Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

goralpm

Objawy padającego sprzęgła

Recommended Posts

Pytanie mam takie - jakie są objawy, że sprzęgło pada? Czy to są objawy sprzęgła?:

- na jedynce potrafi szarpać, przez chwile od momentu puszczenia sprzęgła, taki efekt jak by przy gazować na maks i koła się kręciły na mokrym asfalcie.

- trochę słaby (subiektywnie), na tą samą górkę z tym samym obciążeniem potrafił parę tygodni temu bez problemu wtoczyć się na 3-cim biegu dziś ledwo idzie na 2-gim. I podobnie na innej górce szedł ciężko na 3-ce na 2-szedł bez Oporowo, dziś musiałem dać na jedynkę....

Jak jadę na płaskim na 3 biegu i puszcze gaz przy prędkościach ok 40-50km/h samochód jak by lekko zdusił, taki delikatny efekt jak by ktoś nacisną lekko na hamulec. Przy 4 tym biegu i 5-tym i prędkościach ok 60+km/h tego nie ma.

Dodam, że tego efektu nie było wcześniej, po puszczeniu nogi z gazu samochód zwalniał ale nie na zasadzie przyhamowania natychmiastowego a raczej wytracał prędkość.

Czy to mogą być objawy "kończenia" się sprzęgła czy czegoś innego?

Aha, wracając z górek po zajechaniu pod dom strasznie czasem śmierdzi spalenizną

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/sad@2x.png 2x" width="20" height="20"> a nie śmierdziało kiedyś! Dodam, że jadąc z górki jadę na 3 lub 2 biegu z miejscami wciśniętym hamulcem (z braku czasu i możliwości - deszcz, nie sprawdziłem jeszcze klocków, ale przegląd rejestracyjny był dwa miesiące temu i klocki były OK zresztą nie są stare -ok 7 miesięcy)

Czy zapach spalonej gumy lub plastiku to smród palonego sprzęgła?

I by nie przeciągać na koniec pytanie - czy to

Please login or register to see this link.

wystarczy w razie wymiany czy to dopiero połowa:)

Pozdrawiam

wg mnie objawy jak najbradziej pasują do sprzęgła

spróboj jeszcze gdy jest wilgotno ruszać pod górkę, jeśli mocno "skacze" to raczej sprzęgło

a co do linka-to nie pomoge bo nie wiem, ale w kazdym sklepie motoryzacyjnym ci powiedzą co musisz wymienic

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Jeśli to sprzęgło to trzeba wymieć wszystko czy tylko konkretne części?

Chodzi mi bardziej o to czy tak zwane "zestawy" są kompletem sprzęgła czy tylko jego części która się najczęściej zużywa.

Z tego co pamiętam z kursu nauki jazdy sprzęgło to cześć łącząca silnik ze skrzynią biegów i zawsze kojarzyło mi się jak dwie tarcze które się schodziły.

I jeszcze małe pytanie, czy sprzęgło można wymienić na "drodze"

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> Czy potrzebny jest solidny warsztat?

"droga" to znaczy pod domem samodzielnie z pomocą kumpla czy tym podobne;)

Guest bobek358

Sprzęgła raczej tak pod domem nie wymienisz - trzeba odłączyć skrzynię od silnika a to jest dużo roboty ...

Hmmm sprzęgło to cały komplet - jedna tarcza

Please login or register to see this quote.

Mi to wskazuje na to, że nie odpuszcza Ci docisk hamulcowy i po zatrzymaniu ten smrud to klocki i sprzegło palone gdyż jak trzymają klocki to sprzęgło dostaje w d*pę.

Myślę, że kolega przez 2,5 roku doszedl już, co było nie tak

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">