Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Followers 0
Shinneko

Wyposażenie

49 posts in this topic

Witam,

Jeśli ktoś ma to bardzo proszę o umieszczenie PDFa z wyposażeniem standardowym VC z 2006 roku. Chodzi mi o polifta.

Domyślam się że może być problem ze znalezieniem czegoś tak archiwalnego ale może ktoś z was posiada coś takiego. Widzicie jestem w trakcie zakupu tego samochodu z silnikiem 1.9 CDTi 120KM i tak się zastanawiam co on posiada w wyposażeniu standardowym. Ma klimatyzację ale nie jest to tak do końca klima automatyczna, tylko problem polega na tym że całkiem manualna to ona też nie jest. Wiatrak ma pozycję auto i reguluje temperaturę. Ale pokrętło jest manualne z wypisanymi stopniami celcjusza. Nie mam lampek do czytania z przodu i szyb elektrycznych z tyłu ale mam halogeny i pakiet OPC line tylko nie wiem który

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/sad@2x.png 2x" width="20" height="20">

Właściciel sam nie wie co ma i nie jestem w stanie wyciągnąć tego od niego. A może się orientujecie czy serwis opla jest w stanie mi powiedzieć jakie było wyposażenie tego samochodu przy sprzedaży?

Powiedzcie mi jeszcze czy ten samochód z przebiegiem 70.000 KM za 38.000 zł to dużo czy nie?

0

Posted (edited)

wyślij mi VIN (numer nadwozia) tego auta (na PW) to jutro podam Ci pełną listę wyposażenia tego auta

Please login or register to see this quote.

To raczej podejrzanie mało. Z przebiegiem to raczej bym uważał bo teraz wszystko kręcą - lepiej sprawdzić.

Co do klimy to było coś takiego jak klima "półautomatyczna" i zapewne to masz na wyposażeniu

PS. Temat przeniosę do działu zakupów

Edited by zubek73
0

Oczywiście zaprowadziłem go do znajomego mechanika. Powiedział że nie ma się do czego przyczepić. Sprawdził zawieszenie na urządzeniach stacji diagnostycznej i powiedział że wszystko OK. Samochód jest z sierpnia 2006 i 70k przebiegu to chyba nie jest jakoś strasznie mało. Szczególnie że auto jest krajowe i nie było ganiane po niemieckich autostradach. Z moich wyliczeń wychodzi jakieś 28k rocznie czyli jak na polskie warunki to jest OK. Problem polega na tym że kluczyk jest jeden i książki serwisowej jest kopia a nie oryginał bo gdzieś zaginęła. Obtarty tył i rysa na drzwiach (to zrobię w sierpniu jak zabiorę na przegląd). Ten znajomy mechanik jest przede wszystkim blacharzem. A poza tym robi proste rzeczy typu wymiana oleju, klocków itp. Nie powinien ze mnie zedrzeć. Szczególnie że zostawiłem u niego sporo kasy za robienie punto.

Teraz czekam na odbiór nowego samochodu przez poprzedniego właściciela. Wtedy będę mógł VC zabrać do swojego garażu

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

0

Witam

Od tygodnia jestem właścicielem VC 1,9 CDTI 120 KM, 2005 hatchback. Prosił bym szanowne grono o pomoc w ustaleniu wersji wyposażenia. Jest mi to potrzebne do ubezpieczenia (składka waha się, w zależności od wersji wyposażenia). Samochód kupiony w kraju z następującym wyposażeniem: 6-8 poduszek, klima dwustrefowa, radio cd30MP3, duży-monochromatyczny wyświetlacz bez uaktywnionego komputera-tylko timer, elektryka przód( tył korby), central sterowany z pilota bez autoalarmu, el. lusterka, tapicerka materiałowa, felgi 16", halogeny, schowek na tunelu bez rolety.To chyba najważniejsze rzeczy....

Poza tym auto ma przejechane 131 tkm i nie był wymieniany rozrząd. Poradźcie czy wymieniać, czy czekać do 150 tkm.....

Pozdrawiam Petus

0

Ja ci powiem tylko w sprawie rozrzadu: WYMIENIAC!

150 tkm bylo chyba na poczatku produkcji tego silnika, ale z powodu usterek pozniej ten okres zmalal chyba do 100tkm

0

Dzięki za radę, napewno zaraz wymienię. A co do reszty, ma ktoś jakąś koncepcję? Ewentualnie podpowiedzcie gdzie to można znaleźć?

0

Czasem w VIN jest zapisana wersja. Nie zawsze więc nie gwarantuję ale mogę spróbować (PW).

Rozrząd zmieniaj od razu. 150 to tylko w książkach piszą. ASO zmieniają przy ok. 120.

0

a czy nie będzie problemu z atutocasco przy jednym kluczyku ,żeby Ci nie skubneli za pomocą drugiego

0

Serdeczne dzięki za pomoc. Bardzo mi to pomogło.

0

Posted (edited)

Problemu nie powinno być bo już od dawna go nie ma a ja mam zamiar to zgłosić do ubezpieczyciela. Poprzedni właściciel ubezpieczył bez problemu. Poza tym znalazłem na forum że jest gość (bobik.pl) który mi to w miarę tanio zrobi. I będzie wyglądał na oryginalny. Powiedzcie mi jeszcze czy drugi kluczyk wyglądał dokładnie tak samo? Czy jakiś inny? Pierwszy jest składany z pilotem.

Znalazłem na forum coś takiego:

Please login or register to see this link.

Powiedzcie mi czy jest sens to robić zaraz po kupnie czy może nic się nie stanie jeśli to zrobię w sierpniu podczas przeglądu.

Aha i jeszcze jedno pytanie: czy Z19DT ma bezkolizyjny rozrząd?

Edited by Shinneko
0

To zależy ole kasy na to przeznaczysz. A dzwoniłeś do tej firmy i pytałeś o ceny do VC (scyzoryk i zwykły) - i czy wogóle robią? Do VB robią .... Jakbyś dzwonił to wrzuć ceny w tym temacie.

0

W lublinie jest gosc co robi chyba wiekszosc fabrycznych kluczykow, nie wiem ile to kosztuje ale kilku znajomym juz albo naprawil albo zrobil kluczyki, otwiera tez zatrzasniete auta bez dodytania ich itp

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

0

Posted (edited)

Robią na 100% bo tak mają napisane na stronie. Tylko trzeba mieć numer kluczyka czy coś w tym stylu, bo bez tego nie robią. Jak odbiorę samochód to będę dzwonił i wstawię cenkę na forum. Edited by Shinneko
0

Posted (edited)

Witam

Znowu proszę o pomoc. Ponieważ kobiety (patrz moja żonka) inaczej postrzegają kolory proszę o rozkodowanie koloru 2HU. Według mnie to czarny z niebieską poświatą..... a dla mojej żony coś innego, napiszcie jak się to nazywa po"oplowsku".

Pzdr Petus

Edited by Petus
0

Posted (edited)

2HU to czarny Sapphire metalic.

Edited by Stettin
0

Dzięki za pomoc, jednak dla mojej żony to jest dalej szafirowy...... Coś nas jednak różni.......Takie życie.....

Pzdr

0

Posted (edited)

no niestety ale rózni

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20"> bo faceci rozrużniają tylko podstawowe barwy bodajrze ze 6 kolorów oczywiście inne tez widzą ale jest problem z z dokładnym określeniem odcieni, nie jeden facet jak idzie z kobitką wybierać farbe albo płytki to zawsze jest to problem

EDIT by ZIZ: a śliwka to owoc a nie kolor

Edited by ZIZ
0

Dołączę się od tematu , co sądzicie o tej Vectrze:

0

ten rocznik w takiej cenie ? i już pierwszy błąd pisze elektryczne szyby x4 a z tyłu korbki tempomatu chyba taż nie ma bo na manetce nic nie widać także dobrze go sprawdz

0

Posted (edited)

Jutro będę go oglądał. Sprawdziłem na szwedzkiej stronie i niby wszystko się zgadza. Samochód był wyrejestrowany 19 lutego więc raczej ciężko żeby jakieś większe naprawy robili tym bardziej że znalazłem poprzednią aukcję wystawioną na początku marca. Ale dopiero teraz zauważyłem te korbki z tyłu. Według Szwedów ten samochód ma wersję wyposażenia NJOY jakby ktoś miał dokładnie podane co wchodziło w skład wyposażenia to prosiłbym o podanie. No chyba że ktoś specjalnie założył rejestracje od innej Vectry. Podaję link do poprzedniej aukcji:

ale tu ma inne alufelgi na zimówkach chyba?

Sprawdziłem stronę szwedzką Opla i wynika z tego że w pakiecie NJOY tylne szyby podnoszone elektrycznie były za dopłatą. Wygląda na to że wszystko się zgadza

/emoticons/default_dry.png" alt="<_<">

Edited by bananana
0

O ile wiem, nie było Vectry C w wersji Njoy. No chyba, że coś takiego klepali na rynek szwedzki. U nas: Essentia, Elegance, Cosmo, Sport/GTS i OPC.

0

njoy to w PL były chyba corsy

masz VIN tego auta?

0

Samochód sprawdzony w ASO ( Opel Szpot ). Wszystko ok tylko dwie małe wyprawki lakiernicze , przednia i prawa boczna szyba była zmieniana. Jedynie co to klocki i tarcze do zrobienia. Ta cena to jest bez opłat i akcyzy. Zaliczka wpłacona.

Zaraz po kupnie zmieniam rozrząd.

W Szwecji były NJOY sprawdziłem na stronie Opla.

0

Posted (edited)

OK, Njoy czy nie Njoy, podaj VIN tego auta jak radzi zubek73, to się rozszyfruje co ma, a czego nie...

Edited by Javo
0

No i wysłałem VIN do żuberka

Chciałem serdecznie podziękować za opis. Tak się tylko zastanawiam co to znaczy:

- Z POJAZDEM SPECJALNYM OPLA

- OBNIŻONE PODWOZIE SPORTOWE

No i powiedzcie mi co jest nietypowe dla tego modelu?

0