Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Guest Jaro

Wysprzęglik, pech czy cud??? ;-(

Recommended Posts

Guest Jaro

Witam , będę się streszczał ,m czy ktos miał podobny przypadke ,że po zakupie nowego wysprzęglika i zamontowaniu jego , sytuacja się powtórzyła, czyli leci z niego olej? Zakupiłem tez nową pompe do sprzęgła bo tez była walnieta i wszystko założył mi mój kumpel i co sie okazało,że po jeździe próbnej , zaczął lecieć olej ze skrzyni i koneic sprzęgła ;-(. Czy może ktos miał podobny przypadek czy tez ja mam pecha ? Czy jest mozliwe wadliwe zamontowanie tej częsci tak aby ona uległa uszkodzeniu? W poniedziałek będe go reklamował ale nie wiem jaki bedzie efekt....pozdrawiam i czekam na opinie , ciekaw jestem czy tylko mnie sie taki pech zdarzył czy to jest wogóle mozliwe aby nowy wysprzęglik padł po kilku depnięciach pedału sprzęgła..

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_ohmy.png" alt=":o" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/ohmy@2x.png 2x" width="20" height="20">

a może problem leży gdzie indziej ?

np na szybkozłączce przewodu wychodzącego ze skrzyni i elastycznego (kilka dni temu przerabialem taki przypadek)

a moze nie masz zapinki i przewod elastyczny sie wypina ?

Please login or register to see this quote.

Ja mialem podobny problem tyle ze po ok 15 tys km, jakims roku. Zauwazylem ze na dole korpusy skrzyni zbiera sie olej wiec sie udalem do warszatu. Okazało sie ze to wlasnie z wysprzęglika leciało a załozylem sachs wiec niby problemu byc nie powinno.

Szy to prawda ze wysprzeglik mozna regenerować? Podobno są zestawy naprawcze - uszczelki

są ale mi kuzyn który pracuje w serwisie opla w tarnowie powiedział że nie ma sensu tego naprawiać bo znów pie****nie po jakimś czasie i kolejne demontowanie skrzyni.

U mnie tak samo pewnie jest problem z wysprzęglikiem choć objawy są troszke inne bo gdy jest temperatura do 12-13 stopni to jest ok i nic nie cieknie a od paru dni spod silnika w ciągu godziny poszło pół litra płynu hamulcowego, bo podłożyłem miskę pod spode i dolewałem do specjalnego pojemnika zamontowanego z boku ponieważ puściłem wąż do pompy sprzęgła z oddzielnego pojemnika.

Gdy rozkręce skrzynie to zobacze co jest ale na 99% u mnie wysprzęglik jest śp.

Kupuje sahsa albo luka, zależy co taniej mi załatwią w serwisie bo ze względu na kryzys to części teraz są w mielcu i tarnowie z rabatem 20% i masz gwarancje przy montażu ma chyba pół roku więc raczej wymienie to w serwisie, a jak coś pierdyknie to będą naprawiać na własny koszt