Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Guest januaryr

Kolektor dolotowy 1.9 CDTI Z19DTH 150KM

Recommended Posts

Znacie kogoś kto kompleksowo zajmie się usunięciem klap na śląsku ?

A może być w Sławkowie?;)

Please login or register to see this link.

Posted (edited)

Cześć, u mnie klapki się przesuwają ale padło cięgno, chciałem kupić zestaw naprawczy cięgna. Jest on z mosiądzu i z gumeczkami, na Allego są dwie wersje - pełna, cięższa, ze śrubą, za 60PLN i frezowana, lżejsza, z nakrętką  za 75zł. Hasło na Allegro - cięgno klap 1.9

Ktoś testował i ma opinię (oczywiście nie chodzi o 15zł tylko o niezawodność:-) ) ???

Please login or register to see this image.

/monthly_2019_03/1108667582_zestawnaprawczykolektorfrezowane.jpg.57ad6390bb6c5fea7ff3059d739ed7a5.jpg" />

Please login or register to see this attachment.

Edited by Kita74

Lepiej zaślepić wszystkie otwory i zostawić tylko silnik pod kolektorem do klap i święty spokój.

Please login or register to see this quote.

Dokładnie.

Ja też mam zaslepiony kolektor, i silniczek sobie sam pracuje.

Spawałeś czy śruby na klej? Ja znalazłem śruby od góry na wymiar i nawet otwory pod gwintownik pasowały. Tylko trzeba ostrożnie bo strasznie mało mięsa tam jest. A dolny musiałem delikatnie rozkręcić pod gwintownik.

Spawany.

Posted (edited)

Listwa naprawiona, klapki chodzą, ale faktycznie kolektor mam już zasyfiony. Następne pytanie, czy ktoś ma opinię na temat czczenia chemicznego kolektora ssącego ???

Przykładowy filmik z takiego procesu, nasz silnik tylko w ALFIE 🙂

A tu w mercu:

Edited by Kita74

Posted (edited)

Panowie jest pytanie, u mnie w signum 150ps CDTI zaczal sie w zeszlym tyg pisk od 1tys do 2000-2500 przy dodawaniu gazu,jak schodzi z obrotow to wydaje mi sie ze nie piszczy, myslalem ze z okolicy rozrzadu lub wielorowka wiec wymienilem soboe rozrzad zmienilem wielorowek i nadal to samo. Co nastepne zrobic? Sprawdzic luz turbo czy kolektor? Auto ciagnie normalnie (mam wirusa na 180ps) nie mam za bardzo pomyslu czym sie zajac w wekeend ;)

Edited by Milkszejk

Kolektor ale wydechowy,pękł lub urwane szpilki

Posted (edited)

Panowie kto z was usuwał chłodniczke spalin. Słyszałem że lubi się przepalac kolanko od strony turbo. Spotkał się ktoś z Was z tym problemem. Egr wyprogramowany i zaslepiony blachą od strony kolektora ssacego. Zastanawiam się czy usunąć całkiem chłodniczke czy zaslepic jeszcze od strony turbo. 

Edited by nynek11

Posted (edited)

U mnie wyglądało to tak:

Edited by Juniorrr21
Dodanie zdjęcia

Potrzebuję porady w kwestii kolektora dolotowego Viki 1.9 CDTI (Z19DTH) 150KM przebiegła 205kkm

Historia taka: kilka miesięcy temu przy ok 150km/h (ok 2500obrotów) pod pedałem gazu czułem chwilową (2-3 sek) utratę mocy. Jednocześnie zapalała się żółta kontrolka błędu układu kontroli spalin (zwana żółtym helikopterem ;-)). Po czym wszystko wracało do normy a kontrolka gasła zwykle następnego dnia. Po wizycie u znajomego mechanika i diagnozie zablokowanych klap dolotu - zerwana listwa i całkowicie zablokowane dwie klapy. Kilka dni temu oddałem auto do warsztatu gdzie wyczyszczony został EGR (wymieniany na nowy jakieś 2 lata temu)), wymontowany wyczyszczony i zaślepiony (zaślepki gwintowane) kolektor dolotowy. Wyjechałem z warsztatu i sytuacja się pogorszyła tzn przy ok 2500 obrotów na biegach wyższych od 3 pojawia się ten sam nagły spadek mocy tyle że nie jest tak jak przed naprawą chwilowy tylko auto przestaje praktycznie w ogóle przyspieszać - pomaga wyłączenie i włączenie zapłonu - ale tylko do magicznych 2,5k obrotów na 4 lub wyższym biegu. Żółta kontrolka nie gaśnie od 3 dni. Mechanik, który ten dolot zaślepiał stwierdził, że w tych samych silnikach w Alfach, w których się specjalizuje zaślepienie nie wymaga wylogowywania a z tego co się dowiedział to w VC trzeba za pomocą TECHa wylogować ten układ tyle, że on tego TECHa nie posiada.

Pytanie czy tak to faktycznie wygląda w VC (Z19DTH) i jeżeli tak to czy jest tutaj fachowiec posiadający tego TECHa znający problem i działający w okolicach Wrocławia? Przy okazji jaki jest mniej więcej koszt takiego wylogowania?

Z góry dzięki za jakąkolwiek pomoc w temacie :)

Nie ma takiej potrzeby, wystarczy pozycjoner klap zostawić podłączony elektrycznie, ECU nim steruje, pozycjoner chodzi na sucho i błędów nie ma.

Jaki kod błędu teraz występuje? Może nie podpiął pozycjonera (chociaż to od razu powinien być samochód z kluczem), albo pozycjoner jest uszkodzony. A jak jest inny kod błędu to obstawiam coś z EGRem.

Zacznijmy od tego czy masz jakiś błąd?

Ja też zmienialem kolektor na zaslepiony.

Po wymianie pojawił się błąd od silniczka który steruje  klapami.

Przed wymiana było wszystko ok zero błędów.

Kupiłem na aukcji za 20 zł używany silniczek i wszystko wróciło do normy.

W piątek byłem u mechanika odczytał i wykasował kilka starych błędów TECHem2 między innymi P2075. Po wykasowaniu przejeździłem do wtorku 450km i na autostradzie przy ok 150km/h znowu pojawił się żółty silnik i powróciła utrata mocy. Ponowna wizyta i odczyt jednego błędu P2075. Po wykasowaniu jak na razie śmiga bez zająknięcia. Jestem umówiony na czwartek z tym mechanikiem mam Viki zostawić na cały dzień a on się przyjrzy temu silniczkowi - być może coś go blokuje albo jest wy... przez zablokowane (diabli wiedzą od jak dawna) klapy. Jeżeli ktoś ma inne rozwiązania będę wdzięczny 😉 Wg mechanika jak się nie uda z silniczkiem to albo nowy albo wywalanie go z map - zwłaszcza te drugie rozwiązanie do tanich nie należy :-/

Sprawdź jak klapy chodzą. Listwa na miejscu? Może coś blokuje np. listwa i silniczek nie ma siły ruszac klapami. Trzeba było zdjąć listę, klapy zostawić w pozycji otwartej i pojeździć. Zobaczył byś czy błąd znowu wyskoczy. 

Siema. Jestem po wymianie kolektora na zaslepiony ale niestety stwierdzam ze do momentu zalaczenia turbiny auto na niskich obrotach nie chce sie zbierac jak z klapami. Brak zawirowania powietrza jedyny minus chyba usuniecia klap :) Pzdr

A sprawdzałeś przepustnicę i czujnik?
Takie objawy to raczej przeładowanie turbo a nie kolektor.