Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Ciekawostka

Guest elbram
 Share

Recommended Posts

Guest elbram

Hejka.

Nie wiem czy wiecie ale jeżeli chodzi o vikusie z centralnym zamkiem to jest mała sztuczka.

Mój kluczyk tak zresztą jak wasze otwiera drzwi KIEROWCY w większości vectr A.

Jak na Razie to tylko do viki w budzie GLS nie pasował-nie wiem czy to ma coś do rzeczy.Ale za to z tego samego gls moją otwierało. Sprawdzalem u typa który mi sprzedał vikusia, bo miał jeszce dwie, u kumpli też i raz dla śmiechu na parkingu komuś autko otworzyłem i zamknąłem.

Nie pasuje do drzwi pasażera , do bagażnika i stacyjki.

Ale tak to idzie do autka się dostać bez problemu drzwiczkami kierowcy a wtedy praktycznie wszystko twoje.

Nawet jak alarm jest to w sumie kto ci zwruci uwage jak masz kluczyk w ręku.Pilot się mógł zepsuć a co to zaproblem otworzyc maske i wyrwać kabelki.

Jak narazie sprawdzałem na 8 vikusiach i tylko do gls nie pasowało.

Bo w sumie na siłe to potem nawet na policji nie przyjmą zgłoszenia bo śladów włamania nie bedzie.

W sumie wydaje mi się że to może kwestia powyrabianych zamków ze względu na to że najczęściej używane są ale z drugiej strony do stacyjki wtedy też by pasowało. I do mojej GLS też bo starsza od tej drugiej, a nie pasuje. Chociaż w sumie gls zawsze otwierałem z pilota. Więc zamek jest prawie nie używany. Niewiem.

Może to taki trick serwisowy ala "kluczyk łamak".

Pytanko się nasuwa dla czemu tak jest i co z tym zrobić? Bo niechce wymieniać wszystkich zamków na nowe a nosić jeden kluczyk do drzwi a drugi do reszty niewygodnie.

Guest GuLuN

Z tego co wiem z autopsji to jest to myk serwisowy w starszych citroenach też tak było kluczykiem od CX można było otworzyć BX

Jak rozbierzesz wkładkę to dowiesz się co jest na rzeczy. Miałem to samo w kadecie, wymieniłem obudowę wkładki zamka i od tego momentu dało się go otworzyć tylko właściwym kluczem.

Może i to to. Co nie zmienia faktu że. 8/10 vectr da się tak otworzyć. :lol:

tez to zauwazyłem jak Fazzer otworzył swoim kluczykiem moje auto, wsadził kluczyk do stacyjki zeby sprawdzic czy odpali i nie odpalił....... ale myk tego typu ze potem to ja nawet swoim nie mogłem swojego auta odpalic :D i na parkingu rozrywalismy stacyjke :lol:

wymieniłem obudowę wkładki zamka i od tego momentu dało się go otworzyć tylko właściwym kluczem.

bo to właśnie polega na wyrobionej wkładce

8/10 vectr da się tak otworzyć

8/10 to się otwiera śrubokrętem w 10 sekund - nie trzeba kluczyka

Guest elbram

esiuabek- w sumie wiem o co kaman z tą wkładką mialem tak w klapie od transportera. 10 groszówką otwierałem.

Ale tu tak nie da rady musi być kluczyk od vectry. Kluczyk od partnera podobny jest i nie otwiera. od 405 i matiza też nie.

Z tego co zauważylem to naprawde tylko vectroski kluczyk daje rady.

Zubek- Śrubokrętem też sie nie otwiera.

Bo 8/10 obojętnie jakim kluczykiem vectroskim a te pozostałe dwie śrubokrętem :lol: