Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

k4syx

1.9 CDTi, kostka trzeciego wtryskiwacza

714 posts in this topic

Zdejmij wtyczkę i o ile nie masz paluchów jak słoń i wzrok w dobrym stanie to zobaczysz styki, podegnij lekko i zobaczysz czy jest różnica, wtyczka wyjdzie ci też na opcomie w trakcie sprawdzania dawek korekcyjnych.

0

tak będę musiał zrobić z tym że to się dzieje raz na jakiś czas więc nie wiem czy opcom to wyłapie. Co do paluchów to do elektryki mam jak słoń hehehehe ale jakoś dam radę.

0

W ASO się pytałem to proponują całą wiązkę za, w zależności od serwisu 800-1200 pln, dlatego pytam gdzie nasz kolega kupił za kilkadziesiąt złotych ?

0

Posted (edited)

Please login or register to see this quote.

Bo ASO to jest taki stworek, który czasami lubi swoim niedouczeniem wprawiać ludzi w palpitacje serca

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20"> Podjedź do nich i niech ci sprawdzą ile cię będzie kosztowała część o takim numerze katalogowym 93189919

P1020132.jpg

Edited by jabolkg
0

to ja Ci opowiem moja historyjkę, baaaardzo zbliżona do Twojej , otóż po upewnieniu się że u mnie walnięta jest kostka 3ego wtrysku i po powrocie od Jabol do wawki dzwonie do ASO auto-żoliborz z pytaniem czy posiadają zestaw naprawczy czyli samą kostkę z wiążką kabli ,pan na sklepie poklikał w kompie i wydaje śmiertelną diagnozę " nie ma czegos takiego jak zestaw naprawczy " trzeba wymieniać całą wiążkę więc dzwonie do Jabola i pytam o numery katalogowe , uzbrojony w tą wiedze jade osobiście do owego ASO i co , cud nagle po podaniu kawe na ławe a konkretnie numeru katalogowego jest wtyczka za około 83 pln , a z założeniem w ASO oczywiście wyszło około 180 pln , i na koniec najlepsze słyszę w oddali " kasujemy błąd?" pytam " ile podpięcie techa" 230 pln haha.giflauh.gifleze.gif, podziekowałem uprzejmnie i wykasowałem błąd za free niestety nie pamiętam u którego kolegi z forum tutejszego

0

No i qwa wykrakałem - wracając z Łodzi auto zaczęło mulić szarpać non stop i zaczął pokazywać się samochód z kluczykiem. Dojechałem jakoś do domu odpiąłem w ciemno 3 kostkę i jako ze nie miałem żadnych narzędzi prócz śrubokręta z T25 oryginalnego przedmuchałem tylko kostkę. Podpiąłem i co ?!! I auto pracuje normalnie nie muli i nie szarpie. Czyli trzeba zbierać kaskę na zmianę jej ale wolałbym aby zrobił to ktoś kto miał już z tym doczynienia. Jak ja nie lubię elektroniki....

0

ja robiłem w ASO , 100 pln wiec jak nie chcesz czekac to wal do niech , a bład sobie skasujesz op-comem

0

Posted (edited)

tzn 100 robocizna tak?

ps diagnoza chyba dobra - nie?!

ps numer jest źle podany to nie 93189919 a ten 62 86 769

Dzwoniłem do opla w piotrkowie koszt 84 zł a robocizna 42 pln plus kasowanie 100pln

Edited by Żywcia
0

aj tam....nastraszyliście mnie, poszedłem do samochodu zobaczyć a tam żółto, no i zaczęło się już doszukiwanie i szukanie objawów, a było tak spokojnie

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

0

podepnij jeszcze kompa żeby na 100% potwierdzić , spokojnie robic w ASO , za takie pieniądze a bład wykasować we własnym zakresie

0

też tak właśnie myślę

0

A co do naprawy to nie świruj, jak już masz jakiś uraz do spraw elektronicznych to daj jakiemuś koledze na browara niech ci te dwa przewody od nowej wtyczki wlutuje wyjdzie taniej od ASO

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

0

Posted (edited)

spoko właśnie zaraz jadę chwilowo reaniomować tą - jak się da i walę do piotrkowa zamawiać nową bo muszę dać zaliczkę i czekać ok tygodnia. co do zmiany to też już mam sprawę nagraną z kumplem co mi ją wymieni.

ps wtyczka reanimowana - blaszki przeczyszczone i podgięte - na chwilę obecną jest ok ale wszystko się okaże jak pojadę wieczorkiem na spot

oczywiście wymiana murowana

Edited by Żywcia
0

kiedy najlepiej sprawdzac te dawki korekcyjnne? na rozgrzanym i jałowym, zimnym i jalowym czy podczas jazdy? zeby to najbardziej wiarygodne bylo:)

0

rozgrzany motor , bieg jałowy

0

Dokładnie. Było pisane wyżej, czytamy, czytamy...

0

No i ja wreszcie się doczekałem wymiany. Zrobiłem to będąc na gościnnych występach w salonie opla Olsztynie. Zmusiła mnie do tego sytuacja. Z reanimacji starej kostki niestety wiele nie skorzystałem bo przejechałem może 500 km i znowu kicha. Ponieważ mieli kostkę na miejscu w salonie pojechałem i zrobiłem od ręki. Koszt 90 kostka i 30 wymiana

0

Witam , mam pytanko. Kupiłem zestaw naprawczy wtryskiwaczy z końcówką wtyku do opla vectry c i nie wiem jakie przewody podłączyć do trzeciego wtrysku.Są 3 rodzaje ; cienki z niebieską gumką , średni z brązową i gruby z żółtą.

0

Grube z żółtymi

0

dzięki kolego,po obiadku zabieram się za wymiankę

0

rowniez u siebie chyba musze zabrac sie za wymiane wtyczki, egr dziala sprawnie a odczuwam poszarpywanie przy odpuszczaniu gazu podczas przyspieszania oraz na jalowym silnik czasem nierowno pracuje

oto moje dawki

1. 1.08

2. -1.04

3. -1.29

4. 1.26

czy ktoras z nich podpowiada ktora wtyczka moze byc walnieta ? dolewalem stp i nie pomoglo wiec podejrzewam ze to cos z wtryskiwaczami (wtyczkami)

0

Te dawki sa na rozgrzanym silniku? Jesli tak to troszke przy duzo i nie koniecznie to wina wtyczek i kabli - przejdz sie autem coby osiagnelo odpowiednia temperature,podepnij op-com i sprawdz dawki,jesli beda nadal wysokie to maska w gore,plastikowa pokrywa na bok i sprobuj podociskac wtyczki na wtryskach patrzac czy dawki sie zmieniaja jesli leca w dol przy ruszaniu okablowaniem,wtyczkami to wiadomo ze do wymiany

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Jesli nie to zawsze mozesz rozebrac kable i obejrzec...ale raczej stawialbym na same wtryski....wtedy akcja z czyszczonkiem - na forum

Please login or register to see this link.

chwalili Liqui Moly Diesel Spulung zalewasz do filtra paliwa i silnik na tym chodzi ok 10-15min potem musisz dolać do paliwa jakiś środek który smaruje wtryski ... ponieważ Spulung mocno je wysuszy

0

na rozgrzanym, tzn opcom wskazywal 91stopni, wlasnie wyjezdzilem zbiornik z stp, musze podjechac na opcoma, sprawdzic dawki czy cos to dalo i zrobic jak piszesz, poruszac kostkami i zobaczyc czy bedzie roznica, ewentualnie takie czyszczenie wtryskow mozna wykonac samemu czy lepiej udac sie gdzies do fachowca ? wymieniac filr paliwa przy tym ?? auto mam od niedawna takze jeszcze nie ogarniam tak jak swojego starego klekota ale ten silnik chyba sie sam odpowietrza wiec nie ma obowy ze sie zapowietrzy po otworzeniu filtra paliwa ?

0

Posted (edited)

Kliknij na slowo zafiry w moim poprzednim poscie przekieruje cie do tematu ktory ma 9 stron na temat srodkow i czyszczenia....a propo filtra - sam sie odpowietrza trzeba tylko po wymianie trzy,cztery razy przekrecic kluczyk i odczekac za kazdym razem po ok 30sek i sie sam odpowietrzy....jeden koles w przed ostatnim poscie zalał na prawie pusty bak dwie flaszki tego specyfiku i pojezdzil chwile potem full bak premium paliwka i pisal ze za***iscie....

Edited by slater7
0

Zdaje się, że i mnie dopadła klątwa wtyczki ;-), chociaż nie jestem do końca pewny. Dzisiaj rano w drodze do pracy auto zaczęło szarpać, ale nie tak jak u wszystkich podczas jazdy tylko na wolnych obrotach. Szarpanie miało różną siłę, przy mocniejszych szarpnięciach zapalała się kontrolka auta z kluczem (na ok. 1s.). Po chwili doszło jeszcze pojedyncze szarpnięcie przy przyśpieszaniu w okolicach 2tys. obr., 2-gi bieg. - takie jedno szarpnięcie jakby nagle paliwa zabrakło , ok. 1s. Poza tym auto jedzie normalnie, moc w normie.

Silnik 19DTH, kostki żółte, bez żadnych znaczków (czyli chyba jeszcze nie ruszane).

Przeczytałem temat ale nikt nie pisał, że mu szarpało na wolnych obrotach, u wszystkich przerywa przy przyśpieszaniu, stąd moja wątpliwość.

0