Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Shinneko

Czyszczenie EGR w Z19DTH

Recommended Posts

Guest malpiszon

bardzo ładnie i łopatologicznie, prosimy o przyklejenie do góry

Witam,

Jestem po prewencyjnym czyszczeniu EGR. Mam jedną uwagę dla tych którzy będą to robić we własnym zakresie. Egr nie był zablokowany, ale po wyczyszczeniu zaczął trochę lżej chodzić. Otóż po wyczyszczeniu EGR'a wyjeżdżam na ulicę i dostałem takiego muła, że ruszyć nie mogłem. Jak już uzyskałem 2 tys. obrotów to w lusterku wstecznym zauważyłem, że Żuk w terenie zabudowanym musiał zwolnić aby mi nie zaparkować w tyłku. Powyżej 2 tys. zaczęło się falowanie obrotów i przy 2,5 samochód z kluczem. W tym momencie pomyślałem że jestem de#$@#!! bo grzebałem w sprawnym aucie i je spartoliłem. Kilkukrotne zgaszenie silnika, ponowne zapalenie nic nie dało. I dopiero po chwili mnie oświeciło. Zawór był już trochę przytkany, więc sterownik przyzwyczajony do starych ustawień otwierał go pewnie za szeroko. Zdjęcie klemy z akumulatora odczekanie kilkunastu minut, podłączenie z powrotem i samochód znowu w 100% sprawny. Dla większości pewnie będzie to oczywiste, ja tego nie zrobiłem przy demontażu EGR'a. Więc jeśli ktoś będzie zamierzał czyścić sobie EGR polecam odłączyć aku, po jego ponownym podłączeniu pewnie wszystko od razu będzie OK.

Pozdrawiam

najlepiej odłączyć aby przypadkiem nikt (żona, dzieci) kluczyka nie przekręcił przy odłączonym EGR bo błędy będą i trzeba będzie kasować.

Please login or register to see this quote.

Czy taki sam efekt (przestawienie ustawień) będzie jeżeli wykonamy test EGRa TECHem lub OP-COMem?

Guest daniel1966

Nie dawno kupiłem Vectre 1,9 CDTI 120 KM na wolnych obtrotach jest strasznie słaby , dopiero powyżej 2500 obr. coś czuć ale przy tym mocno dymi na czarno czy to może być związane z ERG. pomóżcie

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Tak

A czy mógłbyś trochę więcej w tym temacie Shinneko powiedzieć?

Guest daniel1966

We wtorek jestem umówiony w ASO mam nadzieje że to tylko EGR- po odbiorze napiszę co było przyczyną tego dymienia i spadku mocy no i oczywiście jaki to koszt

/emoticons/default_ohmy.png" alt=":o" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/ohmy@2x.png 2x" width="20" height="20">

To może być spowodowane zabrudzonym EGR ale nie koniecznie tym. Sprawdź gumowe przewody bo może łapiesz lewe powietrze a to też może dawać takie objawy. Poczytaj na forum bo sporo już było na ten temat.

Guest steadler

witam

od jakiegos czasu swieci mi sie kontrola silnika, moze to wlasnie EGR, jednak spadku osiągów żadnych nie zauważyłem z tego co opisujecie, jedyne co to może jak włączę drugi bieg i nie wciskam gazu to chyba szarpie, obroty w normie - ok 900.

Pytanie: ktoś może wie gdzie w 2,2 Direct 2003r jest zawór EGR

Please login or register to see this link.

zacznijmy od tego że przy uszkodzonym EGR i jego błędach pojawia się ikona auta z kluczykiem a nie silnika. Ja bym na Twoim miejscu pojechał na komputer.

Guest steadler

heh, dzieki

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Guest daniel1966

Odwiedziłem już trzy razy ASO podłoczyli mi auto do kompa odczyt brzmiał - nieszczelność w układzie dolotowym powietrza, czyli łapie lewe powietrze, posprawdzali węże- opaski podokręcali i niby miało być OK . Wyjechałem z serwisu pojeździłem po mieście patrze w lusterko i z rury chmura czarnego dymu , wróciłem po 2 dniach do ASO znowu podłączyli do kompa odczyt taki sam jak za pierwszym razem , pojechałem z serwisantem na jazdę próbną , na trasie powyżej 2500 obrotów auto ma swoją moc i nie dymi, po mieście jak jeżdże na drugim biegu znowu dymi i jest słaby dopóki nie osiągnie 2500 obr/ min. w miedzy czasie wyczyściłem EGR nie był aż tak mocno zabrudzony . pojechałem 3 raz do ASO odczyt na kompie j/w kosztowało mnie to wszystko 250 zl i dalej dymi na niskich obrotach i nie ma swojej mocy. Może macie jakieś pomysły

/emoticons/default_dry.png" alt="<_<">

jeśli jest błąd mówiący o nieszczelności to ja bym sprawdził czy żaden wąż nie jest popękany. Podnieś samochód i dodaj gazu to może usłyszysz w miejscu nieszczelności świst powietrza.

u mnie przy niesprawnym EGR'ze (komputer pokazywał błąd), przy zmianie biegu, po wciśnięciu sprzęgła i odjęciu gazu obroty rosły za każdym razem o ok 200, a dopiero potem spadały.

Po wymianie zaworu tego zjawiska już nie ma.

Witam, mam taką sytuację: wydaje mi się że gdzieś tak do 2000 obrotów bardzo słabo samochód się zbiera czyli np. przy 40km/h kiedy mam wrzuconą trójkę to mogę gaz wcisnąć do oporu a samochód rozpędza tak, że prawie piesi mnie wyprzedzają aż osiągnie około 2000 i wtedy idzie. Poczytałem na forum i podjechałem do ASO żeby wyczyścić EGR-a ale tam podłączyli go do techa i sprawdzili że zawór działa rewelacyjnie i nie trzeba w nim grzebać. Przejechał się ze mną mechanik i stwierdził że jest to silnik wysokoobrotowy i trzeba nim jeździć do 3000-4000 obrotów i wtedy jest po problemie. Niby tak można ale spalanie od razu też idzie do góry i jest jeszcze druga sytuacja kiedy przy zimnym silniku ruszam pod górkę to muszę się pobawić sprzęgłem i gazem parę razy zanim odjadę bo tak to go zdławi i zgaśnie. Mam pytanie jak myślicie czy to może być jednak EGR mimo że w techu jest wszystko ok i na desce tez nic mi się nie wyświetla czy może to coś innego czy też ten silnik 1.9 CDTI 120 KM tak ma ?

Guest Attica

Sprawdź węzyki ciśnienia. Spróbuj też na 3 biegu wejśc na duze obroty (ponad 3,5k) i zobacz czy ci bład nie wyskoczy. Jezeli wyskoczy - masz szanse że to własnie jeden z wężyków.

No właśnie w tym rzecz, że błędy nie wyskakują a od 2200/2300 już idzie ok. Problem z tym ruszaniem czasami pod górkę bo muszę tak na pół sprzęgle startować żeby te obroty były bo inaczej to kangur

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> i stoję ze zgaszonym silnikiem

/emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/sad@2x.png 2x" width="20" height="20"> . Może to być ciśnienie i komp tego nie widzi ?

Guest daniel1966

U mnie jest identycznie tyle, że do tego dymi na CZARNO byłem 3 razy w ASO ale ci magicy też mnie kołowali z tymi obrotami - tylko jak tu w mieście i czesto w korkach utrzymywać 3000 obr. po niedzieli jestem umówiony w serwisie BOSCHA to już 3 warsztat jak tam mi nie pomogą to już chyba pomocy bede szukał ASO w niemczech , już od ponad 2 miesięcy z tym walczę.

/emoticons/default_mad.gif" alt=":angry:">

Jeśli silnik 150 KM to czy wątek o kolektorze już przestudiowany?

Please login or register to see this link.

A EGR może powodować również jakieś stukania ? Klekotania ? Oprócz tego że silnik się dławi

Guest daniel1966

Moja wersja silnika jest 120 KM.

daniel1966, daj znać jak ci się uda zlokalizować co to jest i od czego, bo mój też ma 120 kM i chyba ten sam problem?

Edited by Śliwa__

Guest daniel1966

Od ponad tygodnia samochód stoi na warsztacieSERWIS BOSCH , sprawdzono EGR uklad dolotowy- przepłwywomierz cały układ wydechowy tzn. katalizatory oraz wtryskiwacze iiiiiiiii NIC! wszystko jest OK. poza tym,że samochód jest słaby i strasznie dymi, a na kompie pokazuje błąd ,, nieszczelność wukladzie dolotowym powietrza"i na warsztacie nie mogą go zlokalizować już im pomysłów zaczyna brakować , a mi nerwów.

/emoticons/default_mad.gif" alt=":angry:"> A jak tam u ciebie ? też walczysz .