Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Skrzynia i po skrzyni

Mateusz56
 Share

Recommended Posts

Niewiem czy dobrzy umieściłem ten temat. Otuż niedawono zaczeły ciężko wchodzić biegi więc odkryłem plastik z mieszkiem od lewarka skrzyni i zobaczyłem wytarte tzw. jabło. Postanowiłem więc kupić nowy lewarek zmiany biegów, po zamontowaniu nowego lewarka biegi wchodziły dobrze ale tyko przez 2 dni bo po tym czasie kiedy ruszałem ze skrzyżowania miałem włożoną jedynke a puszczając sprzegło samochód stał więć wsadziłem dwujke i dalej to samo. wyszedłem z samochodu i otworzyłem maske jednak z pod samochodu wylewł się olej coś zrobiło w skrzyni dziure teraz oczywiście niema żadnego biegu a skrzynia jest do wymiany. Chciałbym dowiedzieć się co mogło to spowosować bo słyszałem że żadko kiedy psują się skrzynie w oplach.

Jakby ktoś miał skrzynie do opla f17 bo taką chyba mam Vectra B 1.6 16v 99-00 to prosze o kotakt gg 1837382

Guest Jaro

A Jesteś pewien ,że masz dziurkę w skrzyni biegów , bo opisana przez Ciebie sytuacja przypomina mi moje problemy, otóż jeśli padł Ci wysprzęglik hydrauliczny to masz ten sam objaw- olej pod skrzynią ale byś był pewny to sprawdź sobie poziom płynu hamulcowego w zbiorniczku i jesli jest on znacznie poniżej poziomu to masz do wymiany wysprzęglik . Nie jest to pocieszające bo i tak musisz wyjąć skrzynie biegów ale przynajmniej troszkę mniej kosztów bo ja kupiłem wysprzęglik LUK-a za 500zł i jak narazie mam spokój. Zatem sprawdź dokładnie skąd masz ten olej , pozdrawiam.

Byłem z moją viki u mechanika i okazało się jednak że któryś tryb czy tam jakiś wałek ja się nie znam zarobił w skrzyni taką dziurę że kciuk można włożyć i powiedział że najlepiej byłoby kupić drugą skrzynie bo ta się nie nadaje. Tylko dziwi mnie to bo bo słyszałem że w vectrach żadko kiedy siadają skrzynie. A jeśli by ktoś posiadał skrzynie to prosze o kontakt gg1837382

moze i zadko sie psuja ale sie psuja

jak wszystko co moze sie zepsuc

miales pecha

teraz szukaj skrzyni

od anglika tez pasuje

tylko musi miec te same oznaczenia i najlepiej od takiego samego silnika

szukaj w ogloszeniach na forum i na allegro

i daj ogloszenie w dziale kupie

a nie w technice pytasz czy ktos ma

a gdzie są oznaczenia skrzyni bo jak skręce kołami w lewo to widze skrzynie ale niema żadnych oznaczeń z góry dziękuje za odpowiedź

Guest jakubkrasnik
a gdzie są oznaczenia skrzyni bo jak skręce kołami w lewo to widze skrzynie ale niema żadnych oznaczeń z góry dziękuje za odpowiedź

Ja też mam problem ze skrzynią i ze znalezieniem typu. Puki co za kołem kierowcy pod deklem skrzyni wydrapałem jakieś numery ale jaki tu typ F ile to nie wiem gdzie tego szukać. Nic ciekawego na forum nie wyczytałem odnośnie znalezienia typu skrzyni.

a mam takie pytanie jak wam wchodzą biegi w waszych vectrach bo u mnie to odkąd kupiłem to zawsze ciągle jakiś bieg ciężko wchodził

Guest bobek358
Ja też mam problem ze skrzynią i ze znalezieniem typu. Puki co za kołem kierowcy pod deklem skrzyni wydrapałem jakieś numery ale jaki tu typ F ile to nie wiem gdzie tego szukać. Nic ciekawego na forum nie wyczytałem odnośnie znalezienia typu skrzyni.

Hmm tam właśnie powinny być wszystkie oznaczenia, włączeni z numerem skrzyni (np F18) i przełożeniem.

Wyczyść to szczotką drucianą do tego benzyną ekstrakcyjną i będziesz widział wszystkie numery.

Guest bobek358

Tak, te numery się wybijane - przynajmniej u mnie.

Jak zdejmiesz koło to masz po lewej stronie amortyzatora ten dekiel od skrzyni i patrzysz pod niego - będzie takie kwadratowy "wypustek".

Na tym kwadracie będą numery itp. Pamiętaj że musisz go najpierw wyczyścić bo w pierwszej chwili pewnie nic nie zauważysz.

Edit:

A tak zapytam, oprócz zdjęcie miski w skrzyni biegów i sprawdzenie mechanizmu różnicowego tak na "oko" oraz czy nie ma żadnych dziur itp., na co jeszcze zwracać uwagę przy kupnie używanej skrzyni biegów F18 - dzisiaj jadę oglądać 2 i chce kupić skrzynię, której nie będę wymieniał już za pół roku :P

a czy może do mojego silnika pasuje f18 ja mam 1. 16 16v i chyba powinna być f17 ale niegdzie na swojej nie moge znaleźć

Guest bobek358

tego to już Ci nie powiem.

Musisz poszukać, na forum krążyły rozpiski jaki model silnika jaka skrzynia.

Musisz poszukać.