Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
szabla_86

stuki w kole

Recommended Posts

witam mój problem dotyczy stuków w przednim kole od strony pasażera, są one jakby ztłumione i słychać je nawet gdy jadę po lekkich nierównościach. mad.gif Co to może być ? jak to zdiagnozować ? dry.gif

Zakładam że koło przednie.

Przyczyn, może być wiele np.

Łącznik stabilizatora, końcówka kierownicza, sworzeń wahacza.

Podnieś koło kat abyś mógł nim ruszać małymi energicznymi ruchami- na spr. końcówki kierowniczej - trzymasz na 9 i 15 godzinie

na sworzeń - godz. 12 i 6 powinieneś coś poczuć, jeżeli nie to łącznik - ja sprawdzałem z kanału łyżką montażową.

oczywiście mogą być gumy na stabilizatorze.

Przyczyn może być kilka - może dopisz, czy coś robiłeś przy zawieszeniu - będzie łatwiej diagnozować.

Pozdrawiam

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

A dla ciekawości od wczoraj mi puka w okolicy drzwi prawych przednich - przyczyna odkleiła się listwa z drzwi i delikatnie puka - pierdoły mnie już w tym autku rozbrajają.

Edited by Arowrobel

a najprosciej jedz do diagnosty i za 10 zl powie ci co boli

Please login or register to see this quote.

Sienka domlo Ale nie masz na mysli szarpaków na stacjach diagnostycznych ?? Bo one to pkaża ze jest gałka wywalona jak juz sie rozpada

ale wejdzie gosc pod auto i popatrzy wlasnie przy szarpakach i on widzi raczej co sie dzieje

nie mowie ze mu komputer napisze co sie rozwala

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

No własnie nie bardzo Owszem takie wyrazne to szarpaki ujawnią Najlepszym sposobem to Podnosnik kolumnowy i brecha (łom chyba to sie nazywa ogólnie)

Od dłuższego czasu walczę ze stukami w tylnym prawym kole.Przy prędkości 30km tak jakby coś się przestawiało.Byłem u 5 mechaników w tym 3 razy na ścieżce diagnostycznej,wymieniałem tuleje (ale nie z tej przyczyny) i sprawdzane było wszystko(zdejmowane amortyzatory itd)i nic.Stwierdziłem że może jest tak przez łożysko albo coś innego w samym zespole koła.

pojadę do mechanika i zobaczę co on mi na to powie.

W swojej viki jeszcze nic przy zawieszeniu nie robiłem, mam ją od paru miesięcy i teraz pewnie zacznie się wszystko powoli psuć, ostatnio byłem u mechanika bo silnik mi nierówno pracował, więc on zajrzał pod maskę i powiedział mi że zawór zawiesił i koszt naprawy to 200 zł. Więc pojechałem do gościa który zakładał mi gaz, co się okazało to wypadł jeden z wężyków za silnikiem od powietrza. Od tamtej pory nie ufam mechanikom.