Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Zulik

Biały plasticzek w prowadnicy

Recommended Posts

Witam, mój pierwszy post

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Ostatnio szyba od kierowcy krzywo sie zamknęła....

Rozebrałem drzwi i okazało sie ze mocno wyrobiony jest plasticzek które chodzi na krzyżaku w prowadnicy szyby (taki biały ) problem tylko - jak go umiejscowić tam z powrotem w tej prowadnicy... Jakoś siłowo wybić, czy rozkręcić coś, żeby weszło to z powrotem bez rozbierania ? A jeśli kupiłbym nowe to jak to zamontować ?

Witamy

/emoticons/default_rolleyes.gif" alt=":rolleyes:">

Kiedys juz opisywalem na forum jak to zrobic lacznie ze zdjeciami. Mialem taki luz, ze szyba podczas zamykania sie przekrzywiala i wyskakiwala z uszczelek. W skrocie to ja sobie poradzilem w ten sposob, ze wyciagnalem caly mechanizm elektryczny szyby na zewnatrz(trzeba bylo rozwiercic nity) i wymienilem wszystkie 3 slizgacze (albo 2 - niepamietam). Trzeba troche pokompinowac bo tylko w jednym ulozeniu krzyzaka mozna je wysynac.

Please login or register to see this quote.

slizgacze sa 2,

pamietaj zeby miec odpowiednie nity

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Guest Marlon77

Właśnie przerabiałem to u siebie, ten plastik siedzi na trzpieniu kulowym i można go łatwo ściągnąć bez demontażu całego mechanizmu.

Nom ok, wszystko spoko, tylko ja bym chciał konkretnie wiedzieć, jak ściągnąć same ślizgacze bez wyciągania mechanizmu

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> Albo jak wsadzić ten ślizgacz (który jest w tym momencie na trzpieniu) z powrotem w tą szynę ?

Guest Marlon77

Ustawiasz szybę na takiej wysokości żeby mieć swobodny dostęp do ślizgaczy, następnie przy pomocy jakiejś dźwigni np dużego płaskiego wkrętaka odciągasz ramie aż wyskoczy trzpień ze ślizgacza. Montaż w odwrotnej kolejności tzn. umieszczasz ślizgacz w prowadnicy i za pomocą np. ścisku stolarskiego wciskasz trzpień w ślizgacz. Nie jest to może zbyt elegancka metoda ale za to mało inwazyjna.

Z racji ze mam ten sam problem i juz musze wymienic uszczelke bo ją przycieło u samej góry, jaki jest koszt tych ŚLIZGACZY czy jak sie to tam fachowo nazywa??

Ok Ok, jeszcze jedno pytanie : co to jest ścisk stolarski ?

zacisk stolarski...

Please login or register to see this link.

Edited by michal1301

mi tam wystarczyły kombinerki najpierw włozyłem szybę w peowadnice następnie ślizgacz w szynę i dopiero zacisnąłem kombinerkami ślizgacz z szyną na trzpień inaczej mi się nie udawało, może mało kulturalnie to zrobiłem ale działa,

Edited by tomaszek