Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
wojciech12

brak stanu oleju po wymianie

Recommended Posts

mam dziwne zjawisko w swojej VB - pojechałem na SO wymienić olej w silniki i miałem z sobą 5 l oleju. Olej wymienili i filtr, wlali 5 l a tu niespodzianka - bagnet suchy.

Sprawdzili w mądrych książakach i wyczytali, że max powinno wejść oleju 5.5 l. Odczekaliśmy jakąś chwilę, może potrzeba więcej czasu na spływ, odpaliłem silnik, znowu odczekaliśmy i próba stanu - bagnet suchy. Dodam, że kontrolka poziomu oleju nie świeci.

zasugerowali mi, że może mam nie oryginalny bagnet, ile taki bagnet powinien mieć długości ?

moje autko to VB 2.0 DTI z 1997 r

proszę o pomoc.

a jak bylo przed wymiana ??

To byles w serwisie i nie wiedzieli czy oryginal czy nie ??

mój brat jak do 2.0DTI wleje 5L to nie ma nawet nic na bagnecie dopiero jak 6 wlewa to zaczyna się coś pokazywać

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20"> także dolewaj po 100-200ml i odczekuj jakiś czas aż spłynie i kontroluj

Układ olejowy ma pojemność 5,5 litra więc nie należy tu przesadzać z "dolewkami" bo za wysoki poziom oleju też dla silnika nie jest korzystny.

Włącz silnik, wyłącz i poczekaj 3 - 5 minut. Wyciągnij bagnet i zobacz jaki jest stan. W takim wypadku jeśli będzie go zbyt mało to dolej, pamiętając o podziałce - na bagnecie od kreski minimum do maximum jest litr...

Please login or register to see this quote.

znam te podziałki, że jest litr od kreski do kreski, ale co z tym - instrukcja mówi, że 5.5 litra i jest stan, czyli górna kreska, ja wlałem 5.0 i nawet nie ma dolnej kreski, ledwo pokazuje się na główce bagnetu. Więc idąc za instrukcją to powinienem mieć na bagnecie po wlaniu 5 l połowę stanu a tu nic......

ale do silnika wchodzi okreslona ilosc oleju i nie ma bata zeby weszlo mniej czy wiecej (oczywiscie wylaczajac roznice pomiedzy min i max)

no w serwisie to zbyt szumnie powiedziane, to nie jest stacja oploska tylko dawny Polmozbyt i niestety nie wiedzieli czy oryginał. Poszedłem do sklepu niby Opla a tam też nie wiedzą jaki powinien być,

więc jaka powinna być długość?

no jednak jak się okazuje, to bat jest albo dziura w silniku.......

ale teraz poważnie, o co tu chodzi z tym olejem?

aż zadzwoniłem do brata i zapytałem, weszło mu równo 6L do 2.0DTI

Guest riv11

Tez mam 2.0 TDI, "do górnej kreski" wchodzi mi 5,6 L.

Przy 5 L poziom powinien być coś kolo polowy podziałki.

A na bagnecie jest chyba numer, możesz sprawdzić w ASO czy to bagnet od twojego samochodu, można tez zadzwonić i padadza ci numer katalogowy bagnetu jaki powinieneś mieć. A tak na oko to wydaje mi sie, że bagnet ma ok 55 cm. Mogę go zmierzyć jutro to ci podam.

Edited by riv11

Osobiście wlałem 5l i jest stan prawie max..... Może też zależeć od dokładności (cierpliwości) osoby wymieniającej olej

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Edited by Lesniak

U mnie po wlaniu 5,5 litra poziom był na wysokości ok 3/4 podziałki. Czyli jeszcze nie pełny.

Dolej te pół litra i zobacz co się będzie działo.

Jaki masz bagnet ??? Taki pretowy czy sprezynkowy ???

Opisze Ci jak bylo u mnie. Silnik x20dth, oryginalnie bagnet mialem pretowy ale ze jest na nim bardzo ciezko odczytac stan oleju, po lekturze forum postanowilem wymienic go na wersje sprezynkowa. Zakupilem taki nowy w ASO i zonk - nowy jest krotszy od starego i aby poprawnie wskazywal poziom oleju trzebaby wlac do silnika okolo 7l oleju. Kombinowalem 2 dni, porownywalem z innymi autami rocznikami itp. W koncu poprostu rozciagnalem nowy srezynkowy bagnet na dlugosc odpowiadajaca staremu pretowemu i po sprawie.

5,5 l wchodzi, spręzynkowe sa od nowszych modeli opla dlatego do viki nie pasi,

2- i 2,2-litrowe diesle w VB mają sprężynkowe bagnety.

ja mam prosty ale teraz mi sie przypomnialo ze koles ma tez sprezynkowy w vb

Guest michal_simon

U mnie w podobnym przypadku kwestią było to, że ta rurka, gdzie wchodzi bagnet była zapchana.

Koleś wlał 5 litrów i nic, dolał pół litra i dalej nic. Jeszcze litr i dalej sucho (!!!). Powiedziałem kolesiowi, że do układu wchodzi 5,5 litra i żeby nie przesadzał bo mi zamochód załatwi.

I jakaś mądra głowa wpadła na pomysł, żeby sprawdzić drożność tej rurki do bagnetu.

Wsadził drut i przepchał to i nagle połowa bagnetu była w oleju - później musiał odsysać nadmiar, żeby było dobrze.

Wg EPC oba pasuja do x20dth w VB

i co teraz cos ci plywa w oleju?

Guest michal_simon

???

A co ma mi pływać?

cos ci przepchał -czyli jakis brud

Guest michal_simon

Pewnie jakiś "korek" ze starego oleju się zrobił bo auto stało przed zakupem dosyć długo.

Pewnie się to cuś już rozpuściło i jest ok. W sumie po tej wymianie już jakieś 25kkm zrobiłem i jeździ

Jeśli chodzi o poziom oleju i znajomość pojęcia miarki - bagnetu w serwisie i sklepie Opla w Toruniu to pozwolę sobie przytoczyć swoją historię:

"Wpadłem na genialny pomysł i zakupiłem w Oplu nowy bagnet i tu straszne zdziwienie.

Stary bagnet wykonany jest z drutu zakończony plastikową miarką do odczytu oleju, a nowy wykonany jest ze sprężyny zakończonej metalową miarką ze spłaszczonego metalu.

Może w tym nie jest nic dziwnego ale nowa miarka jest krótsza o jakieś 2 cm od starej.

Gość w serwisie powiedział mi że to na pewno jest dobry bagnet sprawdzał w EPC, sam też sprawdzałem i zgadza się, ten bagnet jest dedykowany do silnika Y20DTH, X20DTH, a ten stary który mam też jest zgodny z nr art w EPC tylko że zastąpiony został nowym.

Ale teraz gdzie logika, co jest nie tak ??? 2 cm na długości to chyba jest coś nie tak, to jakieś 1-2 litry różnicy w oleju ??

Oczywiście reklamacja i wielkie oczy Panów z serwisu, sklepu itd...

Mieli zapytać w GM he he, chyba wysłali zapytanie Pocztą Polską smile.gif"

podsumowanie - 2 rok czekam na odpowiedź i nic, zero, kilka razy się upominałem i d***, nie chce mi sie wozić za te parę złotych.

I tak mam stary bagnet i nowy który sobie leżakuje smile.gif

Twoja historia jest taka sama jak moja. Ale ja rozwiązałem problem różnicy w długościach przez rozciągnięcie nowego bagnetu na długość odpowiadającą staremu. Teraz elegancko widzę jaki mam poziom oliwy w silniku

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

ja w swojej VB mam bagnet sprężynkowy....

czy ktoś już zmierzył swój bagnet w silniku, jaki powinien być?