Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Guest stagediver

Straszna tragedia- centralny zamek

Recommended Posts

Guest stagediver

witam,

Jestem stałym użytkownikiem tego forum. Już 3 razy naprawiałem sam dzięki poradom zamieszczonym na tym forum centralny zamek, za co serdecznie dziękuję. Od dłuższego czasu nie działał mi zamek w prawych tylnych drzwiach, ponadto nie działał rygiel zamykający i jeździłem z drwiami zawsze otwartymi. Wczoraj postanowiłem to naprawić, kupiłem mikrowyłączniki i zabrałem się do naprawy. Ponieważ robiłem to już poszło mi w miarę sprawnie i naprawa zakończyła się sukcesem. Sprawdziłem wszystko OK! Więc ucieszony poszedłem na obiad. Wraca i chcę się nacieszyć efektami mojej pracy a tu nagle wszystko zaczęło fiksować. Jedne drzwi się zamykały inne nie, potem wszystko przestało działać. Najgorsze, że coś mi się zablokowało w drzwiach kierowcy i nie mogę zamknąć drzwi bo zamek nie zaskakuje.

Więc pomyślałem sobie, pewnie w drzwiach kierowcy walnęły mikrowyłączniki więc rozebrałem te drzwi, wyjąłem zamek i wylutowałem obydwa i przystąpiłem do zakładania zamka. Niestety nie było łatwo bo największy problem miałem z zaczpieniem linki od rygla, troszkę ją pogiałem i generalnie po złożeniu, nic nie działa, drzwi się nie ryglują, nie zamykają, są cały czas otwarte, centralny zamek tylko pika w głośniczku, ale żadnej reakcji na zamykanie i otwieranie nie ma...

Narobiłem sobie bigosu, bvo potrzebuje auto na urlop niebawem.

Czy dam radę to sam jeszcze naprawić?

Czy ktoś ewentualnie może mi polecić w Łodzi dobrego, niedrogiego speca od centralnych zamków?

Co zrobiłem nie tak?

Z góry dziękuję za każdą informację.

Drzwi kierowcy na pewno odratujesz, też tak raz miałem, mam wygłuszone drzwi i nie wygodnie eis zakładało zamek i się cięgno pogięło, ale trzeba wszystko wyjąć i naprostować i będzie chodziło:)Na próbę odłącz centralny od tylnych drzwi i zobaczysz cze reszta będzie szalała.

A czy przypadkiem ...odłączyłeś aku jak naprawiałeś tylne drzwi >??

Spróbuj jeszcze zaprogramować kluczyki i odłączyć aku ... reset nikomu jeszcze nie zaszkodził

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Guest stagediver

Please login or register to see this quote.

No właśnie! Ja też mam wygłuszone drzwi i przez to tak się wczoraj namęczyłem, że dziś ledwo się ruszam...Jak mam to cięgno naprostować, bo wczoraj próbowałem i przed założeniem zamka niby chodziło płynnie a po założeniu kaplica. Najgorsze jest to, że drzwi mi się nie zamykają i po wymianie mikrowyłączników w drzwiach kierowcy nie słychać aby zamki w jakichkolwiek drzwiach pracowały.

Poratowałeś mnie, że nie tylko ja mam taki problem.

Jeszcze małe pytanko: pamiętasz może czy to cięgno w miejscu gdzie wciska się je w ten zielony plastik było jakoś specjalnie wygięte czy było idealnie proste?

Bo w tej chwili jest wygięte jakby w literę "S" i nie wiem czy tak było czy ja to przy zakładaniu tak pogiąłem...?

Guest stagediver

Nie odłączałem akumulatora jak naprawiałem tył.

Muszę poszukać na forum jak się robi reset bo kiedyś o tym czytałem ale już nie pamiętam bo nigdy nie było mi to potrzebne.

Reset zrobisz odłączając aku na 2min.

Z tego co pamiętam to cięgno było przegięte w jednym miejscu, po przeciwnej stronie tego co wchodzi w zielony zaczep. W moi przypadku musiałem parę razy po przymierzać i dogiąć na wyczucie

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

No i to bład każda ingerencja w elektronikę powinno sie aku wyłączyć

/emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/sad@2x.png 2x" width="20" height="20"> dlatego masz pewno teraz problemy ...

/emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/sad@2x.png 2x" width="20" height="20"> odłącz aku tak na 5 min - podłacz potem wsadź kluczyk do stacyjki przekręć w pozycję (kontrolki zapalone) i przytrzymaj guzik zamykania aż wszystkie drzwi sie zamkną i otworzą ....

Moze uda sie ... ale z przednimi drzwiami to trzeba na spokojnie wiem ostatnio zakładałem zamek ... muszą być tam dwa druciki jeden do klamki drugi do zamka .... i małe paluszki sie przydają

Miłej pracy ... trzymam kciuki że sie uda

Guest stagediver

Dzięki serdeczne Panowie. Uwielbiam w wolnych chwilach pobawić się moją Viki ale ten zamek wczoraj mnie przerósł.

Reset zrobiłem wczoraj przed chwilą ale myślę, że najpierw powinienem naprawić cięgno, potem bawić się w reset i szukać przyczyny. Po resecie słychać było jak zamek z bagażnika zaskoczył ale reszta ani drgnie. Więc jestem bliżej ale przede mna jeszcze jedno popołudnie albo jutro wizyta u fachowca, któremu jak się przyznam, że grzebałem to policzy mi 1,5 raza tyle co normalnie:P.Miłej niedzieli.

Pewnie już to zrobiłeś, ale jeśli nie to sprawdź jeszcze bezpieczniki

Guest stagediver

Bezpieczniki sprawdzone i wszystkie są ok.