Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

światła dzienne Vectra A

Guest dyzio0394
 Share

Recommended Posts

Guest dyzio0394

Prosiłbym bardzo o jakiś opis i schemat jak zrobić światła w VECTRZE A, żeby po odpalenie silnika światła się zapalały a po zgaszeniu wyłączały. Bardzo proszę o pomoc dyzio0394 :D

Prosiłbym bardzo o jakiś opis i schemat jak zrobić światła w VECTRZE A, żeby po odpalenie silnika światła się zapalały a po zgaszeniu wyłączały. Bardzo proszę o pomoc dyzio0394 :D

Użyj szukajki, ew. allegro, firma B0-CAR robi dobre zamienniki oryginału modułu K59 - czyli świateł skandynawskich. Generalnie poczytaj i używaj szukajki ;)

Tutaj masz linka do tego cuda: http://www.allegro.pl/item584615517_automa...k59_bo_car.html

Jak masz blaszki w skrzynce bezpieczników oraz wyprowadzoną kostkę pod taki oryginalny włącznik świateł skandynawskich, to masz problem z głowy, kupujesz, montujesz i masz bez ingerencji w kable ;)

• 4 weeks later...
Guest bogpol

Mam zamiar kupić do swojej VA zestaw do samodzielnego montażu - światła H4 - Xenon HID 6000K może ktoś już montował taki zestaw? Jeżeli tak to czy prosty jest montaż no i oczywiście czy działają światła?

Mam zamiar kupić do swojej VA zestaw do samodzielnego montażu - światła H4 - Xenon HID 6000K może ktoś już montował taki zestaw? Jeżeli tak to czy prosty jest montaż no i oczywiście czy działają światła?

Po pierwsze, temat o ksenonach już był poruszany, jeśli nie masz sprysków reflektorów, oczywiście soczewek w lampach i lamp samopoziomujących się, to się za to nie zabieraj bo za długo z tym nie pojeździsz. Gliniarze są przeczuleni na ksenony w starych autach i chętnie wlepiają mandaty i zabierają dowody. Po drugie to nie ten temat, poszukaj w szukajce i poczytaj co i jak

Guest bogpol
Po pierwsze, temat o ksenonach już był poruszany, jeśli nie masz sprysków reflektorów, oczywiście soczewek w lampach i lamp samopoziomujących się, to się za to nie zabieraj bo za długo z tym nie pojeździsz. Gliniarze są przeczuleni na ksenony w starych autach i chętnie wlepiają mandaty i zabierają dowody. Po drugie to nie ten temat, poszukaj w szukajce i poczytaj co i jak

tak w ogóle chodzi mi o XENON bi 6000K H4 jedyne dopuszczone Xenonki na drogach zestaw do samodzielnego montażu...

tak w ogóle chodzi mi o XENON bi 6000K H4 jedyne dopuszczone Xenonki na drogach zestaw do samodzielnego montażu...

Że jak? Maksymalna dopuszczalna barwa jaka może być to 4300k ;)

Także nie ma możliwości żeby były dopuszczone do użytku na drodze.

Masz różne certyfikaty, ale tylko do tego, że możesz hid'y bezpiecznie założyć w samochodzie i nic się nie stanie, ale nie możesz ich użytkować na drogach. Reflektor ma homologację na zwykłą żarówkę, a nie na żarnik ksenonowy.

Teoretycznie można założyć ksenony do każdego samochodu, ale jakim kosztem?

Nie wystarczy samo poziomowanie i spryskiwacze, muszą być jeszcze reflektory z homologacją na ksenon, a jak wiadomo w va nie było takich, także próbuj zakładać z vb, lub innych samochód :D

Sry za OT :)

• 2 weeks later...
Guest bogpol

Wbrew wszystkiemu zamontowałem taki zestaw: BIXENON H4 6000K, i to dzisiaj...przejechałem na próbę 100 km z CB radio zwracając uwagę na ingerencje kierowców jadących z przeciwka i nic, żadnych problemów świata nie oślepiają, jakbym miał porównać ze zwykłymi żarówkami H4 to o "niebo" lepsze światło jak w dzień.../ jedyną rzeczą na którą trzeba zwracać uwagę to opuścić światła przy obciążeniu samochodu/...

oto moja vapost-31076-1240947571_thumb.jpgz zestawem BIXENON 6000K

Edited by bogpol

Wbrew wszystkiemu zamontowałem taki zestaw: BIXENON H4 6000K, i to dzisiaj...przejechałem na próbę 100 km z CB radio zwracając uwagę na ingerencje kierowców jadących z przeciwka i nic, żadnych problemów świata nie oślepiają, jakbym miał porównać ze zwykłymi żarówkami H4 to o "niebo" lepsze światło jak w dzień.../ jedyną rzeczą na którą trzeba zwracać uwagę to opuścić światła przy obciążeniu samochodu/...

oto moja vapost-31076-1240947571_thumb.jpgz zestawem BIXENON 6000K

No tak, zrobiłeś jak uważałeś za słuszne. Powiem tak: ładnie to wygląda ale przepisy trochę nagiąłeś. Życzę aby nie odebrał Ci dowodu pierwszy lepszy patrol miśków ;)