Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

pomocy, które felgi wybrać?

bogi
 Share

Recommended Posts

witam, wszystkich. pierwszy raz piszę na tym forum, więc jak coś będzie źle to nie krytykować ostro.

mam VB hb 96r. 1,6 16V

mam w tej chwili opony zimowe 195/65R15 na felgach oryginalnych oplowskich alu 15"

na wiosnę chcę założyć 16" z oponami 205/55R16

mam na oku 2 rodzaje felg: dezent F 7Jx16 et38 oraz ATT640 7Jx16 et35

proszę o poradę które felgi będą lepiej wyglądać na mojej Vectrze (chodzi mi o wygląd i dopasowanie żeby któraś za bardzo nie wystawała spod auta na zewnątrz a jednocześnie aby wizualnie auto od tyłu wyglądało szerzej:))

przejrzałem to forum myśle że dość dokładnie,

proszę o jakies opinie bo nie widziałem na żywo vectry na tychze felgach

z góry dziękuję:):rolleyes:

a cha, nie potrafię dołączyć zdjęcia, bo bym pokazał moją furkę ;):angry:

Edited by bogi

• Replies 50
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

ET "bezpieczne" zalecane dla vectry jeżeli dobrze pamiętam od 39 do 49. Im mniejsze ET tym bardziej koło będzie wystawało. Czyli przy 35 będzie bardziej kozacko :D

Jedne i drugie fajne. Musisz szukać chyba 4x100, prawda ?

• Root Admin
a cha, nie potrafię dołączyć zdjęcia, bo bym pokazał moją furkę

jak wstawić fotke znajdziesz tu http://forum.vectraklub.pl/index.php?showtopic=5426

a furke pokaż nam tu http://forum.vectraklub.pl/index.php?showforum=115

;) a co to znaczy bardziej kozacko? nie wieem czy kozacko to dobrze czy źle? a ja chciałbym aby wyglądało ładnie i starannie i ze smakiem :rolleyes:

bardziej kozacko to pewnie to ze beda bardziej wysuniete na zewnatrz od seryjnych :P KrisGW napisal Ci jakie et maja seryjne fele i bez problemu wtedy :)

tak 4x100 obydwie fele są dostępne o takim rozstawie. czyli przy et35 bedzie kozacko czyli bardziej wystawały bedą koła..... czy to optycznie ładne? bo jak juz pisałem nie miałem okazji widziec tego na żywo :D a cha, z tego wstawiania obrazka to nic nie wiem dalej :P , przy okazji dzięki za linki

wow, udało mi sie zdjęcie poglądowe wstawic, wstawię wiecej tam gdzie trzeba ale czemu tak mało mozna wstawiać?

a czy wie ktoś z jakim et felgi wychodziły vectry na oryginalnych 16 calowych kołach? jak tak to taką vectrę widzę u mnie w miescie czasem więc bedę miał odniesienie ile moje się wysuną lub wsuną ;)

jesooo chłopie edytuj posty zamiast pisać jeden pod drugim

moby75

krisGW a jaki wzór tych felg bedziesz zakładał?

zdążyłem zaobserwowac na necie zdjecia vectr na jednych i drugich felgach, które mnie interesują i mam pytanie jak to jest? jedne z et35 drugie z et38 a optycznie wyglądają ze są wysuniete tyle samo w stosunku do oryginałów. ciekawe dlaczego?

moby75 edytuje teraz post ale wtedy wszystko jest w jednym i skąd ktos bedzie wiedział jaka była chronologia pisania? :P skoro pod tym postem juz jest pare innych?

Edited by bogi

a co to znaczy bardziej kozacko? nie wieem czy kozacko to dobrze czy źle? a ja chciałbym aby wyglądało ładnie i starannie i ze smakiem

Kozacko - czyli dobrze, nieco bardziej wysunięte, przez co auto wygląda jakby miało lekko rozszerzone łapki :D:blush::D:Pmoim zdaniem et 35 dla VB to maks, jeżeli ktoś zakłada coś poniżej to mała vectra zaczyna wyglądać jakby rozjechana żaba :D

czyli przy et35 bedzie kozacko czyli bardziej wystawały bedą koła..... czy to optycznie ładne?

dla mnie ładne tak jak pisałem wyżej.

Bardziej kozacko to pewnie to ze beda bardziej wysuniete na zewnatrz od seryjnych tongue.gif KrisGW napisal Ci jakie et maja seryjne fele i bez problemu wtedy smile.gif

dokładnie

a czy wie ktoś z jakim et felgi wychodziły vectry na oryginalnych 16 calowych kołach?

ja jeżeli dobrze pamiętam to na chwilę obecną mam na oryginalnych et 44

a nowe, które chcę kupic to chyba mają et39 lub 35 nie pamiętam teraz bo zaspany jeszcze jestem :D

A powiem Ci, że miałem założone do przymiarki felunie z et 25 do mojej viki to naprawdę wyglądała na rozjechana żaba... :D i pewnie by coś obcierało i w ogóle...

a i jeszcze jedno przyjacielu wesołego diabła... zobacz pod ten adresik, gdzie koledzy z forum sporo tam napisali odnośnie kółek do VB:

http://forum.vectraklub.pl/index.php?showt...&hl=rozmiar

Edited by KrisGW

Prawdopodobnie jutro beda zalozone :D bo narazie czekaly na montaz :D Napewno jakies fotki zamieszcze :)

pepe lodz a jak mam znalesc te fotki które jutro zamiescisz?

zdążyłem zaobserwowac na necie zdjecia vectr na jednych i drugich felgach, które mnie interesują tzn na dezent F oraz ATT640 i mam pytanie jak to jest? jedne z et35 drugie z et38 a optycznie wyglądają ze są wysuniete tyle samo w stosunku do oryginałów. ciekawe dlaczego? przeciez te z et35 powinny bardziej wystawac... :huh:

no właśnie 3 mm ale jednak :P

czekam na te Twoje zdjęcia pepe z felgami o et40 jak pisałes

jestem ciekawy własnie tego jak bedzie widac ile wystają :D zrób zdjęcia od tyłu, ale bocznie :D

Edited by bogi

ale to sa tylko milimetry wiec nie zauwazy sie tego tak odrazu

przegladając zdjęcia vectr forumowiczów i klubowiczów dochodze do wniosku ze felgi z et od 40 w dół ładniej wyglądają niż te z et powyżej 40

ale to moje zdanie, co myslicie o tym? :D

Edited by bogi

Guest pepe_lodz

Mnie sie bardzo podoba. Felga ET40 i cholera chyba trzeba bedzie pomyslec o jakim malym chlapaczu z przodu bo moze byc kiepsko na szybach bocznych :/

Masz jeszcze jakieś fotki ?

Chlapacze - dobra sprawa... sam się do nich będę przymierzał, bo już mnie kur... bierze jak widzę co się dzieje...

Edited by KrisGW

Guest Rafal__K

Ja miałem fele z ET38 (16") i opona 205/55 R16 i było dobrze...

Nic nie tarło nawet przy załadowanym samochodzie i przy seryjnym zawiasie...

Teraz przymierzem sie do zakupu felg irmschera twin spoke 16" (mają ET44) z tym że do tego dojdą dystanse 10mm na strone...

Więc ET bedzie coś koło 34-35 i powinni być dobrze....

Chyba że kupie fele z ET 35 to niebede kombinował z dystansami....

Tylko niestety niema nic ciekawego do kupienia (z używek) w rozsądnych pieniądzach...

Wprawdzie fele irmiego są już oklepane, ale zawsze lepsze to jak stal....

kolejne

no,no pepe, fele zajefajne :D bardzo mi sie podobają, juz nie moge sie doczekac kiedy wreszcie kupie dla swojego autka

zdecydowałem na dezent f 16" o et38 i mysle ze podjałem dobra decyzję

jak juz bede mial to dam fotki tu, mysle ze w przszłym tygodniu to nastąpi gdzies pod koniec

Edited by bogi

jeszcze zapytam Was o to czy te dezenty bedą rzeczywiście dobrze wyglądać? chodzi o to ze one są lekko przyciemnione, czy przy moim kolorze auta bedzie dobrze?

Edited by bogi