Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

janusz kowalczyk

zakłócenia CB radia

Recommended Posts

witam mam pytanie czy elektryczne wspomaganie kierownicy może zakłucać CB w moim przypadku wSB radiu sły sze jednostajny dzwięk jakby pracujacego śilniczka elektrycznego przy włączonym silniku po kekkim poruszeniu kierownicy na sekunde dzwięk ten zanika czy spotkał się ktoś z takim problemem pozdrawiam

Please login or register to see this quote.

Po pierwsze to radio CB. Napisz jakie auto jakie masz radio CB ?

i napisz jak je masz podpięte do zasilania - czy poprzez zapalniczkę czy innym sposobem ?

Kup filtr przeciwzakłóceniowy i bedzie po kłopocie

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Pozdrawiam

tym filtrem to za psami można rzucać - i to kiepsko bo za lekkie są i nie dolecą

szkoda sobie filtrami glowe zawracać .....

zasilanie podepnij bezpośrednio do akumulatora i po sprawie

zakłucenia z SB od wspomagania kierownicy moje SB to tti880 z anteną magnesową tej samej firmy co SB auto vectra C 2005r 1,9 d podpiete jest pod żarowke od schowka od strony pasażera podpinałem bezpośrednio pod akumulator nic to nie pomogło po odkręceniu anteny w SB jest cisza tak jak pisałem po ruszeniu kierownicą na moment ustają te zakłucenia po ustawieniu RF Gain i Squelch jest o.k chcę wyjąć bezpiecznik od wspomagania podobno jest to bezpiecznik o numerze 9 i się przekonać jaki będzie skutek to samo z pompą paliwową chciałbym słuchac SB na minimalnych skręconych gałkach CB

Ostatnio było na forum że w 1.9 nie da się/ lub bardzo ciężko zlikwidować zakłócenia.

Guest krzycho2.0

Jóż sam podałeś odpowiedź na swoje zakłócenia, ja tez miałem TTI880,radio jest dosyć fajne ale ma kiepskie filtry wiecznie coś w nim trzeszczy u mnie zakłócenia były tylko jak włączyłem wycieraczki problem rozwiązałem sprzedając radio

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

i co zapewne masz teraz Unidena i jesteś w niebo wzięty

/emoticons/default_laugh.png" alt=":lol:">

Nie pamietam kto z tego forum miał juz podobny problem i rozwiazał to w mechniczny sposób.

Stworzył osłonę z siatki i czegoś tam jeszcze co tlumiło zakłucenia wydobywające się układu napędowago maglownicy.

Poszukaj na forum powinno być.

Spróbuj jeszcze poszukać problemu w kablu antenowym. U mnie w peugeocie zakłócał silnik dmuchawy. Pomogło pociągnięcie przewodu w innym miejscu

Szukaj problemu w alternatoze to on ci zaklucenia robi.Kup kondensator przeciw zakluceniowy i wsadz do alternatora powino pomuc

Jak bys czytal poczatek tematu bys wiedzial ze chodzi o zaklucenia z ukladu wspomagania. Spotkalem sie z tym samym problemem w Vivaro 1,9 CDTI. P.S. popracuj nad ortografia w postach.

Guest Lehos

VC z 2004 1.9CDTI CB jekieś badziewie z biedronki

Trzaski w postaci pracującego silniczka były nie do wytrzymania, wszelkiego rodzaju filtry, podpięcie bezpośrednio do akumulatora, wymiana anten nic nie pomagało, jednak gdy poszło mi łożysko w alternatorze wymieniłem równierz szczotki - trzaski ustąpiły w 90% słychać teraz je tylko sporadycznie.

Dodam jeszcze że podpiołem Unidena od kumpla i trzaski również było słychać

Guest hajp

Witam

Może kolega rozpoczynający temat rozwiązał problem ....

Mam dokładnie ten sam problem ,wszystkie filtry na zasilaniu to lipa , tylko szkoda kasy

Mam alana 42 (ręczniak ) więc mogę pracować na własnym zasilaniu i z orginalną antenką

Siedząc w środku samochodu zakłóceń nie ma ( widocznie dobrze wyekranowane ),

wyjdę z radyjkiem na zewnątrz silniczek wspomagania wyje jak oszalały

Więc zakłócenia idą po antenie a nie zasilaniu

sprawdzałem omomierzem masę samochodu z częścią metalową obudowy pompy wspomagania i jest niestabilne kilkanaście i więcej ohm (pompa jest osadzona na gumowych amortyzatorach - i to wiele wyjaśnia

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> )

Jak mi zdejmą gips z nogi to wpierw muszę to badziewie zmasować giętkim przewodem i dam znać

A tak przy okazji pytanie dla znawców można w tej pompie wspomagania wymienić szczotki , a może jest to nierozbieralne ?

Pozdrowienia

witaj problemu nie rozwiązałem w dalszym ciągu mam zakłócenia ze wspomagania a Ty poradziłeś sobie pozdrawiam

Podepnę się pod temat:

Radio Alan 109

Problem:

Zakłócenia, tzn "słyszę" całą elektrykę :30:

Np. Domykam szyby - słyszę jak pracują silniczki

Włączę nadmuch na maxa - słyszę to

Zamknę drzwi od środka - to też słyszę

Wcześniej tego nie było, zero zakłóceń. Nic nie zmieniałem, nic nie kombinowałem.

Radio wykorzystuje gniazdo zapalniczki. I ma dopiero rok. Czyżby jego koniec ?

a podepnij radio bezposrednio do aku .... moze to pomoze

U mnie lipa. polutowałem radio z powrotem jak było i działa wyśmienicie. Myślę że coś sprzężało się na tych przewodach. Zrobie tak jak kolega z innego tematu i pociągne same potenciometry na przewodach. Wtedy musi działać.

Co do tematu kolegi "

Please login or register to see this link.

" to może masz gdzies wyłączony przełącznik ANL?

na zakłócenia ze wspomagania zbierane przez antenę to nie pomoże, może zmiana instalacji anteny na stałe w dziurę coś pomoże, ale jeszcze szkoda samochodu, obecnie radio President JFK II jakoś sobie radzi z zakłóceniami ale wszystkiego co wchodzi po antenie z samochodu nie jest w stanie wyeliminować

Mnie terz zbierało po antenie. wziołem miernik i dostroiłem antene i zakłucenia sa ale o wiele mniejsze.

A czy słyszał ktoś z forumowiczów o przylutowywaniu kondensatorów do silniczków których zakłócenia zbiera antena.Czytałem gdzieś w internecie ze jeśli wlutuje się pomiędzy zacisk plusowy przy silniczku, a jego obudowę kondensator ceramiczny to zakłócenia znikają, tylko nie mogłem znaleźć jak dobierać pojemność kondensatora do danego silniczka . W moim CB radiu (lafayette ermes) zakłócenia pochodzą z silniczków szyb elektrycznych a zbiera je antena (sirio carbonium), gdyż przy odłączonej antenie zakłóceń nie ma.

Edited by piterg

Ja kiedyś walczyłem z silnikiem od dmuchawy w ten sposób. Dałem sobie spokój, A znam się troche na elektoronice.

U mnie radio zbiera silnik szyby ale od pasażera. Myslę że duży wpływ ma na to zbieranie nawet podłącze ie radia , jego umiejscowienie, puszczenie kabla jak i miejsce postawienia anteny.

Antenkę mam na klapie na stałe po stronie kierowcy, radio w półeczce na okulary nad lusterkiem wstecznym. Kabel poprowadzony pod uszczelką drzwi po stronie kierowcy. Zakłócają mi obie szyby, od strony kierowcy i pasażera. Próbowałem już przekładać antenę i radio w inne miejsce, kabel też inaczej poprowadziłem ale nie dało to żadnego rezultatu. Gdy podłączyłem antenę pożyczoną od szwagra( jakiś president 1,5 metra) to zakłócenia są praktycznie nieodczuwalne.