Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Rozkrecanie pompy prozniowej?

Guest pepe_lodz
 Share

Recommended Posts

Guest pepe_lodz

Witam

Czy mozna rozkrecic pompe prozniowa ? po odkreceniu od obudowy silnika od wewnatrz sa trzy sruby TORX. Chcialem ja rozkrecic na dwie czesci ze wzgledu ze wydaje mi sie ze na polaczeniu tych wlasnie dwoch czesci pompy cieknie mi olej i chce zobaczyc czemu i jakos ja uszczelnic. tylko pytanie czy jest to mozliwe ? Jak ona jest w srodku tam zbudowana ? rozkrecal ktos i wie ? Podcisnienie mam bardzo dobre bo ok -0.9 ale wlasnie leci z niej olej i martwi mnie to. Prosze o jakas pomoc. Pompa dziala ok poza lecacym olejem ktory zalewa mi obudowe silnika.

Guest pepe_lodz

uszczelka miedzy pompa a obudowa silnika juz byla wymieniona nawet pozniej na silikon wklejalem i teraz widze ze najwyrazniej na skladaniu pompy leci bo pompa sklada sie jakby z 2 czesci i jest skrecona od srodka (czyli po odkreceniu od obudowy silnika)

Guest michi87

mozna bez problemu rozkrecic :)

ja z ciekawosci stara rozkrecalem i w srodku jest ,, konstrukcja cepa,, :) wiec nic nie zepsujesz :)

Guest michi87

jak zdjąć i wymienić pompe prozniową jest porada

a tu jak ja rozebrac i sprawdzić

potrzebne klucze torx nie wiem jakie ale dwa rozne rozmiary

szmatka do wycierania

ok 50ml oleju takiego jak jest w silniku(potrzebny zeby wlac w pompke zeby na sucho nie chodzila po zlozeniu , pi razy drzwi kazdy zobaczy ile mu wycieklo i z kad wiec bedzie wiedziec ile wlac)

post-29866-1238484476_thumb.jpg

post-29866-1238484503_thumb.jpg

Edited by michi87

Guest pepe_lodz

oki pompe juz rozebralem i sleilem na silikon i dziala ok. Wyciekow nie ma juz zadnych :)

Zapomnialem zabrac tylko aparatu zeby zrobic fotki ale kolega "michi87" dodal takie jak trzeba. Polecam do takiej zabawy silikon(szczeliwo) czarne firmy WURTH. Klei super , nawet po kilku min mozna jechac autem i jak olej dostanie sie do klejenia to silikon i tak zlapie i wyprze olej. Silikon dostalem od kolegi serwisanta FIATA bo takiego uzywaja tam. Kosztuje sporo bo mala tubka ok 40 zl ale warto.

Oki opisze jak ja to zrobilem

Rozkrecilem pompe jak na zdjeciach powyzej. Wszystko trzeba dobrze wymyc benzyna ekstrakcyjna. Nawet otworki od podcisnienia hamulcow i zaworko trzeba dobrze przeplukac np strzykawka. Nastepnie posmarowalem lekko olejem powierzchnie gdzie trze i obraca sie ten klocek (chyba plastikowy czy z innego materialu) , klocek tez posmarowalem lekko. Uszczelke ta czerwona dobrze odtluscilem i pod nia w ten rowek w ktorym siedzi wsadzilem silikon o ktorym wyzej pisalem. Wlozylem uszczelke i na nia tez nanioslem silikon. Nastepnie zlozylem obie czesci pompy do kupy i skrecilem z czuciem 3 sruby TORX, mowie z czuciem zeby nie przekrecic gwintu bo to aluminium. Nastepnie wyjalem i tak samo na silikon wkleilem uszczelke miedzy silnikiem i pompa (taka czarna tym razem). Odtlucilem tez dobrze powierzchnie gdzie pompa styka sie z silnikiem i przykrecilem pompe tez z wyczuciem !!! Auto postalo gdzies z godzinke , odpalilem na wolnych obrotach( nie gazowac bron boze zeby zeby do pompy tam gdzie jest tarcie nalecial olej silnikowy i ja nasmarowal) Autko chodzilo sobie tak z 15 min na wolnych obrotach. I juz nie mam wyciekow z pompy :)

Jak cos pytac a odpowiem :)

Edited by pepe_lodz

• 2 weeks later...
Guest michi87

dodam tylko że ta na zdjęciach jest do d...

można zobaczyć rowki i wytarcia na elementach....

nowej jeszcze nie rozkręcałem bo dobrze ssie :)