Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Porada montaż progów w przedlifcie

Primex
 Share

Recommended Posts

• 2 weeks later...
Guest ronaldo

Przecież te progi to zbiorniki syfu wszelakiego,wilgoci i różnych ciekawych szczególnie PROKOROZYJNYCH zjawisk!!!Na cholerę takie coś potrzebne???

Edited by ronaldo

Przecież te progi to zbiorniki syfu wszelakiego,wilgoci i różnych ciekawych szczególnie PROKOROZYJNYCH zjawisk!!!Na cholerę takie coś potrzebne???

Np. żeby było ładniej B) . komentarz bez sensu... :huh:

Edited by slboss

• 1 month later...

Ładna porada :-)

Na zdjęciu widzę zestaw narzędzi w walizeczce, taki chyba z allegro. Jaki kupiłes i jak sie sprawują i ile był wart?? bo sam się przymierzam do kupna takiego lub podobnego :-)

Guest g_stanislaw

>Np. żeby było ładniej. komentarz bez sensu...

Bez sensu, to jest ta listwa. Ani to ładne; ani praktyczne (błoto, wilgoć, korozja); ani bezpieczne (nawiercając progi, zmniejsza się ich wytrzymałość i inne niż przewidział konstruktor kierunki działania sił przy dzwonie).

Edited by g_stanislaw

Mam pytanie do autora tej Porady. Jak dokładnie wymierzyłeś gdzie wywiercic te otwory w progu ? Nałożyłeś progi, odrysowałeś profil i co potem ? Pisałeś że trzeba odmierzyć ale nie wiem jaką metodą odmierzyć otwory żeby potem precyzyjnie pasowały te czarne plastiki do całych progów. Jeśli można to wyjaśnij to bardziej dokładnie. Z góry dziekuje

Edited by blezi

Ciężko z tym było, ale wyszło równo. Odmierzyłem linię, następnie wysokość zewnętrzną progu do środka uchwytu. Między śrubami w uchwycie było bodajże 18cm, potem odmierzałem odległość między uchwytami i przenosiłem na próg w aucie. Generalnie to mierzyłem na oko, bo miałem delikatną możliwość korekcji na wkręcie. Ciężko to opisać, trzeba po prostu wziąć próg, uchwyty i kombinować.

Ciężko z tym było, ale wyszło równo. Odmierzyłem linię, następnie wysokość zewnętrzną progu do środka uchwytu. Między śrubami w uchwycie było bodajże 18cm, potem odmierzałem odległość między uchwytami i przenosiłem na próg w aucie. Generalnie to mierzyłem na oko, bo miałem delikatną możliwość korekcji na wkręcie. Ciężko to opisać, trzeba po prostu wziąć próg, uchwyty i kombinować.

Ok dzięki trzeba bedzie to robic ostroznie żeby nie sknocić. A jeszcze jedno, te kołki od spodu wierciłeś i montowałeś dopiero po wciśnięciu progu już w czarne plastiki i jak progi były na aucie ?

Primex,a powiedz ile kosztuje te 10 uchwytow i komplet kolkow? W ASO kupowales? Ile sie mniej wiecej czeka na nie?

Pytam bo tez mnie teraz taki projekt czeka :)

Za wszystko w ASO zapłaciłem około 40zł chyba, nie czekałem nic, bo wszystko mieli na miejscu.

Super porada, dzięki. Mi ostatnio jak auto podnosili to zerwali próg i będę musiał go zdemontować i powymieniać te uchwyty do mocowania progów.

Primex,a powiedz ile kosztuje te 10 uchwytow i komplet kolkow? W ASO kupowales? Ile sie mniej wiecej czeka na nie?

Pytam bo tez mnie teraz taki projekt czeka :)

U Stachowiaka 1szt listwy mocujacej 3,50PLN http://allegro.pl/item628641460_zaczep_zac...gu_opel_gm.html

• 2 weeks later...

witam, moze mi ktos powiedziec jak zdjac listwy boczne z drzwi przednich od kierowcy i pasazera? one sa przyklejane czy na jakis szynach bo sie nie orientuje

pzd

witam, moze mi ktos powiedziec jak zdjac listwy boczne z drzwi przednich od kierowcy i pasazera? one sa przyklejane czy na jakis szynach bo sie nie orientuje

pzd

sa klejone

• 2 months later...

koledzy oprócz spinki do listwy progowej ida jakieś kołki wkładane od dolu oraz na malą zaślepkę listwy z tyłu....

musze poprawic mocowania i nie wiem skąd wziąc tekie kołki ...

z ASO. Ja te kołki pod spodem zastąpiłem nitami, tak samo przymocowałem boczne zaślepki. Trzymają się idealnie.

Ktoś tam na początku pisał, że to źródło korozji. Kilka dni temu zajrzałem do wierconych otworów w błotnikach i po pół roku nie ma śladu rudej.

Edited by Primex

Siemka zapomniałem wstawic zdjęcia jak wyszły mi te progi w mojej Viki. Wiec teraz wstawie. Widac roznice na jednym zdjeciu bez progow a na drogim z progami:)

post-6964-1251489959_thumb.jpg

post-6964-1251489970_thumb.jpg

• 2 months later...

a czy te progi są zamienne między poszczególnymi wersjami nadwozia Konkretnie czy do kombi pasują np. z sedana? czy muszą być z kombi?

Edited by pazdi3

• 1 month later...