Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Komplet tulei firmy Hans Pries

Share

Recommended Posts

Witam, noszę się z zamiarem wymiany kompletu tulei w tylnym zawieszeniu, w sklepie mam dostępne tylko tuleje firmy Hans Pries (czy jak to sie tam pisze). Koszt ok 170zł.

Jakie są wasze opinie na ten temat, czytałem kilka postów i wiem, że niektórzy zakładali to u siebie, jak wam się to spisuje??

Na Lemfordera lub Febi mnie nie stać bo zostałem miesiąc temu bez roboty, więc prosiłbym o oszczędzenie komentarzy "kup drozsze dluzej wytrzymaja" bo wiem, że tak byłoby, ale nie stać mnie na dodatkowe 200zł aby dołożyć do oryginałów.

Jeśli nie te Hansy to może jakieś inne "dobre" zamienniki do 200zł :)

Proszę o opinie.

Witam, noszę się z zamiarem wymiany kompletu tulei w tylnym zawieszeniu, w sklepie mam dostępne tylko tuleje firmy Hans Pries (czy jak to sie tam pisze). Koszt ok 170zł.

Jakie są wasze opinie na ten temat, czytałem kilka postów i wiem, że niektórzy zakładali to u siebie, jak wam się to spisuje??

Na Lemfordera lub Febi mnie nie stać bo zostałem miesiąc temu bez roboty, więc prosiłbym o oszczędzenie komentarzy "kup drozsze dluzej wytrzymaja" bo wiem, że tak byłoby, ale nie stać mnie na dodatkowe 200zł aby dołożyć do oryginałów.

Jeśli nie te Hansy to może jakieś inne "dobre" zamienniki do 200zł :)

Proszę o opinie.

Moge CI sprzedać tuleje Mapco za 150 zł, hans pries nie kupuj bo to pieniądze wyrzucone w błoto. zrobisz kilka tysiecy i bedziesz mial powtórke z rozrywki.

Rozumiem, że na nich jeździłeś. Nie znam tej firmy Mapco ale jeśli są tańsze od tych Hansów to też pewnie żadna rewelacja ;)

Ja robie max 10 tys rocznie, więc jeśli wytrzymają te kilka tys km to w moim przypadku moze byc to nawet pol roku a do tego czasu moze juz praca znajdzie sie i kasa na zalożenie lepszych :)

Ja w poprzedniej Viki wymieniłem tuleje pływające Hans Pries wahacza z tyłu i po około 1500 km były do wymiany. Daj sobie spokój z tego typu wynalazkami. Zapłać więcej za albo Lemfordery albo Febi a będziesz miał spokój i problem z głowy. Są one około dwa razy droższe ale przynajmniej wytrzymają trochę jazdy po naszych wspaniałych drogach. Przykład: tuleja pływająca Hans Pries kosztuje 35 zł/szt zaś Lemforder 80-90 zł/szt a Febi 70-80 zł/szt.

Właśnie doczytałem Twój pierwszy post i nasuwa mi się tylko jedno spostrzeżenie. Może nie wymieniaj na razie, uzbieraj na te, które poleciłem bo w takim wypadku jak założysz np Krafta (inny badziew niż Hans) to będzie albo tak samo źle albo jeszcze gorzej. Nie ma co ukrywać, te gówniane zamienniki za 30 zł nie mają technicznie prawa dobrze funkcjonować i się spisywać w naszych V

Edited by ozzy

Zapłać więcej za albo Lemfordery albo Febi a będziesz miał spokój i problem z głowy. Są one około dwa razy droższe ale przynajmniej wytrzymają trochę jazdy po naszych wspaniałych drogach.

Jeśli mi dołożysz to kupie Lemfordery :) Na bezrobociu 200 zł to połowa zasiłku , więc odpada. Pojade chyba jeszcze raz na szarpaki i niech zobaczą, które są do wymiany to kupię tylko to co potrzeba i może coś nawet zostanie.

Moze kupuje na raty te tuleje jeżeli te,które masz jeszcze nadają się do użytku.

Tzn. na raty dziś jedną za miesiąc drugą wiem może to głupie ale jak liczysz się z każdym groszem może takie rozwiązanie będzie dobre dla ciebie.

Ja miałem H-P poduszkę pod silnik rozpadła się po miesiącu potem na gwarancji zmienili mi na Lemforder i gra do dziś.

Ja w poprzedniej Viki wymieniłem tuleje pływające Hans Pries wahacza z tyłu i po około 1500 km były do wymiany. Daj sobie spokój z tego typu wynalazkami. Zapłać więcej za albo Lemfordery albo Febi a będziesz miał spokój i problem z głowy. Są one około dwa razy droższe ale przynajmniej wytrzymają trochę jazdy po naszych wspaniałych drogach. Przykład: tuleja pływająca Hans Pries kosztuje 35 zł/szt zaś Lemforder 80-90 zł/szt a Febi 70-80 zł/szt.

Właśnie doczytałem Twój pierwszy post i nasuwa mi się tylko jedno spostrzeżenie. Może nie wymieniaj na razie, uzbieraj na te, które poleciłem bo w takim wypadku jak założysz np Krafta (inny badziew niż Hans) to będzie albo tak samo źle albo jeszcze gorzej. Nie ma co ukrywać, te gówniane zamienniki za 30 zł nie mają technicznie prawa dobrze funkcjonować i się spisywać w naszych V

chyba zrobię tak, że wymienię tą co ma luzy, mechanik na szarpakach powiedział "tuleja wachliwa lewa", jeśli dobrze rozumiem to jest tuleja pływająca? wymieniłbym wtedy tylko tą jedną sztukę na początek bo wyczytałem gdzieś , żeby nie zmieniać oryginałów póki są dobre.

Ale są dwie wahacza, dolna i góra pływająca. Ale skoro jedna to bez znaczenia bo obie są takie same :)

No tak, kupię jedną a wymienią mi złą i co wtedy hehe :D U nas w mieście nie znam dobrych mechaników od Vectry , wątpie aby ktos mial sciagacz do tulei nawet :/

Jak wyszło że jedna jest zła to ma luz i mechanior powinien to zdiagnozować i raczej będzie wiedzieć która wymienić :)

Po co ściągacz ? Młot, 'specjalne urządzenie' i tuleja łaski nie robi :P

A tak na marginesie czy HP to nie montowali kiedyś fabrycznie w Oplach lub nie polecają/zakładają w ASO?

tego nie wiem bo nie mam u siebie ASO.

ja 2 lata temu zakładałem na tył wszystkie pływające Hans'a, zrobiłem na nich ok. 35 tysiecy i ostatnio przy wymianie tulei głównych sprawdzałem też pływające - zero luzów. jak byś odszukał moje posty z przed kilku lat to też się pytałem o tą firmę i napisano mi, że ze wszystkich tanich zamienników te są jeszcze w miarę dobre. druga sprawa jest taka, że 95% przebiegu robie poza miastem, mimo polskich realiów w dziury wpadam naprawde sporadzycznie więc może tyle wytrzymały bo są łągodnie traktowane ;)

ja 2 lata temu zakładałem na tył wszystkie pływające Hans'a, zrobiłem na nich ok. 35 tysiecy i ostatnio przy wymianie tulei głównych sprawdzałem też pływające - zero luzów. jak byś odszukał moje posty z przed kilku lat to też się pytałem o tą firmę i napisano mi, że ze wszystkich tanich zamienników te są jeszcze w miarę dobre. druga sprawa jest taka, że 95% przebiegu robie poza miastem, mimo polskich realiów w dziury wpadam naprawde sporadzycznie więc może tyle wytrzymały bo są łągodnie traktowane ;)

Kamil w podpisie masz ze Kutno, więc może czasem tu jezdzisz i wiesz jakie tu sa dziury :) W Kia maja tylko takie tuleje, może spytam u Kwiatkowskich z Fiata czy maja lemfordera ;)

Kamil w podpisie masz ze Kutno, więc może czasem tu jezdzisz i wiesz jakie tu sa dziury :) W Kia maja tylko takie tuleje, może spytam u Kwiatkowskich z Fiata czy maja lemfordera ;)

o, niezauważyłem, że też z Kutna jesteś ;) no codziennie do roboty ale omijam centrum więc nie narzekam ;) ostatnio jak chciałem w Kia kupić te główne tuleje to też miał tylko Hans'a, ostatecznie kupiłem w Interkarsie(wylotówka na Piątek).

dzięki wszystkim za opinie, byłem wczoraj u mechanika wymienić łaczniki stab z przodu i jak sprawdzaliśmy to z tyłu się nic nie dzieje ;) a stukanie jakie było z tyłu to od osłony termicznej tłumika srodkowego i nie musze wymieniać tulei ;)))

w Intercars mam dobre rabaty więc jak coś to u nich sobie wezme inne części ;)

Można zamknąć

Edited by Zwierzak