Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Guest soplica

Wymiana osłony przegubu Vectra C

Recommended Posts

Odświeżę temat.

Jak to jest z opaskami skręcanymi, bo sam takie chciałem założyć, a widzę że guma przy dużym skręcie będzie stykała się ze śrubą i tak myślę czy nie zrobi się zaraz dziura.No i taka opaska będzie cięższa w jednym miejscu Jak by ktoś miał z tym doświadczenie to był bym wdzięczny za szybką odpowiedź, bo jak będzie kicha to jutro kupię sobie te szczypce do zaciskana - na alle są po niecałe 20pln, w sklepie pewnie ze 30pln.

I druga sprawa - odkręciłem łącznik stabilizatora - śruba zaczeła się kręcić więc przytrzymywałem szczypcami i zakładam, że już jej nie dokręcę z powrotem - nie mam dziury na imbusa. Czy jak się ta śruba kręci to już na złom?

Odnośnie opaski ,to są dedykowane zaciskane specjalnymi szczypcami a nie śrubowe.Generalnie takie opaski są w zestawie z osłoną.

Odnośnie łącznika ,jeśli trzpień nie jest na imbus to spójrz delikatnie pod osłonę gumową i tam masz miejsce na płaski klucz chyba 19.Ostrożnie by nie uszkodzić gumy.

Mam te opaski z zestawu, jutro poszukam szczypiec do zaciskania.

Jak wyjąłem przegub zewnętrzny to miał trochę luzu - mechanior wymieniał go jakieś 5000km temu, jeżdżę spokojnie i rzadko w mieście, zastanawiam się czy nie wsadził mi jakiegoś szrota. Nowy nie ma wcale luzu i ciężko "chodzi".

Witam. Wymieniałem i ja tę osłonę. Wszystko ładnie pięknie. Półoś wyszła z przegubu wew. Założyłem osłonę i ok ale okazało się że półoś wyszła też z przegubu zewnętrznego. Zdjąłem osłonę z przegubu zew i znalazłem popękany pierścień zabezpieczający trzymający półoś. Ma ktoś jego wymiary albo chociaż fotkę jaki ma być bo mój jest w kilku kawałkach.

Edited by CHRISTOF

Witam Panowie. Takie pytanko, otóż mechanior wymieniał u mnie w VC 3.2 ostatnio 2 przeguby te wewnętrzne i wyjmował pół ośkę ze skrzyni. Czy powinno troszkę wylecieć oleju przy tej czynności? mechanik mówił że nic nie wyciekło i nie trzeba dolewać, prawda to?😀

Kłamie, chyba że bardzo mocno podniósł jedną stronę. Z moich doświadczeń przy wymianie, wyleciało. Niestety nie wiem ile, więc wymieniłem całość.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Auto podnosił na zwykłym podnośniku jak to na warsztacie bez żadnego przechylania w prawo lub lewo, auto było w poziomie. A powiedz mi, jest w VC czujnik poziomu oleju w skrzyni biegów? może nie wyleciało mu nic bo jest mało oleju w skrzyni?

Please login or register to see this quote.

Zamiast zastaniawiac sie czy jest ten olej w skrzynia to lepiej zlej go zobacz ile jest i dolej do stanu 1.9L. 

Nie ma żadnego czujnika. Korek do uzupełniania jest mniej więcej pod akumulatorem. A by dolać musisz zdemontować obudowę akumulatora. Co do dolewki, lepiej nastaw się na wymianę. Olej nie jest drogi, a będziesz miał pewność ile jest. Poczytaj na forum jest opisane ile wchodzi itp.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Jeśli nic nie wylecialo tzn że było go zdecydowanie za mało 

Dzięki chłopaki za info. Faktycznie wymienię ten olej i tyle😉 a co polecacie, oryginalny GM czy jednak coś lepszego?

Please login or register to see this quote.

Jak biegi zmienia sie bez problemu to nie ma co kombinowac i zalac po prostu olej GMa. Numer GM 19 40 182

Nie trzeba wyciągać akumulatora i jego podstawy do uzupełnienia oleju w skrzyni. Wystarczy lejek i kawałek wężyka.