Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Klopot , klopocik , poraszka VB zawieszenie przednie

Guest SoulRea
 Share

Recommended Posts

Guest SoulRea

Zaczynało pukać stukać wiec udałem sie na szarpaki aby wybadać co się zaczyna sypać, okazały się gumy stabilizatora jak i łączniki stabilizatora przy okazji ze miałem polowe zdemontowana zostały wymienione gumy na kielichach oraz amortyzatory i sprężyny. Po poskładaniu pojawił się problem następujący : gdy skręcę maksymalnie kola w prawo i staram sie jechać prosto auto zaczyna skręcać w prawo samo oraz kierownica jest lekko przestawia w ta sama stronę, następnie zatrzymuje się i skręcam kola max w lewo i sytuacja sie powtarza tylko tym razem auto skręca w lewo.

Proszę o pomoc o ile to możliwe S o S ! ! !

Proszę o pomoc o ile to możliwe S o S ! ! !

Tak jak koledzy wyżej napisali - pełna geometria była zrobiona ?

gdzies o tym słyszałem i sie okazało ze przy składaniu nie założyli łozysk na amory -tylko gumy

koła miały opór w skrecaniu ,bo sprężyny nie kręciły sie z łozyskiem tylko sie naprężały do pewnego momentu i ciągneły koła z powrotem w osi amortyzatora

Guest SoulRea

Tak byle robiona geometria łożyska są na pewno i to są nowe jedynie nie podobały mi się same gumy od samego początku wydawały mi się za szerokie i za grube lecz stwierdziłem ze są nowe i zostały założone dodam ze nie sa to oryginalne gumy kupione w ASO .

Geometria ustawiona pochylenie kol wynosi obecnie 1% z tego co sie dowiedziałem od znachorów od geometrii.