Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

swap z astry I

maniecki23ix
 Share

Recommended Posts

Mam okazje tanio dostać obniżony i utwardzony zawias tlyko że to jest od astry hatchback 4 drzwi z silnikiem c16se springi są niebieskie, niewiem o ile obniżający jest ten zawias. Czy ten zawias będzie pasował do vectry A?? Co wy o tym sadzicie?? Pomóżcie bo musze zaiweszke wymieniac bo buda już tak pływa że hoho zawias już jest skończony. Czekam na porady i ewentualne sugestie

Edited by maniecki23ix

wszystko ladnie pieknie ale pomysl ile wazy vectra a ile astra jezeli nawet zalozysz to bd za miekkie dla ciebie rozwiazanie.

Pasować będzie. Nie kieruj się wagą samochodu, ale raczej naciskiem na oś. Jeśli wypada to samo, nie zastanawiaj się

Pasować będzie. Nie kieruj się wagą samochodu, ale raczej naciskiem na oś. Jeśli wypada to samo, nie zastanawiaj się

A powiedz wszystkim z łaski Swojej. Skoro waga jest dużo większa, to jakim cudem nacisk ma nie być? No chyba że Astra ma mniej niż 2 osie.

Gdyby różnica nacisku na oś przednią wynosiła 5-10kg pewnie bym się nie zastanawiał w ogóle. I nie mówię o dopuszczalnym, ale o nominalnym. Zakładam, że większy nacisk jest jednak na oś tylną

przedni zawias jest kompletny razem ze zwrotnicą a na tył sa tylko springi. na tył bym musiał dąc mocniejsze springi a na przód to może będzie starczyć to co jest w tym komplecie.

Nie wiem po co te spekulacje,moja vectra A z silnikiem C20Ne waży 1100 a żony astra z 1.6Nz 1050,także 50kg żadna różnica,brat ma astre combi i waży tyle co vectra

• 2 weeks later...
  • 1 year later...

Odświeżam temat, ponownie planuje zakup tego zestawu od kumpla na springach jest napisane

na jednej parze - astra FVA

na drogiej parze - astra F / LHA

I niewiem jakiej są firmy ale będe je oglądał w piątek więc postaram sie doszukać firmy.

Jakby tył za bardzo miał siedzieć to bym dał talerzyk o winno być lepiej tak samo z przodu bym dołożył talerzyk jak by było za nisko. W piątek oblukam naciski na oś w obydwóch autach i zobaczymy. Dam znać na forum i mam nadzieje że coś doradzicie.

Byłbym wdzięczny gdyby ktoś mi podał nacisk na oś do vectry habety z silnikiem C16NZ. Kumpel mi napisał że w jego astrze max dopuszczalny nacisk na oś wynosi 7.355 kN

Pytam sie bo niema mnie w domu a wróce dopiero w piątek

Astra kumpla waży 990 kg a moja Viki jak sie nie myle to cos koło 1055 kg

Edited by maniecki23ix