozbierałem manetkę i kupiłem druga cały czas to samo.

po lekturze zauważyłem ze właśnie jak docisnę kierownice to jest ok.

problem polega na tym ze za cholere nie mam pojęcia jaki plastik mam dać w dół

wrzucę zdjęcie i proszę łopatologiczne wyjaśnienie o co chodzi bo już mnie szlag trafia :/

Guest Kargul

Witam i ja też proszę o łopatologiczne wyjaśnienie od której strony i w którym miejscu oraz jak wcisnąć ten pierścień plastikowy, ponieważ robiłem już jedno podejście do tego i nie znalazłem podejścia żeby ten pierścień pchnąć(te same objawy...kierunki odbijają tylko przy wciśniętej do deski rozdzielczej kierownicy).

Z góry thanx za pomoc.

spójrz tu

post 156

o to ci chodzi ? też to miałem jak prawej strony nie dopiłem tzn zatrzasnąłem to mi kierunki nie odbijały

Guest adamek2402

Ja tez tak mam ze mi nie odbijaja i teraz nie wiem czy sam ten plasticzek co zachacza o ta wypustke przy kierunku zsunac czy caly platik za kierownica co jest na nim tez tasma od poduszki zsunac bo ssamego tego malego plasticzku nie moge zsunac a za mocno nie dzialalem gdyz nie chce polamac czegos.

Doszedlem do tego jak to zrobic wystarczy plaskim srubokretem docisnac to kolo cale zaraz za kierownica tam gdzie jest pasek od poduchy nic na sile nie trzeba robic delikatnie plaskim srubokretem dociskac i kierunki znow dzialaja:D Zajelo mi to 10 minut moze jutro uda mi sie jakas foto porade wykombinowac dla ludzi co maja z tym problem.