Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Tadzio

OPCOM upgrade i naprawa - Poradniczek

Recommended Posts

Nie odpowiadam za żadne skutki jakie ten wątek może wywołać.....

************** oryginalną treść usunąłem z kilku powodów

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20"> - głównie dla tego, że się już zdewaluowała ******************

**************************************** jak ktoś skorzystał to fajnie ********************************************

Edited by Tadzio

brawo proponuje podpiąć do działu "Ważne tematy"

Please login or register to see this quote.

Szukanie nie boli!

/emoticons/default_laugh.png" alt=":lol:"> np.

Please login or register to see this link.

mam opcoma 1.2 nie łączy się z ecu może to być wina softu ?? Wersja softu 080704. Vectra c gts 2,2 dty 2004 rok. Z kąd zassać nowszy soft? Może lepiej upgrade fejsu?

Jak gada z innymi modułami (głównie CIM czy EHPS) to sprzęcik raczej OK. Wgrał bym nowy soft (ponownie 1.22 lub już 1.33). Zepsuć nie zepsujesz a może pomoże.

On nie łączy się z niczym w momencie gdy chcę pobrać listę błędów wyskakuje błąd połączenia sterownika z ECu i nic nie wyświetla. Pisze aby sprawdzić czy włączony zapłon. Zrobiłem upgrade na 1,33 jutro sprawdzę czy pomogło jak nie to wraca do chin....No i nie działa. Łączy jedynie się z radiem ncdc2015 i wyświetlaczem. Pojawia się info możliwe błędy: wyłączony zapłon,błąd komunikacji z ecu, sterownik odrzuca prośbę o nawiązanie połączenia. Masakra jakaś. Edited by div3rs

Jednak byłeś szybszy!, przegapiłem ten pliczek w necie!

Działa ......bezbłędnie!

/emoticons/default_laugh.png" alt=":lol:">

Specjalne podziękowania dla Pana "chińczyka"!

Edited by wichpos

Jakieś nowości w stosunku do wersji 1.33 czy może czysta kosmetyka i dodanie nowych modeli ?

Dzięki za nowego linka. U mnie program wywala jakieś błędy przy wchodzeniu w programowanie . I czasem dziwnie się zachowuje jak się wpisuje kod SC. Wyskakuje komunikat błędu ale kod jednocześnie przyjmuje ?!

W opcje programowania dla UEC nie mogę wejść. Pojawia się komunikat błędu i nie pełne okno.

Gdzieś czytałem, że w wersji 090714 można DPFy wypalać w 1.9 (nie sprawdzałem bo mam inny silnik) oraz wchodzić w opcje dla REC (ja nie mogę).

Generalnie nie zauważyłem na razie niczego ciekawego

/emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/sad@2x.png 2x" width="20" height="20">

Już 1.20 wypalało DPFy z tego co piszecie wynika, że w przypadku VC jedyną przydatną funkcją pozostaje opcja nagrywania szkoda, że nadal nie można w pełni skorzystać z funkcji programowania REC i UEC.

Sorki za dwa posty pod sobą

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Wczoraj zrobiłem aktualizację do 1.39. Na pierwszy rzut oka bardziej stabilnie pracuje, poprzednie wersje wręcz generowały mi błędy CIMa i jego pochodne przy pełnej diagnozie pojazdu, ta wersja tego już nie robi. Reszta w przypadku mojej VC to tylko kosmetyka nowych funkcji nie przybyło, światel dziennych nadal nie idzie ustawić, tym razem nie wywala już błędu, funkcje programowania ukazują się normalnie, ale nie są aktywne. Ewentualnie przydatną funkcja może okazać się nagrywanie, ale jej nie zdążyłem jeszcze rozpracować.

jest gdzies ten nowszy opcom w wersji angielskiej do wgladu ?

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

No masz! ..

Please login or register to see this link.

.... już jest nowsza wersja OPCOM090820a_EN.exe

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

może... dorobili REC i Ksenony!?

Dzięki!....dosłownie wróciłem z .....lasu i nadal widzę

/emoticons/default_ohmy.png" alt=":o" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/ohmy@2x.png 2x" width="20" height="20"> ,....... że 3000 zł to kpina za takie coś!!!

Nie wiadomo dlaczego, ale u mnie nowa wersja 1.39 nie czyta w ogóle kodów błędów silnika, oczywiście jeśli dam kasowanie wszystkich błędów to je wykasuje, ale informacji jakie to były kody brak.

Na szczęście działają mi poprzednie wersje gdzie wszystko było w porządku

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Kłopoty z połączenie z REC i UEC nie dotyczą tylko VC próbowałem podłączyć się z Astrą H i też nic z tego.

jabolkg a z jakiego źródła masz op coma? tzn źródło vkp k4syx?

Źródło VKP DjTomcat

Jak się poskarżyłem na tą najnowszą wersję to chyba się przestraszył i zaczął wczoraj odczytywać jednak kody błędów silnika

/emoticons/default_laugh.png" alt=":lol:">

Powiem Ci że troche wierciłem w tym temacie i wiem że bywają op comy który odczytaja rec i uec z przedlifta takiego jak Twój czy mój, lecz najczesciej wystepujacy przepadek to brak mozliwosci odczytu uec i rec, chociaz ostatnio trafiaja sie takie - mialem okazje zobaczyc na spocie, ktore odczytuja tylko uec a rec spi jak zaklety... dlatego wydaje mi sie ze kwestia fw to odpada raczej...raczej hw

A ja w tej kwestii mam troszkę inne doświadczenia. Podłączam każdą VC która do mnie przyjeżdża i w każdej próbuje podłączyć się do tych modułów, takich VC mam tygodniowo około dwóch więc troszkę się już przewinęło. Wniosek prosty, cholera wie dlaczego, ale do REC i UEC nie da się podłączyć 100% samochodów z rocznika modelowego 2005 mój brat też ma astrę z 2005 roku i to samo. Inne starsze i młodsze roczniki jakoś sie łączą z centralnym modułem więc można sobie zrobić światła dzienne z przodu. Z tych obserwacji wynika, że to raczej nie wina interfejsu a po prostu moduły nie dopuszczają do komunikacji.

dziwne...u nas w mazowiecki o ile mnie pamiec nie myli polifty wspolpracuja idealnie

Robert, ale ja nie napisałem, że polifty nie współpracują. Po prostu nie zagadał mi nigdy z RM 2005 czyli w większości przypadków przedliftem z poliftowym wnętrzem

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Coś jednak z tym najnowszym oprogramowaniem jest nie halo, dzisiaj znowu sprawdzałem z astrą brata wywołałem specjalnie błąd, który zapisał się w pamięci a ver 1.39 go nie wykryła dopiero po odpaleniu starszego opcoma wszystko zostało normalnie odczytane.

potwierdzam te podejrzenia. vectra c z 2004/2005 (wnetrze poliftowe) - nie mam dostepu do wariantow programowania dla UEC. z REC za to nie ma problemow...

Edited by yulo99

a tak btw, czesto na forum pojawia sie pytanie o cofanie licznika w VB...jest taka możliwość? fakt nie mam vb ale takiej opcji nie widzialem, wiem ze to nie temat na forum publiczne ale jakby ktos mnie mogl uświadomić to prosilbym na PW

Op-comem moze zmienic przebieg w VB,wchodzisz w zakladke zegary i funkcja EPROM i tam juz jest rozpisane

mam pytanie czy na windows vista chodzą sterowniki do op-com bo moje oryginalne mi nie działają