Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

kontrolka hamulca

Guest rychoo
 Share

Recommended Posts

Guest krzycho2.0

No właśnie tak jak w temacie gdy odpalam auto zapala mi się kontrolka hamulca roboczego(żółta) gdy tylko go nacisnę gaśniejednk gdy zgasze silnik i ponownie zapalę świeci przycisnę i z gaśnie. Co jest nie tak?

która to kontrolka hamulca roboczego ?

może mówisz o kontrolce check ?

Guest krzycho2.0
która to kontrolka hamulca roboczego ?

może mówisz o kontrolce check ?

A co to jest to check bo nie kumam?

Guest krzycho2.0

To nie ta ,ta co mi świeci a potem gaśnie jest na tą co pokazałeś i o jedna w prawo nie wiem jak to opisać ale spróbuję , w środku mały wykrzyknik tak jakby w nawiasie małe kreseczki do okoła świeci na żółto po naciśnięciu hamulca gaśnie :huh: proszę o wyrozumiałość bo jestem zielony w tych sprawach.

Tak przy okazji za co odpowiada ta kontrolka check?

Edited by krzycho2.0

Check odpowiada za błedy :P jak sie zapali podczas jazdy albo swieci cały czas to masz błąd.

A płyn hamulcowy masz ?? moze jest go za mało ??

Z tego co opisujesz to jest to kontrolka żarówki świateł hamowania (zaznaczyłem na rys)

post-579-1243757781_thumb.jpg

Edited by zubek73

Guest krzycho2.0
Z tego co opisujesz to jest to kontrolka żarówki świateł hamowania (zaznaczyłem na rys)

Dokładnie to ta kontrolka,ale co to oznacza? sprawdziłem światła stop i są ok

To jest taki test żarówek stopu. Tak ma być.

Instrukcja:

Wskaźnik świateł hamowania gaśnie dopiero gdy po pierwszym wciśnięciu hamulca układ kontroli sprawdzi ich prawidłowe działanie

Jak żarówka będzie spalona to kontrolka będzie się palić po naciśnięciu hamulca

zassij se instrukcję obsługi :) - np tu znajdziesz:

http://forum.vectraklub.pl/index.php?showtopic=17110

Edited by zubek73

O_o, po tylu latach dopiero sie dowiedziałem że w vectrze A może być taki bajer :D U mnie jak przepalona żarówka to nic się nie zaświeca na desce :P

ja ten bajer mialem w polonezie :D

w VB tez pali mi się check, dopiero gdy wcisnę hamulec to mi gaśnie ;)

w VA tego nie mam

Guest krzycho2.0

Moja viki ma komputer więc może dlatego ma te kontrolki mam tez kontrolkę płynu od spryskiwaczy i od układu chłodzenia.Czy wasze też mają mowa o vectra A

Guest krzycho2.0

Moja viki ma komputer więc może dlatego ma te kontrolki mam tez kontrolkę płynu od spryskiwaczy i od układu chłodzenia.Czy wasze też mają?

Moja viki ma komputer więc może dlatego ma te kontrolki mam tez kontrolkę płynu od spryskiwaczy i od układu chłodzenia.Czy wasze też mają?

Ja tego nie miałem-miał to mój kumpel w swojej VA i jak to zobaczyłem to chciałem mieć u siebie. Kosztowało mnie trochę pracy ale zaadoptowałem ten bajer u siebie. Z tego co czytałem, to nikt tego nie robił, więc założyłem temat. Fachowo to nazywa się CHECK CONTROL i służy do kontroli oświetlenia, zużycia hamulców i poziomu płynów w aucie. Jeśli Cię to interesuje, to zapraszam na swoją stronkę www.paluki.pl/vectra do działu literatura :) Tam jest moje opracowanie jak to zrobić i fotki licznika :)

Dodam, że jeśli Tobie to gaśnie, po naciśnięciu hamulców to jest to prawidłowy objaw. Jak Ci się przepali żarówka od stopów, to ta na desce nie zgaśnie to wymiany żarówki :) Tak samo jest z pozostałymi żarówkami w aucie. Za to odpowiada 4 ikonka od lewej.

Tak dla wyjaśnienia (od lewej góra):

1. poziom płynu w zbiorniku spryskiwacza

2. poziom oleju w misce olejowej (nie mylić z ciśnieniem oleju, to czerwona lampka trochę dalej)

3. poziom płynu w zbiorniku płynu chłodniczego

4. kontrola żarówek oświetlenia auta (przód i tył)

5. kontrola żarówek świateł hamowania

6. kontrola zużycia okładzin hamulcowych z przodu

Dalej:

7. kierunkowskazy

8. ciśnienie oleju

9. ładowanie aku

10. światła drogowe (długie)

11. kontrolka kierunkowskazów przyczepy (oryginalna wiązka haka)

12. napęd 4x4

13. puste

14. tryb sportowy dla skrzyni automatycznej

15. podgrzewanie świec żarowych (diesel)

16. puste

(od lewej dół)

1. puste

2. ogólna kontrolka awarii i w niektórych modelach hamulec ręczny

3. hamulec ręczny i w niektórych modelach połączony z lampką 2

4. kontrola check engine (czyli elektronika pojazdu)

5. puste

6. puste

7. puste

8. TC - traction control, układ kontroli trakcji (mocne silniki i 2.5 V6)

9. ABS - układ zapobiegający blokowaniu się kół podczas hamowania

10. kontrolka pasów bezpieczeństwa (tylko na Japonię i Austrię) ja u siebie mam :) Heh mała modyfikacja i jest :)

11. poduszki powietrzne AIRBAG

12. puste

Dodam także, że w liczniku Astry 1 jest mała zmiana, tzn, jest też kontrolka od przeciwmgielnych na tyle :) We VA i Calibra tego nie ma

• 8 months later...
Guest krzycho2.0

Czy w każdej viki jest taka kontrolka żarówki świateł hamowania? bo obecnie mi się nie świeci, nie wiem czy żarówka przepalona czy nie ma tej funkcji a nie chce na darmo wyciągać zegarów.

No właśnie tak jak w temacie gdy odpalam auto zapala mi się kontrolka hamulca roboczego(żółta) gdy tylko go nacisnę gaśniejednk gdy zgasze silnik i ponownie zapalę świeci przycisnę i z gaśnie. Co jest nie tak?

Pawełek a do montazu Check control potrzebowales jakis czujnikow? czy do viki z '91 C20NE da rade to zalozyc?

Tak, właśnie CC jest po to by "sprawdzać i diagnozować" stan pojazdu. Potrzebne są:

-czujniki przy klockach hamulcowych (lewy i prawy)

-czujnik poziomu płynu w zbiorniku płynu spryskiwaczy

-czujnik poziomu płynu w zbiorniku płynu chłodniczego (przy korku)

-czujnik poziomu oleju w misce olejowej

Reszta to kontrola sprawności żarówek w aucie, więc "załatwia" to elektronika modułu K86 :)

Tak, da radę to wszystko założyć (ja u siebie to założyłem) z tym, że trzeba to zdobyć, a to już niezły wyczyn.

"No właśnie tak jak w temacie gdy odpalam auto zapala mi się kontrolka hamulca roboczego(żółta) gdy tylko go nacisnę gaśnie jednk gdy zgasze silnik i ponownie zapalę świeci przycisnę i z gaśnie. Co jest nie tak?"

widzę, że masz VB, a tam jest nieco zmodyfikowany system kontroli auta, ale tak powinno być. Do tego masz pewnie komunikat po niemiecku "Lichten Bremsen" - światła hamowania :)

Edited by Pawełek ze Żnina