Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

piasta tył koła

Guest Fela
 Share

Recommended Posts

mam taki problem... stuka mi w tylnym kole... kumpel mówił że to łożysko... i czy można wymienić tylko łożysko czy trzeba całą piastę??????

mam taki problem... stuka mi w tylnym kole... kumpel mówił że to łożysko... i czy można wymienić tylko łożysko czy trzeba całą piastę??????

trzeba niestety całą piastę:(

jak stuka? kiedy stuka? na prostej czy na nierownosciach?

nie wymieniaj na razie piasty, moze to tuleje albo gumki stbilizatora

Edited by Baranek

ale raczej powinno wyć i huczeć... bynajmniej u mnie tak było jak łożysko skończyło żywot...

kolega pisze ze stuka, wiec za szybko pisac ze trzeba cala piaste

kolega pisze ze stuka, wiec za szybko pisac ze trzeba cala piaste

ale pyta też czy można samo łożysko wymienić czy całą piastę ;) ale ja nie pierwszy raz widze że klubowicze zawsze mają rację... :P

i czy można wymienić tylko łożysko czy trzeba całą piastę????
widzisz teraz? Edited by mar111

ale pyta też czy można samo łożysko wymienić czy całą piastę ;) ale ja nie pierwszy raz widze że klubowicze zawsze mają rację... widzisz teraz?

no w sumie masz racje...

fajnie by bylo jeszcze wiedziec jak to zdiagnozowal

Jeżeli to łożysko to na początku powinien słyszeć szum jakby w łożysku był piasek, następnie dochodzi dźwięk jakby się koło chlubotało, a w ostatniej fazie jest wycie nie do zniesienia.

Guest Paweł z Lublina
Jeżeli to łożysko to na początku powinien słyszeć szum jakby w łożysku był piasek, następnie dochodzi dźwięk jakby się koło chlubotało, a w ostatniej fazie jest wycie nie do zniesienia.

dokladnie tak popieram

Guest szpula15

amochód na lewarek łapiesz za koło i ruszasz na boki tak jak byś chciał zdjąć koło z piast i wtedy usłyszysz jak stuka piasta to zrób to szybko nie zwlekaj bo piast zazwyczaj huczą a nie stukają. Stawia na co innego ale sprawdż. Zazwyczaj VB ma ból z gumami na amortyzatorze tylnym

ale raczej powinno wyć i huczeć... bynajmniej u mnie tak było jak łożysko skończyło żywot...

no właśnie tak jest... ale jutro się za to zabiorę i sprawdzę co i jak:d dzięki za rady pozdrawiam:)

Samochód na lewarek i zakręć kołem, jeżeli łożysko całkiem już padło (skoro wyje w czasie jazdy to napewno tak jest) to powinieneś słyszeć szum jakby piach w nim był.

Koszt nowej oryginalnej piasty to około 280 zł - tyle dawałem na jesieni.

280 zł - tyle dawałem na jesieni.

90zł używka zrobiłem nią już 40 tyś i nie wyje wiec była ok... ale ryzyko też jest że długo na niej nie pojeżdże...

• 2 weeks later...
Guest VECTRA_OBI

podepnę się pod temat w mojej vectrze jakieś kilka dni temu zaczeło mi w prawym tylnym kole pukac tak jak by była krzywa felga i biła czy to znak ze piasta niedługo sie rozleci ???;/;/;/;/ a puka podczas jazdy na wprost a przy skręcaniu troszke bardziej puka ;/

• 2 months later...