Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
chudy

Czy da się zastąpić F18 innym modelem??

Recommended Posts

Przeszukiwałem całe forum ale w sumie nie znalazłem odpowiedzi na pytanie: czy tą PIE!@#$%^&Ą f18 MOŻNA ZASTĄPIĆ INNĄ. W przeciągu roku padła m druga. Oczywiście rozwaliły się satelity. Jeśli da się zatąpić jakimś innym modelem to jakim i jakie trudności się z tym łączą?

POZDRAWIAM I czekam na POMOC

Guest Przemo21

Please login or register to see this link.

słabo szukasz kolego

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20"> z linku post nr.4

i tak z ciekawości mam małe pytanie do Ciebie, ponieważ też mam tą samą skrzynie f18 i nazrazie mi służy (odpukać)

Jeździsz bardzo agresywnie? to znaczy lubisz sobie popiszczeć itd. bo nierozumiem z jakich powodów one tak padają, jak czytam na forum o tych skrzyniach, to sam aż się boje ruszyć agresywnie, bo odrazy na myśli mam te posty w których inni piszą że mechanizmy różnicowe im się posypały :/

Edited by Przemo21

Please login or register to see this quote.

jeżdżę w miarę spokojnie, zazwyczaj pomiędzy 1500-3000 obrotów więc raczej styl jazdy mało ma do tego. ponoć to są jakieś wady materiałowe czy konstrukcyjne tej skrzyni. no cóż.

Guest Przemo21

ja cię niepierdziele ale jaja.

To pozostaje jeździć i nasłuchiwać kiedy padnie

/emoticons/default_laugh.png" alt=":lol:"> może kupić ze 2 z anglików i niech leżą w garażu.

Rozumiem że ty jeszcze się poruszasz jako tako ?

masz jakieś dziwne hałasy dobiegające ze skrzynie? pytam bo może to jednak nie skrzynia.

Naprawdę poczytaj na forum o skrzyniach temat rzeka, a może warto poszukać jakiejś skrzyni z nubiry, jak pisze kolega z linku wyżej?

Przy pierwszej skrzyni słyszałem szumy i jeździłem aż zaczęło wybijać mi czwarty bieg. Przy drugiej skrzyni z miejsca coś zaczęło ostro żęzić i rozwaliło miskę a pod autem plama oleju i zaczęło blokować delikatnie skrzynie. Znalazłem machera od skrzyń i z dwóch może się uda zrobić jedną, bo w pierwszej rozwalona jest obudowa a w drugiej wałek atakujący i koło tależowe, o satelitach to nie wspominam bo to we dwóch standardowo wywala. Więc jak zrobi to będzie skrzynia w zapasie, bo teraz kolejną używkę zamówiłem.

jeszcze lepiej F23 załaduj

to dłużej pośmigasz

Da się zastąpić!!

Ja właśnie przeszczepiłem skrzynie z Nuibry 2.0

Wszystko git.

U mnie skrzynia padła (mechanizm różnicowy), pomimo że nie mam w zwyczaju piszczeć kołami.

Bez sensu, że niektórzy piszą, że padają skrzynie przez to że ma się"ciężką nogę", tylko dziwne, że padają tylko F18.

Edited by tbo11

nie było problemu z łożyskiem oporowym i jego mocowaniem?? czy dżwignie mechanizmów pośrednich są takie same?? z jakimi przełożeniami i oznaczeniami masz skrzynię od nubiry? nowa skrzynia od nubiry kosztuje jakieś 4,5-5 tys zł, wiem bo pracuje w hurtowni z częściami DAEWOO, ostatnio dobierałem sobie tarcze sprzęgła i pasowała od nexii 1,5 dohc

Kiedyś czytałem jakiś wywiad z gościem z opla i nieoficjalnie przyznali się że mechanizm różnicowy w skrzyni F18 był robiony ze zbyt słabego materiału jak na przeciążenia które musi znosić

/emoticons/default_cool.png" alt="B)"> B) . Można zastąpić skrzynią F 23 z polifta tylko trzeba jeszcze zmienić cięgna.

Rozumiem, że chodzi o wysprzęglik?

Jeśli o wysprzęglik to wszystko w skrzyni od Nubiry było identycznie jak w F18.

Nie mam pojęcia jakie przełożenia i jakie oznaczenie tej skrzyni. Ewentualnie jeśli bardzo Ci na tym zależy, to mogę sprawdzić.

Jeśli chodzi o mechanizm pośredni, to musiałem rozwiercić mechanizm od wybieraka w miejscu w którym mocowany jest do skrzyni, bo w F18 mocowanie jest na śruby 8, a w Nubirze na 10, więc trzeba było rozwięrcić, poza tym żadnych kombinacji.

Za skrzynie zapłaciłem 400zł, ale to nawet chyba drogo jak na Nubire.

Kupowałem w Wawie od faceta, który ma szrot tylko z Daewoo.

jak mozesz to znajdz na skrzyni nr katalogowy to ja juz w swoich katalogach dojde jakie sa to przelozenia

pozdrawiam