Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

viki2004_3.2

naprawa CIM ?

Recommended Posts

pytam bo nieznalazłem nigdzie odpowiedzi co to może być i od czego zacząc mam taki błąd B3601 - Obwód przekaźnika blokowania kluczyka, wadliwe działanie
(04) - Obecny

Please login or register to see this quote.

Tak wiem. Znowu jak dekoduje vin na innej stronie to wyskakuje 27.12.2002r w dowodzie tez mam wbity 2002r

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Wysłane z fona

a w vinie masz 3 czy 2 ? Trzeba by było mieć homologację

Początek jest W0L0ZCF69310 czyli 3

czyli 2003 rok

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

To czasem nie baw się w żadne naprawianie. Tylko od razu wymieniaj. Pytanie jak SAS. Po Świętach, miałem pacjenta z XR, reanimowany gdzieś w 3-mieście, nowe układy, wsady i inne cuda. Auto nie odpaliło. Poszła moja płytka DL w Polskę i auto śmiga.

Btw. mam na zbyciu całe CIMy włącznie z kluczykami, scyzorykami, ale bez czujników - EB i UY reszta na PW. Przy sprawnym czujniku, zawsze tańsza opcja.

Edited by reset

XR jest nie naprawialny bo jest na procku, reszta daje się naprawiać ale to też z różnych skutkiem niestety

Tak ja dokładnie zrobiłem i mam spokój !

a sprawny sas ze starego cima sprzedałem

Buluś jak twierdzisz ze w GL nie ma czujnika SAS, a ja w przekłądni kierowniczej nie mam czujnika to na jakiej podstawie odbijają mi kierunkowskazy?

Jesteś pewny, że na maglownicy nie ma czujnika?

CIMy z czujnikami:

XR,GK,EB,DL,UY

Cimy bez czujników:

XU, GL, EC, DM,UZ

to nie mój wymysł tak po prostu jest

a czujnik jest albo tu albo tu skoro masz GL i nie jest to kombinacja że obudowa GL a flaki od np GK to czujnik musi być na maglu

tak jak pisze buluś z tym że jak nikt nie zmienił cima (ja mam tu i tu

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20"> )

za odbijanie kierunkowskazów czy to w cimie z czujnikiem czy bez odpowiada cim zawsze

/emoticons/default_ok.gif" alt=":ok:">

Witajcie, chyba mi siada CIM w moim Opelku. Gdzie w Białymstoku mogę sprawdzić/naprawić ten moduł za rozsądną cenę? Wcześniej widziałem wpis o warsztacie w Fastach - ma ktoś do nich jakieś namiary?

Samochód: Opel Vectra C 2002 r. (przed liftem), 1.8 GTS

Pozdrawiam

misiek

CIMu z z 2002 roku nie naprawisz, chyba że pada Ci sam SAS to można go wymienić, jak problem jest z cimem to musisz szukać innego

napisz jakie masz objawy jeszcze

Objawy są tego typu: raz się zawiesiły zegary, raz nie chciał odpalić - po kilkunastu próbach się udało, innym razem nie paliły się kontrolki migaczy. Nie wiem czy to po woli nie wina modułu, a że czasami jeździ się w trasę to trochę strach żeby padł mi samochód gdzieś daleko od domu.

kierunki odbijają ?

XR często robi problemy z odpalaniem więc możliwe że to cim, warto było by sprawdzić błędy jeszcze

OK, ponawiam pytanie kto w Białymstoku lub okolicach się w tym specjalizuje? Nie chodzi o ASO

/emoticons/default_happy.png" alt="^_^" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/happy@2x.png 2x" width="20" height="20">

W temacie o polecanych mechanikach na podlasiu był z tego co pamiętam do niego kontakt. Jeśli Fasty to chyba to jest ten zakład, ale sprawdź w oddziale podlaskim, albo niech ktoś potwierdzi, bo nie jestem pewien.

Auto Elektromechanika - Marcin Przekop
Adres

ul. Łyskowska 2 lok. 1
15-694 Fasty

Na pewno nie mam czujnika przy przekładni .oczywiście ten czujnik powinien się znajdować zaraz pod mocowaniem przegubu kolumny kierowniczej zgadza się ?. jakiś czas temu była zmieniana przekładnia kierownicza i ponoć od tamtego momentu świeci kontrolka na kierownicy , może ktoś złą maglownice założył. szukałem wiązki elektrycznej do czujnika w przekładni i nie znalazłem . Panowie ale jak to jest . Jak ja mam CIM bez czujnika skrętu i nie ma go przy przekładni to w jaki sposób odbijają kierunkowskazy , moim rozumowaniem musi być sygnał z tego czujnika ze by kierunki rozłączało . Wspomaganie nie korzysta z tego czujnika?

Edited by pufocek

poczytaj posty wcześniej

/emoticons/default_ok.gif" alt=":ok:"> (przynajmniej moje jak ci sie nie chce innych

/emoticons/default_ph34r.png" alt=":ph34r:" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/ph34r@2x.png 2x" width="20" height="20"> )

wspomaganie idzie z czujnika na maglu lub z cima

Witam,

Mam prośbę.Szukam fachowca od cim z okolic trójmiasta bądź Wejherowa ,pomorze ktoś? Pozdrawiam

Dzisiaj wlasnie wymienilismy czujnik skretu w CIM UY w polifcie. Dawca do czujnik od przedlifta, wiec pasuje. Poczatkowo wygiely sie dwa piny od poduszki (wchodza w kostke) i walilo bledami. Wkrotce zrobie fotorelacje. Najgorsze w tym wszystkim to jedna srubka od dolu obudowy kierownicy:)

czujniki pasują wymiennie wszystkie

a piny od poduszki to typowa wpadka przy składaniu cima z dwóch połówek

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">