Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

kontrolka pozycjonowania swiatel

Guest Kurecki
 Share

Recommended Posts

Guest Kurecki

zauwazylem ostatnio, ze co 3-4 dni pojawia mi sie (miga) wymieniona w temacie kontrolka. po ponownym odpaleniu jest ok. Na Opcomie zero bledow - gdzie szukac przyczyny - moze juz ktos to "przechodzil?

U mnie mryga i to ostatnio już coraz częściej, ale opcom wywala błąd pozycjonowania lewego reflektora, muszę pozamieniać moduły AFL miejscami żeby się dowiedzieć czy to wina modułu a jak nie moduł to niestety reflektor do wymiany.

Guest Kurecki

moze uda mi sie podlaczyc OPCOMA jak wyskoczy blad - bez gaszenia auta - niestety tez zauwazylem, ze kiedys ten blad pokazal sie raz na miesiac, pozniec tak co tydzien a teraz co 2-3 dni :( . Czym skutkuje taki defect - reflektor nie skreca podczas jazdy - czy nie regulowana jest jego wysokosc ?

U mnie występują takie błędy:

B1454 - Wadliwe działanie obwodu czujnika pozycji lewego dynam. światła jazdy po łuku

B1461 - Wadliwe działanie obwodu silnika krokowego lewego dynam. światła jazdy po łuku

B1461 - Zablokowane lewe dynamiczne światło jazdy po łuku

Nie oznacza to że u ciebie jest identycznie bo akurat u mnie te błędy pozostają w pamięci i można je normalnie odczytać opcomem.

• 2 years later...

Ja kupiłem Signum przedliftowego lekko ponad dwa tygodnie temu, z mrugającą kontrolką od AFL-u , lewy skrętny xenon mam w maksymalnaym zewnętrznym wychyleniu prawy jest OK. Jak patrzysz na auto z przodu to xenony mają strita rozbieżnego. Niedziała też doświetlanie zakrętów.

Podłączyłem się OP-COMem i pokazał błąd B1461 - Wadliwe działanie obwodu silnika krokowego lewego dynam. światła jazdy po łuku.

Jak zrobiłem mu diagnostykę i test el.wykonawczych czy jakoś tak to szło.

Wyniki mam takie:

1. lewe doświetlanie działa(żarówka z ruchomym odbłyskiem pracują)

2. prawa doświetlanie działa(żarówka z ruchomym odbłyskiem pracują)

3. lewy bixenon kalibruje się tylko góra-dół (pozostaje w maksymalnym wychyleniu zewnętrznym)

4. prawy bixenon kalibruje się lewo-prawo i góra-dół

Pytanie do was szanowni forumowicze,

czy to wina mechaniczna w lewym reflektorze czy wina modułu skrętu bo nie chcę kupić nie potrzebnie jednego i drugiego.

Z góry wielkie dzięki.

• 5 years later...