Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Zgrzyt przy zdejmowaniu nogi ze sprzęgła na luzie - skrzynia???

sobih
 Share

Recommended Posts

Zauwazylem w mojej Viki x20dth dziwna przypadlosc. Przy zdejmowaniu nogi ze sprzegla na luzie slychac zgrzyt, cos jakby rozciagana sprezyna ale nie do konca to to. Biegi wchodzą raczej bez problemów, luzno, lekko, czasami troszke gwaltowniej wyskakuja przy zmianie (nie samoistnie!). Sprzeglo pracuje raczej ok, nic nie slizga. Nie zauwazylem jakichkolwiek utrudnien w jezdzie. Autko mam od 3 tygodni, trudno mi powiedziec od kiedy to wystepuje. Raczej nie wsciekam sie i jezdze normalnie.

Czy ktos z Was spotkal sie z czyms podobnym? Mechanik zasugerowal ze to moze byc skrzynia...

• 5 weeks later...

A to jest taki metaliczny zgrzyt czy skrzypienie ? Jeżeli skrzypi to może to być zacierająca się linka , ew. bardziej by mi to pod sprzęgło podchodziło niż pod skrzynie ale to tylko taka sugestia . Zbyt ogólnie to brzmi jak dla mnie zeby coś stwierdzić.

Raczej metaliczny zgrzyt. Ale auto jezdzi i nic sie nie dzieje, uznałem ze nie będę nic z tym robił póki nie zacznie przeszkadzać.

A to jest taki metaliczny zgrzyt czy skrzypienie ? Jeżeli skrzypi to może to być zacierająca się linka , ew. bardziej by mi to pod sprzęgło podchodziło niż pod skrzynie ale to tylko taka sugestia . Zbyt ogólnie to brzmi jak dla mnie zeby coś stwierdzić.

W VB sprzęgło jest hydraulicznie sterowane wiec tam nie ma zadnej linki. Mogą Ci trzeszczeć sprężynki reakcyjne tarczy sprzęgła.

czasami sprężyna talerzowa w docisku sprzęgła tak skrzypi ale to sie dzieje tylko z powodu dostającej sie tam wilgoci

raczej nie powinno to miec wpływu na jazdę tylko akustycznie przeszkadza

• 3 weeks later...

Witam,

Mam taki mały problem z moją Viki b X20XEV. Mianowicie od jakiegoś czasu gdy ją odpalę i stoi na luzie to słychać jakieś charczenie, tyrkotanie, sam nie wiem takie mieszanie jakby chuczące łożysko. Wcisnę sprzęgło słychać jak się coś rozłącza i te odgłosy znikają puszczę sprzęgło to wracają. Słychać to od strony kierowcy. Sprzęgło chodzi lekko nie ślizga się ale na bank ma sporo już przelatane. Nie wiem jaką dokładnie mam skrzynię i nie wiem jaki stan oleju w skrzyni, bo teraz nie mam możliwości sprawdzenia. Widać jak się sączy olej na łączeniu skrzyni z silnikiem. CZy to sprzęgło czy łożysko mechanizmu różnicowego?? Może tam już nie ma oleju. Jak wrócę do domu to sprawdzę stan i doleję zobaczymy co się będzie działo. Macie jakieś pomysły ?

sączyć moze Ci sie z uszczelniacza wałka głownego, prawdopodobnie masz czysciutki olej(lyn hamulcowy).

takie zgrzyty mogą oznaczać ze konczy Ci sie wysprzęglik a dokladnie łożysko oporowe na nim ale poki Ci sie nie rozsypie lub sam nie rozbierzesz nie dowiesz sie:)

• 3 weeks later...

Witam koledzy

Mam podobny problem jak kolega "VanWave" tylko z tą różnicą że czasami (nie zawsze) nie da się wrzucić żadnego biegu ;/ ale po chwili już jest dobrze, a z tym charczeniem i tyrkotaniem to jest identycznie gdy wcisne sprzęgło to znika. Byłem u mechanika to mi powiedział że to raczej nie sprzęgło bo gdy biegi wchodzą to rusza normalnie i nie ma żadnych zastrzeżeń on obstawia że to skrzynia, tylko sam nie wie co dokładnie w tej skrzyni;/

a Wy koledzy jak uważacie??

Dodam że mam Vectre B z 1996r. z silnikiem 1.8

Raczej metaliczny zgrzyt. Ale auto jezdzi i nic sie nie dzieje, uznałem ze nie będę nic z tym robił póki nie zacznie przeszkadzać.

Mam u siebie podobne objawy. Najczesciej jest tak swiezo po odpaleniu. Przejechalem z tym ~20.000km i jakos sie przyzwyczailem :) Mozliwe, ze to dochodzi z wysprzeglika, ale przed wymiana sprzegla nie bede tam zagladal :D

• 4 weeks later...
i się wyjaśniło :huh: skrzynia padła :o

Współczucie przechodziłem przez to samo.......kupiłem z vectry polifcie z diesla i hula do dziś bez zastrzeżeń tylko jest troche mniej zrywna

mi się udało wyrwać skrzynie z anglika :rolleyes: ale za 1000 PLN :huh: strasznie ciężko dostać taką skrzynie :mellow:

to wymień se od razu sprzęgło na nowe przy jednej robocie :) będzie ci się lepiej jeździć

A u mnie cały czas sytuacja ma się jednakowo, ani lepiej ani gorzej. Biegi wchodzą bez problemu, żadych nieoczekiwanych sensacji. Trzymam się wersji, że dopiero jak się rozsypie to będę się martwić ;).