Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

GID i info z komputera w trzech wierszach

Guest malpiszon
 Share

Recommended Posts

Guest malpiszon

Panowie mam CD30 MP3 z GID-em i wyświetla domyślnie wyświetlacz info z komputera w dwóch wierszach (a dokładnie są to range oraz chwilowe spalanko).

Czy jest możliwość aby wyświetlać mniejsze info w trzech wierszach jak na załączonej fotce czy to tylko z wyższymi modelami radia ?

signum9.jpg

Edited by malpiszon

Również mam CD30 MP3 i wyświetlacz mam taki jak na załączonym przez Ciebie zdjęciu (mam na myśli ilość i rozmieszczenie informacji).

Edited by zubek73
nie cytujemy fotek - usuwam cytat / zubek

Guest malpiszon

masz chyba rocznik 2008 a to foto jest wklejone właśnie z auta tego rocznika (na 90%)

ja mam 07 i mam na wyświetlaczu wszystko inne tak samo, ale jeśli chodzi o info z kompa to zamiast trzech wierszy są dwa z trochę większą czcionką

Hmm ... wynika, że Opel do samego końca wprowadzał zmiany, ciekawe czy można to zmienić softem komputera

ps. wyświetlacze mamy takie same, to są graficzne tzw. GID-y w odrożnieniu od kolorowego CID-a oraz wersji na Trzeci Świat :) zwanej TID-em w różnych wariantach. Na tym GID-zie można wyświetlić wszystko co dusza zapragnie w dość niezłej rozdzielczości, tylko mój komp albo moje radio wysyła inne dane do wyświetlenia :(

Edited by malpiszon

masz chyba rocznik 2008 a to foto jest wklejone właśnie z auta tego rocznika (na 90%)

ja mam 07 i mam na wyświetlaczu wszystko inne tak samo, ale jeśli chodzi o info z kompa to zamiast trzech wierszy są dwa z trochę większą czcionką

Hmm ... wynika, że Opel do samego końca wprowadzał zmiany, ciekawe czy można to zmienić softem komputera

ps. wyświetlacze mamy takie same, to są graficzne tzw. GID-y w odrożnieniu od kolorowego CID-a oraz wersji na Trzeci Świat :) zwanej TID-em w różnych wariantach. Na tym GID-zie można wyświetlić wszystko co dusza zapragnie w dość niezłej rozdzielczości, tylko mój komp albo moje radio wysyła inne dane do wyświetlenia :(

Rocznik 2008, zgadza się. Czy u Ciebie da się zmienić sposób wyświetlania informacji z komputera to nie wiem. Wydaje mi się, że jeśli mamy takie same wyświetlacze to w sumie powinna być taka możliwość, może wypowie się ktoś komu wyświetlają się informacje takie jak u Ciebie. Ja na początek podjechałbym na Twoim miejscu do ASO i zapytał o to, w sumie przecież za to nie każą Ci chyba płacić.

Ja sie podłącze do tematu,

o tuż zdałem wczoraj pytanie w ASO czy można jakoś wyłączyć powiadamianie że temperatura jest poniżej np 3 stopni ?? i dowiedziałem sie że nie (miałem wrażenie że koleś tak naprawdę nie wie) - szczerze powiedziawszy strasznie mnie denerwuje to ciągłe potwierdzanie - lepszy był patent w Astrze II gdzie pokazywała sie gwiazdka:) - czy da sie to jakoś zmienić?

Ja sie podłącze do tematu,

o tuż zdałem wczoraj pytanie w ASO czy można jakoś wyłączyć powiadamianie że temperatura jest poniżej np 3 stopni ?? i dowiedziałem sie że nie (miałem wrażenie że koleś tak naprawdę nie wie) - szczerze powiedziawszy strasznie mnie denerwuje to ciągłe potwierdzanie - lepszy był patent w Astrze II gdzie pokazywała sie gwiazdka:) - czy da sie to jakoś zmienić?

Jest możliwość wyłączenia tego ostrzeżenia.

Ja też mam CDMP3 i GIDa, produkcja koniec listopada 2007 i jest info 3-wierszowe. Powodzenia.

Tylko TECH2 :(

No ja może po niedzieli sprawdze, czy OP-COM-em da to rade zrobić

Guest malpiszon

Mattoid albo Luc (tylko nie obaj na raz :) ) możecie wywołać ukryte menu i sprawdzić (a najlepiej zrobić fotkę) jaka jest wersja softu. To jest taki ekran z wersjami HW i SW.

Edited by malpiszon

Mattoid albo Luc (tylko nie obaj na raz :) ) możecie wywołać ukryte menu i sprawdzić (a najlepiej zrobić fotkę) jaka jest wersja softu. To jest taki ekran z wersjami HW i SW.

OK. Mogę jutro spróbować ale dodam jeszcze, że mam kumpla, który ma przedliftową VC z 2004 r. i też ma wyświetlacz 3-wierszowy.

Guest malpiszon
OK. Mogę jutro spróbować ale dodam jeszcze, że mam kumpla, który ma przedliftową VC z 2004 r. i też ma wyświetlacz 3-wierszowy.

tzn. tylko, że by się dobrze rozumieli :) mój wyświetlacz nie jest 3-wierszowy tylko w sekcji środkowej ma tylko dwa wiersze info z komputera: zasięg i spalanie chwilowe a Wy macie tam 3 xinfo

Czy ktoś się orientuje czy to jest konfigurowalne czy co ?

Pierwszy !!!

Tak to wygląda u mnie.

Może się przyda.

No i tu robi się bardzo ciekawie. Moje auto jest rocznik 2007 ale ma tu zupełnie starsze wersje. Nie pamiętam już dokładnie ale tam gdzie HW ma chyba 2006 ale tam gdzie SW ma 2004 !!!!! co mnie zawsze bardzo śmieszyło, że SW jest starszy niż HW hihi

Czy ktoś się orientuje czy to tylko kwestia update'u softu (który niby także zwiększza trochę power poniżej 2000 obrotów) ????

HELP, chcę mieć 3x info na moim GID-zie !

Luc - masz HW 17.10.2007 czy zupełną świeżynkę w momenciu, gdy wyprodukowywano :) Twoje auto. Czy też miałeś update softu ?

Mattoid - jak widzisz mało realne, żeby w 2004 ktoś miał tak samo na wyświetlaczu jak Wy, chyba, że update'ował soft a może nawet i hardware ?

ps. to mój wyświetlacz

gid1bir1.jpg

Edited by malpiszon

Mattoid - jak widzisz mało realne, żeby w 2004 ktoś miał tak samo na wyświetlaczu jak Wy, chyba, że update'ował soft a może nawet i hardware ?

Nie zastanawiałem się nad realnością. Spytałeś, a ja odpowiedziałem. Mój znajomy w przedliftowej VC GTS ma wyświetlacz podający 3 informacje:

1. zasięg

2. średnie spalanie

3. aktualne spalanie

On akurat ma komp w angielskiej wersji, ja w polskiej

O ile wiem nic nie update'ował

Edited by mattoid

Guest malpiszon

ok, w takim razie to jest cenne info (nie byłem pewien czy nie mylisz GID-a z TID-em). Tylko teraz pytanie jakie miał radio, CD30 ? - choć ok w sumie co mi to da ?

Pytanie czy ktoś wie ? hmmm czy potrójne info na wyświetlaczu to kwestia:

- hardware'u wyświetlacza (raczej na pewno nie)

- softu wyświetlacza (chyba na pewno nie)

- softu komputera (chyba tak ?)

Był tu ktoś (chyba radeq) kto robił update softu kompa ? I miał GID-a i CDMP3 naturlich !! ?

Edited by malpiszon

ok, w takim razie to jest cenne info (nie byłem pewien czy nie mylisz GID-a z TID-em). Tylko teraz pytanie jakie miał radio, CD30 ? - choć ok w sumie co mi to da ?

Pytanie czy ktoś wie ? hmmm czy potrójne info na wyświetlaczu to kwestia:

- hardware'u wyświetlacza (raczej na pewno nie)

- softu wyświetlacza (chyba na pewno nie)

- softu komputera (chyba tak ?)

Był tu ktoś (chyba radeq) kto robił update softu kompa ? I miał GID-a i CDMP3 naturlich !! ?

Jeśli chodzi o radio to raczej CD30, nie obsługuje mp3.

Luc - masz HW 17.10.2007 czy zupełną świeżynkę w momenciu, gdy wyprodukowywano :) Twoje auto. Czy też miałeś update softu ?

Nic nie updatowałem. U mnie SW też jest starszy niż HW. Od czego to są skróty, hardware i software?

CD30 występuje w dwóch wersjach:

- bez obsługi plików mp3 i

- CD 30 MP3 z obsługą takowych i siódmym głośnikiem w podszybiu.

Edited by luc

Guest malpiszon

łoj no dobra ja tak pisałem skrótem, chodzi mi zawsze o CD30 MP3

HW, SW nie mam pojęcia co to, sam wymyśliłem, że to hardware i software :lol:

a z innej beczki - te spalanie średnie co wam pokazuje na głównym ekranie to BC1, BC2 czy jeszcze jakiś osobny licznik ?

Edited by malpiszon

Nic nie updatowałem. U mnie SW też jest starszy niż HW. Od czego to są skróty, hardware i software?

CD30 występuje w dwóch wersjach:

- bez obsługi plików mp3 i

- CD 30 MP3 z obsługą takowych i siódmym głośnikiem w podszybiu.

Ja mam CD30MP3. Mój kumpel CD30 (bez obsługi mp3). Obaj mamy pełną informację na wyświetlaczu. Moja VC 2008, jego 2004.

a z innej beczki - te spalanie średnie co wam pokazuje na głównym ekranie to BC1, BC2 czy jeszcze jakiś osobny licznik ?

To jest spalanie średnie z BC1.

• 3 years later...

Dziś aktywowałem BC, VC po lifcie, CD30 mp3 bez przycisków w manetce. Na głównym wyświetlaczu nie mam żadnego info z BC. Mechanik mówił, że jakąś kombinacją przycisków numerycznych na radio, można umieścic info z BC.

Jest taka mozliwośc?

Ktoś kto to aktywował nie zna sie na rzeczy, w DIS musisz aktywowac funkcje "komputer pokladowy".

Osobie która to robiła zwróc uwagę żeby sprawdził rozmiar opon zaprogramowanych w aucie, bo inaczej spalanie będzie przeklamane.

Ktoś kto to aktywował nie zna sie na rzeczy, w DIS musisz aktywowac funkcje "komputer pokladowy".

Osobie która to robiła zwróc uwagę żeby sprawdził rozmiar opon zaprogramowanych w aucie, bo inaczej spalanie będzie przeklamane.

Szybciej napisałem niz pomyślałem ... miałem na myśli, możliwość wyświetlania info z BC razem z radio, tak jak na ekranie z początku wątku, wydaje mi sie, ze mam taki sam ... aktualizacja, ja mam ekranik z zakladkami na gorze (radio, telefon, komputer)

Czy w zawiazku z tym, powyzsza odpowiedx jest aktualna?

Edited by ccamillo