Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Brak mocy, strasznie słaba ?

Guest Ceki
 Share

Recommended Posts

Guest Ceki

Vectra B silnik X18XE1 z 1999 roku, od kilku dni samochód stracił moc jest strasznie słaby można nim jeździć ale się nie zbiera, na wolnych obrotach chodzi OK, byłem w serwisie wykazało błąd przepływomierza i czujnika temperatury cieczy który podaje sygnał do komputera, przepływomierz wymieniłem i nic ale nie restartowałem komputera, sonda też wymieniona, filtr paliwa i powietrza i dalej nic ktoś ma jakiś pomysł ?

pompe paliwa mozna sprawdzic, pompa moze nie dawac takiego cisnienia jak powinna i juz jest problem... czasami moze chodzic o przewod paliwowy ktory jest przy pompie (ja mialem ostatnio taki problem)

Edited by Czarek-77

Guest Ceki

Hmm... okazało się że na 99% zapchał się katalizator, nie wylatują spaliny, brak ciśnienia z wydechu :) wymienię to będę pewien na 100%

a więc

- przepływomierz

- sonda

- katalizator i tłumiki

- filtr powietrza

- filtr paliwa

- listwa z cewkami

- rozrząd - nie przeskoczył o jeden ząb (była taka możliwość ?)

te części zostały wymienione lub sprawdzone i nie dało to żadnego rezultatu dalej nie ma "kopa" strasznie się zbiera nie wchodzi na obroty a na "luzie" jest ok, zostało jeszcze sprawdzenie

- pompa paliwa z przewodami

- komputer

nie sprawdzałem czujnika wałka rozrządu i przepustnicy bo podczepiony komputer nic nie wykrył

• 1 month later...

temat zakończony i samochód w końcu naprawiony, okazało się że klin wyszczerbił ( obrobił ) dolne koła zębate duże i małe wału korbowego przy rozrządzie i był delikatny "luz" zapłon przestawiał się, tak że żadna elektronika czy układ wydechowy trwało to trochę ale...

grunt że już śmiga :)

• 3 weeks later...
Guest Piotrek1983

Witam mam podobny problem z moją vectrą tylko u mnie silnik 2,0 16v x20 sprawdzone zostało rowniez wszystko zero błednych kodów z ECU podejzewam to samo tylko moje pytanie brzmi czy poza mocą(spadkiem) było słychac jakiek klepanie zaworów lub cos w tym stylu? albo czy silnk spalał wiencej pb ? nie chce sie narozbierac niepotrzebnie moze bo umnie jest niby wszystko ok nic nie klepie ani nie stuka w silniku tylko jaks brak mocy tak do 4,5tys ptem lepjej ale dalej nie tak jak powinno byc ,chodzi równo nie faluje morze delikatnie ale to normalne w tych silnikach,pali nieco wiecej niz wczesniej (przed tą awarją). prosze o odp.pozd.Piotr :)

Guest VECTRA_OBI

Witam!! W mojej vectrze 1,8 16v było ostatnio tak!! pojechałem wrzucić ją na kompa wyskoczyło na komputerze ze jest zepsuty czujnik wałka rozrządu i przepływomierz. Wymieniłem te 2 części i odzyskała swoją moc

• 2 years later...

Witam jestem nowy na forum .. Mam taki sam problem jak koledzy wyżej otóż mam vectr b 1,8 16v ( ta na stulecie opla 100) od niedawna traciła moc (stopniowo mozna powiedzieć )

ale jakieś 3 dni temu straciła całkowicie .. Jest w niej sekwencja z początku myslalem ze jakiś trefny gaz trafiłem ale przełączyłem na paliwo i się zdziwiłem ze to samo jest wyjedzilem gaz zatankowałem inny i nadal to samo wiec napewno nie to .. wgl nic nie mam mocy muli się niesamowicie .. odkręciłem pokrywwe rozrządu i zobaczyłem ze jest przepalony kabel od czujnika połozenia wału myslałem ze to jest to kupiłem i załozyłem nowy .. podłączylem komputer ale nic nie pokazuje zadnego błędu a samochód jak się mulił i nie miał mocy tak nadal nie ma ..

prosze pomózcie cos .. bo samochodem mozna powiedzieć ze utrzymuje rodzinne dojezdzam do pracy a takim zamuleńcem to az człowiek cały chodzi jak jedzie nim ze zdenerwowania

co Wy na to ?

pzdr!

Troche dopisze ... Bo dzis odkreciłem i patrze i znalazlem przyczyne juz raczej na 99 % .. Cewka poszła ... jest ostro zjarana jedna cewka przy swiecy ..

i troche poruszalem nią .. i skreciłem i od razu lepiej tak jakby odzyskal moc ale nie do konca ... Jutro bede miał część zamówiłem jakąś lepszą firmowa ale nie pamietam dokladnie nazwy coś na T jak dobrze pamiętam za 400 zł ? dobra cena?? były jakieś chińczyki za 200 zł ale ja wolałem lepszą a drozszą ; )

elo!

Znowu musze edytować ... Jednak nikt mi z tego forum nie pomógl ;) Pozdrawiam Serdecznie .... ! Juz po problemie ... tak jak myslałem winna leżała po stronie cewki ..

Cewka wymieniona auto znowu zbiera się jak rakieta !

Pozdro ;)

Edited by czarny_3211

• 6 years later...

Pompa paliwa moim zdaniem. Przez rok jeździłem praktycznie na gazie. Po przelaczeniu na benzyne był muł,że nie dało się jechać. Dzisiaj założyłam używaną pompe za 50 zl i...cud....auto na benzynie śmiga. Czyli nie kable za 140zl...nie swiece...nie cewka...nie sonda za 250zl...a pompa paliwa za 50zl.