Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Zbieżność, geometria?

mlodyaht
 Share

Recommended Posts

witam.

W sobote zdecydowałem się zmienić laczki na leteni. Zauwazyłem że 2 opony wykazują sporw zuzycie na ich wewnętrznych stronach bieznika. Nie jestem pewny ale opony te w zszłym roku były zamontowane z tyłu. Z tego co wiem to kątów ani zbieżności nie ustawia się na tylnich kołach :/. Dodam że na przodznie geometria tez byłą robiona zeszłym roku po wymianie drążków i innych części zawieszenia( tam jeszcze wachacz był itp).

Mam troszke większe laczki niż standardowo 205. może to ma coś wspólnego?

Jak myslicie.

doczytałem że wszystkim ścina wew strone opny. Czy mi się wydaje czy to jest jakiś bubel. To zarypiście skraca żywotność opony:(. Jak to naprawić.

Czy fakt że sam zmieniałem amortyzatory tylnie mógł mieć wpływa na zmiane kata pochylenia. w moim wypadku byłoby to zbyt duże pochylenie ujemne. Ale co je spowodowało

Edited by mlodyaht

doczytałem że wszystkim ścina wew strone opny. Czy mi się wydaje czy to jest jakiś bubel. To zarypiście skraca żywotność opony:(. Jak to naprawić.

Czy fakt że sam zmieniałem amortyzatory tylnie mógł mieć wpływa na zmiane kata pochylenia. w moim wypadku byłoby to zbyt duże pochylenie ujemne. Ale co je spowodowało

nie wiem jakie masz z tyłu zawieszenie, wachacz czy belkę...

jak belka to:

- krzywa belka

- krzywa piasta

- łożyska, chociaż tez nie zawsze...

jak masz wachacze to:

- obnizone zawieszenie często "wypacza kąty", czy jest to mozliwe w vectrze nie wiem...

no i cała przeszłość auta, stłuczki wypadki - ale to raczej odbijało by się tylko na jednej stronie...

witam.

W sobote zdecydowałem się zmienić laczki na leteni. Zauwazyłem że 2 opony wykazują sporw zuzycie na ich wewnętrznych stronach bieznika. Nie jestem pewny ale opony te w zszłym roku były zamontowane z tyłu. Z tego co wiem to kątów ani zbieżności nie ustawia się na tylnich kołach :/. Dodam że na przodznie geometria tez byłą robiona zeszłym roku po wymianie drążków i innych części zawieszenia( tam jeszcze wachacz był itp).

Mam troszke większe laczki niż standardowo 205. może to ma coś wspólnego?

Jak myslicie.

nie wiem jak w VA ale w VB ustawia się tył i przód, jesienią byłem na geometri całego auta i przestawiali tez tył a winą była prawdopodobnie wymiana tulei lub wachacza bo zostały niesymetrycznie przykręcone.

Też mam 205/55/R16.

Guest kaliber_9mm

w vectrze a nie ustawia sie z tylu katow, problemem moga byc tez zuzyte sprezyny.. a co do opon 205 to nie sa wcale taki duze, tez mam 205/50 i mi nie scina opon

Edited by kaliber_9mm