Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

wskażnik paliwa szaleje

Guest kateti
 Share

Recommended Posts

Guest kateti

Witam,

Wczoraj wymieniłem zbiornik paliwa w mojej Viki (kombi). Wszystko było by oki, ALE zaczał wariować wzkażnik paliwa. Zatankowałem około 40 l ON a on raz pokazuje 0, innym razem 15, znowu innym 20 lub 30.

Co to może być, pływak??

Może jeszcze raz rozebrać i złożyć do kupy, czy może coś więcej trzeba robić z elektroniką po takiej operacji??

Pozdrawiam,

Rafał

Witam,

Wczoraj wymieniłem zbiornik paliwa w mojej Viki (kombi). Wszystko było by oki, ALE zaczał wariować wzkażnik paliwa. Zatankowałem około 40 l ON a on raz pokazuje 0, innym razem 15, znowu innym 20 lub 30.

Co to może być, pływak??

Może jeszcze raz rozebrać i złożyć do kupy, czy może coś więcej trzeba robić z elektroniką po takiej operacji??

Pozdrawiam,

Rafał

Chyba najlepiej będzie jak jeszcze raz zajrzysz do zbiornika. Być może przewód paliwowy pływa luźno i w związku z tym podpiera pływak, który tym samym oszukuje... Z "elektroniką" to raczej nie ma nic wspólnego, chyba, że kostka gdzieś nie ma dobrego styku ( tutaj akurat źle "masuje" - tak też objawiają się te wariacje )...

Guest kateti
Chyba najlepiej będzie jak jeszcze raz zajrzysz do zbiornika. Być może przewód paliwowy pływa luźno i w związku z tym podpiera pływak, który tym samym oszukuje... Z "elektroniką" to raczej nie ma nic wspólnego, chyba, że kostka gdzieś nie ma dobrego styku ( tutaj akurat źle "masuje" - tak też objawiają się te wariacje )...

tak zrobię, ale dziś zauważyłem jeszcze jedną sprawę, po nocy wsiadłem i wskaźnik wskazywał oki (około 35 litrów), przejechałem jakieś 15km , i wskażnik spadł do jakiś 20-18 litrów.

co miałeś na myśli w sprawie przewodu paliwowego i złej masy

tak zrobię, ale dziś zauważyłem jeszcze jedną sprawę, po nocy wsiadłem i wskaźnik wskazywał oki (około 35 litrów), przejechałem jakieś 15km , i wskażnik spadł do jakiś 20-18 litrów.

co miałeś na myśli w sprawie przewodu paliwowego i złej masy

Nie wiem jak to jest tutaj w Vectrze, ale miałem kiedyś taki przypadek w Primerze. Jak poziom paliwa z pełnego zaczynał opadać w miarę przybywania kilometrów to wskaźnik po każdym bujnięciu samochodu pływał wraz z paliwem w baku. Wymieniałem nawet wskaźnik poziomu paliwa na zegarach, pływak w baku, a okazało się, że w kostce połączeniowej nie stykała masa ( kostka na sztywno zatopiona w deklu zbiornika )...

Miałem kiedyś podobny przypadek.

Musisz wymontować cały pływak. Jest tam taka płytka z napylonymi ścieżkami oporowymi. Musisz się do niej dobrać, jeśli ścieżki nie są przetarte przez ruchomy styk to pływak jest jeszcze do uratowania. W moim przypadku wystarczyło dogięcie blaszki styku, tak aby zwiększył się docisk do tej płytki z napylonymi ścieżkami. Wskaźnik paliwa działa na zasadzie pomiaru rezystancji tych ścieżek. Po tym zabiegu pływak zachowuje się poprawnie.