Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Guest Luki27

Trzeszczące / skrzypiące plastiki...

Recommended Posts

Guest Luki27

Witam.

Po ostatnim remoncie w przednim zawieszeniu zrobiło się cicho do momentu aż zrobiło się ciepło i plastiki pięknie zaczęły trzeszczeć...

Ja sobie z nimi radzę silikonem w sprayu ale to nie do końca skutkuje i niestety działa na dość krótko.

Jeśli macie jakieś inne ciekawe sposoby radzenia sobie z tymi dźwiękami będę bardzo wdzięczny za rady...

Edited by Luki27

Guest djmothek

kiedys na forum Astry widzialem wątek o trzeszczacych plastykach;) rozwiazanie polegało na rozlazeniu kokpitu na czynnii pierwsze i wmiejsce łączen tj. tych spinej zatrzaskow zastosowanie kawalków (fiziliny) w grubszych sprawach silikon tylko ze twardy:) )

Wszystkim plastiki trzeszczą w VC ?

Please login or register to see this quote.

mnie trzeszczy coś w okolicy zamków w drzwiach. Walcze z tym juz od dłuższego czasu, ale bezskutecznie. Smarowałem uszczelki, napuszczałem smaru silikonowego w zamki, ale skutek jest mizerny... szału z tym mozna dostać....

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_mad.gif" alt=":angry:">

---

edit.

może ktoś wie jak sobie z tym poradzić?

Edited by zuto

Pytam czy wszystkim trzeszczą plastiki bo w mojej viki plastiki nie trzeszczą ale fotel kierowcy daje niekiedy dziwne odgłosy ale na to chyba nie ma rady .

Guest djmothek

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> o fotelch juz bylo na forum. A do tego co mi trzeszczy: to cos w okolicy lampki na gorze w podsufitce:) Edited by djmothek

Guest FEDWO

U mnie tez nic nie trzeszczy.

Z doswiadczenia wiem, ze jak sie auto rozbiera i sklada, to pozniej ciezko wyeliminowac rozne dziwne odglosy. Oczywiscie duzo zalezy od dokladnosci zmontowania poszczegolnych elementow.

Edited by FEDWO

Guest djmothek

kolega sugeruje ze nasze autka są składane? no chyba wiadomo ze ktoś to musiał zmontować i w powyzszej wiadomości nie widze sensu.

Guest FEDWO

brawo za interpretację mojej wypowiedzi... Co do sensu: to może mój poniższy opis rzuci trochę wiecej światła na to co chciałem powiedzieć.

Chodzi mi o to, że jeżeli pewne elementy są rozbierane (po tym jak auto opuściło fabryke - to chyba oczywiste, że można coś rozebrać dopiero po tym jak zostało złożone

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20"> ) i ponownie montowane to prawdopodobieństwo pojawienia się niechcianych odgłosów jest znacznie większe. W moich poprzednich 3 autach demontowałem różne elementy wnętrza (tapicerki drzwi, nawet 2 razy deske rozdzielczą) i pomimo dużej staranności w montowaniu ich póżniej borykalem sie z różnymi odgłosami. Ich usunięcie wymagało dużej wytrwałości: nasłuchiwanie, ponowne rozbieranie, podkładanie gąbek, filcu, silikon itd. Podam Ci prosty przykład. W moich byłych autach (Golfie IV i Zafirze) delikatnie przyciemnialem tylne szyby (drzwi i klapa). Robiłem to w profesjonalnym warsztacie mojego znajomego. Wyobraź sobie, że po przyciemnieniu szyb, podczas zakładania tapicerek drzwi, zostały wymienione wszystkie kołeczki/spinki. Powód: 'stare' kołeczki/spinki po pewnym czasie od opuszczenia fabryki nie mają już takiej elastyczności i sprężystości jak nowe. Nie siedzą tez tak ciasno w swoim miejscu po tym jak zostaną wyjęte i ponownie włożone. Lepiej je wmienić na nowe aby nic później nie popiskiwało i trzeszczało jak w głośnikach będzie trochę więcej basu. W moim przypadku było to skuteczne rozwiązanie.

Dokręcenie wkrętu zbyt dużą lub małą siłą może spowodować odkształcenie plastikowych elementów tapicerki, doprowadzić do naprężeń, do obcierania elementów o siebie, które często pojawia się przy zmianie temperatur.

Mając powyższe na uwadze, podczas upiększania i ulepszania

/emoticons/default_cool.png" alt="B)"> mojego GTS'a pomimo dużej ciekawości co kryją zakamarki auta staram się rozbierać tylko to co niezbędne. I wiem na 100%, że jestem pierwszy po fabryce, który to robi (fajna świadomość, że nikt wcześniej 'nie rył' w moim aucie, a gdy pojawią się później jakieś odgłosy to bede mógł winić tylko i wyłącznie siebie a nie auto).

Pozdrawiam

Edited by FEDWO

mnie do szału doprowadza słupek środkowy od strony kierowcy albo dzwi sam już niewiem , po sprowadzeniu auta przez pół roku był spokuj a potem sie zaczeło myśle że nasze drogi też mają wpływ na trzeszczące plastiki

U mnie też "skrzypi" deska rozdzielcza ale tylko w pewnym zakresie obrotów silnika i tylna półka.

Najlepsze rozwiązanie tego trzeszczenia to po prostu dać radio głośniej

/emoticons/default_laugh.png" alt=":lol:">

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Guest FEDWO

Zdecydowanie sie z Toba zgadzam.

Zly stan nawierzchni wplywa na wibracje i wstrzasy przenoszone na karoserie auta a to bezposrednio przyczynia sie na stopniowa utrate jej sztywnosci czego nastepstwem moze byc trzeszczenie plastikow.

A u mnie fotele są jakby nie dokręcone. Tzn. szyny po których jeżdżą. No i trzeszczy tylna półka. Tak sobie pomyślałem że podkleję ją uszczelką gumową do okien i powinno być ok. A ta uszczelka będzie wyglądała w miarę oryginalnie w przeciwieństwie do filcu lub gąbki.

A wracając do foteli to zlecę dokręcenie lub podkładki mojemu mechanikowi na początku sierpnia bo wtedy będę robił przegląd.

Edited by Shinneko

Niestety mam to samo, ale co ciekawe tylko jak jest ciepło/gorąco. Jak jest chłodno to jest cicho. Drugą ciekawostkę, którą mam to przy upałach gałka zmiany biegów dostaje luzu w płaszczyźnie pionowej. Pocieszam się jednak, że takie problemy to żadne problemy

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Guest FEDWO

dare40 i radeqs -> poszukajcie dobrze na forum. Jestem przekonany, że czytałem kiedyś o stukaniu w środkowym słupku od strony kierowcy, ale nie mogę sobie przypomniec co było tego przyczyną i jak to usunąć. Jedyne co mi przychodzi do głowy to mechanizm pasa bezpieczeństwa wraz z prowadzeniem pasa/regulacją jego wysokości.

Pozdrawiam

Guest sme

U mnie tylna półka.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Na tylna półkę jest sposób wystarczy docisnąć mocniej klapę i półka się zamyka

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Jak to docisnąć klapę? Mi hałasuje jak bagażnik jest zamknięty

/emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/sad@2x.png 2x" width="20" height="20">

No chyba że można coś wyregulować aby mocniej się domykał.

Guest FEDWO

Jesli masz wersje 5D to w klapie sa takie dwa gumowe dociski. Jeden z kolegow z forum doradzal, ze gdy wyczerpane zostana inne mozliwosci - nalezy wymienic te gumy. One dociskaja polke.

Pozdro

Jeszcze dzisiaj jak wyjde z pracy to sprawdzę czy to działa

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

Guest FEDWO

Takie szerokie, gumowe elementy w tapicerce klapy - one dociskaja ta polke (nie okragle koleczki).

Daj znac jak poszlo

ja te gumki wyciągnołem trochę na zewnątrz i jest super pólka trzyma się super

Tak właśnie chciałem

EDIT:

Właśnie oglądałem moją VC i widziałem te gumki. Są już trochę wyrobione. Nie miałem czasu im dokładniej się przyjrzeć, ale chyba powinno się dać to jakoś poprawić

Edited by Shinneko

ja jedyne co zrobilem to obnizylem zamek klapy przez co mocniej sie domyka a półka nawet nie piardnie

U mnie plastiki też nie trzeszczą a fotel załatwiłem WD40 i od trzech lat mam spokój - jest to opisane na forum - ale napiszę - kładzie się oparcie maksymalnie do tyłu i psika WD40 w tuleje łączące siedzisko z oparciem po obu stronach i po problemie - a to skrzypienie jest upierdliwe - wystarczy trochę mocniej pochylić oparcie i trochę się po nim porzucać jak skrzypi to to co pisałem wyżej załatwia problem na lata.